Dečija imena

sanika

Obećava
Poruka
69
Zelim da cujem koja se imena vama dopadaju? Ime za devojcicu, neko lepo jer za par meseci rodicu bebu. Ako je moguce da bude pravo Srpsko ime a opet da moderno zvuci. Ovde sam procitala neka ali bih da cujem jos. Unapred hvala!
 
Zara - tako se ,na primer, zvala moja cukunbaba - dakle, ime je staro. Danas je to ime modne kuce - dakle, moderno je. Ako dete nekad odluci da se skoluje izvan Srbije ili da putuje niko nece imati problem da izgovori njeno ime.
 
zavisi šta voliš :D evo ti nekoliko ideja
voće, cveće, biljke, životinje: Višnja, Jagoda, Nevena, Jasmina, Ljubica, Ruža, Ružica, Smiljana, Smiljka, Bosiljka, Jela, Jelena, Biljana, Srna,...
sa značenjem: Milica, Mila, Dušica, Dragana, Draga, Dragica ("mila" imena); Sonja, Sofija (mudrost); Vesna (proleće); Jasna, Ista (istina); Nada, Vera, Zora, Mirna (sve je jasno); Kristina (hrišćansko); Divna, Lepa (lepota)...
reke i planine: Una, Tara,...
kratka (većinom -ne sva- nisu naša): Tina, Nina, Mina, Dina, Tea, Ema, Lana, Sanja, Maja, Mia,...
zasad toliko, ako se setim još dodaću ;)
 
sanika:
Zelim da cujem koja se imena vama dopadaju? Ime za devojcicu, neko lepo jer za par meseci rodicu bebu. Ako je moguce da bude pravo Srpsko ime a opet da moderno zvuci. Ovde sam procitala neka ali bih da cujem jos. Unapred hvala!

pa nemas bas mnogo pravih srpskih imena koja mogu da zvuce moderno....vecina imena koja su navedena ovde su strana i vode poreklo iz grckog,arapskog,letinskog,hebrejskog itd...

meni se svidjaju adriana i mia,iako nesto ne volim kratka imena...

a od pravih srpskih koja nisu zastarela na pamet mi padaju jedino milica i tijana :roll:

neko je spomenuo ime zara...bas sam pogledala sta znaci...negde kazu da je blistavost,sjaj,a negde blooming flower...
 

Back
Top