Marketing, dizajn...

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
Ove strane reci kod mnogih, pa i kod mene, ponekad izazivaju podsmeh...pogotovo kada cujemo da neko studira isto...jer, boze moj, inzinjer, advokat i lekar su jedine "ozbiljne" profesije... :roll:
Ali, danasnji svet je takav da samo potpuni idiot moze da misli da bez marketinga i dizajna moze da proda ili promovise neki proizvod. Pa tako, kada hocemo da promovisemo drzavu u svetu moramo da poradimo na tome...
Od crvenih dresova sa grbom na srcu, do reklame za ekoloski turizam na CNNu, ovo je tema za vase ideje u vezi promocije zemlje u inostranstvu, i, naravno, za diskusiju o tome da li nam je tako nesto uopste potrebno...

Mozemo da pocnemo od dresova, u duhu prvenstva...
Jedva cekam da se resimo plavih dresova, potpuno svestan cinjenice da ce se 100% naci neki dinosaurus iz Olimpijskog komiteta ili Fudbalskog saveza kojem navijanje "Plavi, plavi" i dalje izvlaci po koju suzicu iz oka, iako te zemlje odavno nema...
Dakle, po meni, kombinacija crveno-plavo-belo (dres-sorc-carape), sa velikim belim grbom na srcu...
Izvol'te...
 
Treba da staviš nešto što niko nema...kajmak, Guču.... :D Nexuse glupo je takmičiti se sa svetskim mega agencijama za marketing u tome. Misliš da na utakmici neko gleda kakvi su ti dresovi. I kao da je fudbal najvažnija stvar. Ako hoćeš već da ga promovišeš, nauči dileje da ga igraju...mogu i u untercigeru...
 
nije glupo...sto neko rece, Hrvati nisu nista posebno u fudbalu, naravno, ako izuzmemo '98, ali svaka dileja zna da je sahovnica simbol Hrvatske...to je promocija zemlje...obracaju ljudi paznju na takve stvari, podsvesno, ako ne i svesno...
 
Кад смо се већ решили и последњег савеза држава који је асоцирао на некадашњу Југославију, стварајмо сада сопствену нову и модерну државу. Није лоше за почетак и променити боју дресова и добити нове навијачке песме.
Ја сам одувек био за "Боже правде", али сада када посматрам ствар из другог угла, можда је "Марш на Дрину" боља песма за химну, нарочито што се спорта тиче. Репрезентативци и публика стоје мирно и певају "У бој крените јунаци сви..", а онда опиче коло "рам-там там-там та-да-да-да-да-дам"...Били бисмо атракција!
 
@Nexus

Obraćaš ti tj. mi iz bivše Juge... misliš da onoga što ruča sa kengurom u Kanberi zanima kakve dresove imaju. Ja brate kad gledam engleske niže lige ili bilo koji drugi fudbal, najmanje me zanimaju dresovi. Imaš npr. timova koji imaju debilne dresove kao River Plata, pa opet igraju savršen fudbal... Ali pošto pričamo o reprezentacijama, imao bih naravno jedino protiv kada bi nam neko nametnuo rešenje koji bi bilo estetski ružno i možda sa nakaradnim amblemom te koji je isti ponižavajući za nositi. Čisto belo je najbolje po meni....
 
marlоn:
@Nexus

Obraćaš ti tj. mi iz bivše Juge... misliš da onoga što ruča sa kengurom u Kanberi zanima kakve dresove imaju. Ja brate kad gledam engleske niže lige ili bilo koji drugi fudbal, najmanje me zanimaju dresovi. Imaš npr. timova koji imaju debilne dresove kao River Plata, pa opet igraju savršen fudbal... Ali pošto pričamo o reprezentacijama, imao bih naravno jedino protiv kada bi nam neko nametnuo rešenje koji bi bilo estetski ružno i možda sa nakaradnim amblemom te koji je isti ponižavajući za nositi. Čisto belo je najbolje po meni....

ma zanimalo ga ili ne, on ce sada i ubuduce znati da sahovnica = Hrvatska...
moras da imas neku foru, ako nemas kvalitet, a to, trenutno, nemamo...cisto belo, al da koristimo Ace... :)
 
Nexus 6:
nije glupo...sto neko rece, Hrvati nisu nista posebno u fudbalu, naravno, ako izuzmemo '98, ali svaka dileja zna da je sahovnica simbol Hrvatske...to je promocija zemlje...obracaju ljudi paznju na takve stvari, podsvesno, ako ne i svesno...
poredjenje moze biti izvodljivo.ali kako
tumacite shajkachu,guchu,kajmak ili
crevca na zharu,kada se tvorci
"strateskog marketinga svezajedno
sa dizajnom" toga srame
.a ako bi kojim slucajem
promoter jos poneo "shiljkane" :roll:
ma to bi bilo ravno "prostachkom"
populizmu od kojeg se "beograd"
snebiva ko djavo od krsta.uostalom
prodjite pazljivije ulicom kojom se
beograd najvise ponosi,
a uz to je jos i peshachka,
mislim da bivam bilo korisno
poneti rechnik stranih rechi
a mozda i kompas da pogodite
u kojem se gradu nalazite.
 
Paz brate... ono kad pošalješ protivničkog beka po cigare... a na nogama šiljakani, a istovremeno cepaš crevca na žaru...:D Sećam se kad su igrali Boba i Mekinro...ovaj drugi izašao na liniju za servis...a Boba...jede i 'ebe mu se ...Izludeo ga je...otad se jadnik leči :D
 
Nexus 6:
malo je previse borbena pesma za himnu...ne sumnjam da ce se pevati ovako, po stadionima, ali ne za himnu...
Али фора је одлична, мораш признати: репрезентативци мирно стоје и певају химну, а онда, на општи шок, опиче колце! :lol: :lol: :lol:
 
Nexus 6:
Ove strane reci kod mnogih, pa i kod mene, ponekad izazivaju podsmeh...pogotovo kada cujemo da neko studira isto...jer, boze moj, inzinjer, advokat i lekar su jedine "ozbiljne" profesije... :roll:
Ali, danasnji svet je takav da samo potpuni idiot moze da misli da bez marketinga i dizajna moze da proda ili promovise neki proizvod. Pa tako, kada hocemo da promovisemo drzavu u svetu moramo da poradimo na tome...
Od crvenih dresova sa grbom na srcu, do reklame za ekoloski turizam na CNNu, ovo je tema za vase ideje u vezi promocije zemlje u inostranstvu, i, naravno, za diskusiju o tome da li nam je tako nesto uopste potrebno...

Mozemo da pocnemo od dresova, u duhu prvenstva...
Jedva cekam da se resimo plavih dresova, potpuno svestan cinjenice da ce se 100% naci neki dinosaurus iz Olimpijskog komiteta ili Fudbalskog saveza kojem navijanje "Plavi, plavi" i dalje izvlaci po koju suzicu iz oka, iako te zemlje odavno nema...
Dakle, po meni, kombinacija crveno-plavo-belo (dres-sorc-carape), sa velikim belim grbom na srcu...
Izvol'te...


Odlična tema i da ti kažem, već se našao neki i to niko drugi neko Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Ivan Ćurković koji se buni protiv toga da se promene dresovi opravdavajući to upravo tako kako si ti naveo.
S druge strane, pametnjaković Terzić, predsednik fudbalskog saveza se zalaže da Ilija Petković bude selektor srpske reprezentacije.
Dakle, na osnovu ove dve vesti od juče, jasno je da si potpuno pogodio temu.
Stvar je u tome da posle 5. oktobra ništa značajno nije promenjeno, a neki mastadonti koji su se učaurili na svojim položajima i u svojim foteljama se svojski trude da se opet, po ko zna koji put, ne iskoristi neka važnija politička promena (u ovom slučaju nastanak Srbije kao samostalne države) za krupne promene.
Stvar je u tome da je nakon 5. oktobra, a ako je ta šansa propuštena, onda sada, potrebno promeniti sve iz korena jer je očigledno da ovako dalje ne ide.
Znači treba menjati imidž države kroz lične karte, pasoše, reklame, dresove, kroz čelne ljude na svim pozicijama osim onih koji su pokazali zavidne rezultate...
I samo tako, možemo da krenemo u svet kao nova država neopterećena teretom prošlosti. Naravno, prošlost ne treba zaboravljati, ali je očigledno da je to za našu internu upotrebu i da svetu naša prošlost ništa ne znači.
Dakle, novi brend, novi ljudi, nove ideje, novi marketing...
I novi i lepši i bolji život.
 
meni se svidela ideja koju je imao Nexus, da , eto , onako , amaterski, bez pretenzija da budemo dizajneri imidza Srbije nabacimo koju ideju, eto i o dresu, i o reklami na CNN, i ostalim sitnicama koje i nisu tako beznacajne, jer mnoge zemlje imaju nesto po cemu su prepoznatljive.

Posto smo mi za sada prepoznatljivi samo kao "bad guys' , a to vise nije u modi, moglo bi i nesto drugo , lepse i kulturnije da asocira na Srbiju.

Zao mi je sto vidim da mu je tema odmah spamovana, a mogla je da bude interesantna.
Mislim, krenulo je odma u pricu o kajmaku, opancima, i cvarcima..

U tom duhu , eto, predlazem da dres ostane plavi, ali da reprezentativci naravno jedu samo cvarke i kajmak, protom da se ne peru dresovi, pa ce vremenom fleke od cvaraka i kajmaka dati interesantan dizajn. Masno, a nase.....!!!

p.s.
Pomenu neki Curkovica. Kako nikome od branioca Srpstva, ne smeta ovaj Hrvat na mestu gen sec,
Olimpijskog komiteta Srbije, a smeta ona Ivana Dulic ??
 
ja bih u tu grupu takodju ubacio vracanje monarhije, jer bi to bio isto dobar marketinski potez, ali samo to...realne promene ne bi bilo...samo folirancije, kralj, "za kralja i otadzbinu", kraljeva garda, kraljevski institut za...to i to...
i tako...
 
skarfejs:
meni se svidela ideja koju je imao Nexus, da , eto , onako , amaterski, bez pretenzija da budemo dizajneri imidza Srbije nabacimo koju ideju, eto i o dresu, i o reklami na CNN, i ostalim sitnicama koje i nisu tako beznacajne, jer mnoge zemlje imaju nesto po cemu su prepoznatljive.

Posto smo mi za sada prepoznatljivi samo kao "bad guys' , a to vise nije u modi, moglo bi i nesto drugo , lepse i kulturnije da asocira na Srbiju.

Zao mi je sto vidim da mu je tema odmah spamovana, a mogla je da bude interesantna.
Mislim, krenulo je odma u pricu o kajmaku, opancima, i cvarcima..

U tom duhu , eto, predlazem da dres ostane plavi, ali da reprezentativci naravno jedu samo cvarke i kajmak, protom da se ne peru dresovi, pa ce vremenom fleke od cvaraka i kajmaka dati interesantan dizajn. Masno, a nase.....!!!

p.s.
Pomenu neki Curkovica. Kako nikome od branioca Srpstva, ne smeta ovaj Hrvat na mestu gen sec,
Olimpijskog komiteta Srbije, a smeta ona Ivana Dulic ??


U pravu si. Ovde ljudi najviše vole da se prepucavaju, da forsiraju svoje političke stavove, da se nadmeću u poznavanju istorije, religije, geopolitike itd., da se prepucavaju oko ovoga ili onoga...
K'o što reče jedan novinar neki dan na televiziji: "U ovoj državi svi znaju sve, svako bi sastavio bolji fudbalski tim od selektora, svako bi vodio bolje državu od trenutne vlade, svako zna bolje sve o crnim rupama i kosmosu od naučnika koji se time bave, jedino niko ne radi svoj posao za koji je plaćen..."
A kada neko pomene ozbiljnu temu i kada mogu dati ozbiljne ideje koje bi nešto pokrenule sa mrtve tačke, krenu sa zajebancijama čvarcima, kolcima, opancima...
I onda su nam drugi krivi za sve.
 
Iron Lord:
Ako će nas oprati boja gaća, daj da promenimo...

Ma , ne opra nam gace ni "Merix" ni "Ace"........ :D

Ali, vidi, Hrvati napravise chudo sa onim njihovim kockastim dresovima. Ljudi osmislili nesto, sto se lako zapaza i pamti. Ceo svet je brzo zapamtio da su oni kockasti "Hrvatska", i to u momentu kada za tu zemlju pola kugle zemaljske nikada nije culo.....

Odjednom , krene prodaja dresova zesce nego Brazilskih....ljudima bilo interesantno i neobicno. Mislis da je to, tek tako , bez veze??

Mislis da je to , u promociji imidza jedne zemlje potpuno prepusteno improvizaciji??
Ne bih rekao. Pogledaj Hrvatske navijace,sa svim onim kockastim rekvizitima.Svi kao jedan, i vrlo dobro obuceni, i dobro osmisljeni.

Nasi su ko cirkus na ledu. Ima tu svasta, i plavih dresova , i belih, i SCG i Srbija, i SFRJ, i Zvezda i Partizan, i Seceranac.......
Nije to bas tako zanemarljivo na manifestaciji koju gleda 3 milijarde ljudi, u svetu, u kojem je dizajn i imidz pola uspeha.

Ko misli da se sprda i dalje sa cvarci i kajmak, mashala...
 
...marketing i dizajn...pa to obicno ide uz neki nov ili nedovoljno poznat proizvod koji kao treba nekome uvaliti...i gde nadje fudbalere da ih marketinski dizajniras...zasto me to podseca na menjanje naziva ulicama...je li i to marketing? :)
 
skarfejs:
Ma , ne opra nam gace ni "Merix" ni "Ace"........ :D

Ali, vidi, Hrvati napravise chudo sa onim njihovim kockastim dresovima. Ljudi osmislili nesto, sto se lako zapaza i pamti. Ceo svet je brzo zapamtio da su oni kockasti "Hrvatska", i to u momentu kada za tu zemlju pola kugle zemaljske nikada nije culo.....


Nasi su ko cirkus na ledu. Ima tu svasta, i plavih dresova , i belih, i SCG i Srbija, i SFRJ, i Zvezda i Partizan, i Seceranac.......
Nije to bas tako zanemarljivo na manifestaciji koju gleda 3 milijarde ljudi, u svetu, u kojem je dizajn i imidz pola uspeha.

Ko misli da se sprda i dalje sa cvarci i kajmak, mashala...

1) Drpili su dizajn.
2) U vojsci ima još šlemova sa petokrakom
3) Dodaj i pršut.
 
Andreavk:
...marketing i dizajn...pa to obicno ide uz neki nov ili nedovoljno poznat proizvod koji kao treba nekome uvaliti...i gde nadje fudbalere da ih marketinski dizajniras...zasto me to podseca na menjanje naziva ulicama...je li i to marketing? :)

Pa Koka Kola , Mc Donalds, su izvanredni primeri marketing kampanje za nove i nedovoljno poznate proizvode.

Prica o fudbalsim dresovima nije poenta, vec samo ilustracija.

Poenta je da Srbija treba nov imidz, nov dizajn, i da za to treba brdo love, i da to treba da rade majstori zanata.
 
skarfejs:
Pa Koka Kola , Mc Donalds, su izvanredni primeri marketing kampanje za nove i nedovoljno poznate proizvode.

Prica o fudbalsim dresovima nije poenta, vec samo ilustracija.

Poenta je da Srbija treba nov imidz, nov dizajn, i da za to treba brdo love, i da to treba da rade majstori zanata.
potpuno si u pravu...kao i za prethodne postove na temi...
trebalo bi nesto i da nauchimo od hrvata
 

Back
Top