kakva je JAVA

  • Začetnik teme Nikola sm
  • Datum pokretanja
N

Nikola sm

Gost
Interesuje me kakva je JAVA,posto hocu da probam da radim i u Javi,ucim C++ i ide mi ok za pocetak.
Sta je sve potrebno za rad u Javi i jel bolja od C++(a)?

Unapred HVALA
 
Java-u i C++ ne mozes mnogo porediti jer imaju drugacije koncepcije... Java se moze smatrati uproscenim C++-om, sa akcentom na jednostavnosti i cross-platform-u... Java je full ECMAscript bazirani jezik, tako da je u tom segmentu laksi za upotrebu od C++...

Kad naucis C++, slistices Javu za par nedelja, s' tim sto ce ti mnogo toga nedostajati u istoj...

Ipak ti savetujem C++, jer ima daleko vise primena od Java-e... A i nece ti biti problem da naucis Java-u kad jednom budes naucio C++...

Poz.
 
Milojko Vasic:
Malo si se zbunio Inco. JavaScript i MS-ov JScript su full ECMAscript jezici. Java nije scripting jezik. Ali, dobro, saveti upućeni početniku stoje, svejedno.

Rekao sam baziran, ne da je ECMAScript jezik (poput JS-a, JScript-a i AS-a)... Sintaksa je bazirana na ECMAScript pravilima... Sto i nije cudo posto koreni ECMAScripta datiraju od Sun-a...
 
Moze li neko da mi pomogne oko JCreatora,ne prepoznaje uopste komandu ConsoleReader. Moze li neko da mi napise jednostavan primer u programskom jeziku java da vrsi sledecu f-ju:
-Upisi broj:
-upisani broj je:
U sustini,samo me zanima da vidim komandu kojom vrsimo ucitavanje podataka sa konzole
 
Moze li neko da mi pomogne oko JCreatora,ne prepoznaje uopste komandu ConsoleReader. Moze li neko da mi napise jednostavan primer u programskom jeziku java da vrsi sledecu f-ju:
-Upisi broj:
-upisani broj je:
U sustini,samo me zanima da vidim komandu kojom vrsimo ucitavanje podataka sa konzole

za javu ti je bolja Eclipsa :D:D
 

Back
Top