Fakultet za uslužni biznis Novi Sad

Ja sam apsolvnt na fabusu, fakultet je super,
traje 3 god jer prema zakonu o univerzitetu fakultet moze trajati od 3-6 godina
fakultet je prihvatio bolonjsku deklaraciju
a saznaćeš sve na sajtu fakulteta
Postoje centri po dosta gradova po Srbiji
Školarina ti je 1170€
 
Bila sam na prezentaciji za fax i stvarno je ekstra...jedina steta je sto danas ovaj nas "zakrzljali" narod to nista ne ceni....Moje misljenje je da su privatni bolji...ali bas zbog ljudi koji to ne cene....vecina se opredeljuje za drzavni. ja sam razmisljala za privatni..a jedna poznanica mi je rekla da su kod nje u firmi na konkursu...odbili devojku koja je zavrsila megatrend a primili devojku koja je na trecoj godini ekonomskog.... e pa sad... i sta mi tu mozemo...jedino da i od ekonomskog napravimo privatni...e mozda ce onda poceti da ih cene...

MADA FABUS JE DALEKO BOLJI OD MEGATRENDA...(to je moje misljenje) tako da samo napred....super je fah!
Pa valjda ce se nesto u ovoj zemlji promeniti... :wink:
 
Ja sam student druge godine na Fabusu, vise sam nego zadovoljna i programom i profesorima. U ovoj zemlji postoje brojne predrasude u vezi privatnih fakulteta i sigurno je da se one nece iskoreniti tako brzo, ali niko ne moze da tvrdi nesto dok se sam ne uveri. Zar je stvarno istina da ce student bolje nauciti nesto ako se boji profesora, uzasno napisane knjige ili neceg treceg, a pritom se trese na ispitu i priseca svih onih groznih iskustava drugih studenata? Ma dajte! Ne znam za ostale, ali ako je meni gradivo zanimljivo, lepo prezentovano i ako imam osecaj da ce mi sve to definitivno trebati u poslu, ne samo da cu to bolje nauciti vec i lakse. Zato sam zadovoljna Fabusom. Pa i mi Srbi cemo jednog dana prihvatiti privatne fakultete (i privatnike uopste) na neki drugi nacin. Moram priznati da sam i ja bila skeptik pre nego sto sam upisala fax, ali imam mnogo prijatelja sa drzavnih fakulteta, imam s kim da uporedim iskustva tako da sam uverena da nisam pogresila. Sledece godine upisujem smer menadzment u turizmu i sportu. Svima koji razmisljaju o tome da upisu Fabus savetujem da to slobodno urade, naravno ako im se svidjaju smerovi. Definitivno se necete pokajati.
Pozdrav!
 
U Subotici je veruj mi katastrofa,sto se ovog faksa tice.
Ne znam kako je u N.Sadu ,ali ovde je pravi ocaj.
Na Fabusu sam(necu reci koja godina)i smatram da sam kompetentna da kazem svoje misljenje.Koordinacija je ocajna..ako je tako i u N.Sadu ,bezite sa Fabusa.Sve je to sumljivo.Proverite
 
I moj je savet BEŽITE OD FABUSA i drugih privatnih fakulteta.

Ja sam završila na privatnom, ludilo prosek (što se dalo i očekivati kad je tolika školarina) i odem u London, gde i sad živim, ali djavola, ne mogu da se zaposlim. Ko kaže da se privatni priznaju u svetu LAŽE. Osetila sam na svojoj koži kako je to kad te bledo gledaju i nemaju pojma o kom faksu pričaš, a odbiju te kao od šale. Kažu: "Da si završila državni možda bi i mogla da položiš neke još ispite (misle na nostrifikaciju) i ne bi bilo problema, ovako...". Čoveče, posmatraju me kao da imam srednju školu.

Elem, vratim se ja u Srbiju, upišem državni i kad treba samo idem i polažem ispite. Do tada, za svet, imam samo srednju školu.

I još nešto: da sam znala, kad sam upisivala privatni i plaćala silne školarine, tražila bih im da dodju kod mene kući da me ispituju i pritom da mi još i poklon donesu (za te pare valjda sam zaslužila).
 
Pozdrav GOSTU

Istomisljenici :D
Recimo kod nas u Subotici ,skolarina je iznosila 1200eura+knjige(koje su obavezne da kupis,a ni jedna ne iznosi ispod 800 din. PDV)+ispiti,da bi na kraju morali jos i u Novi Sad da idemo da polažemo,iako je drugačije rečeno.Predavanja nisu redovita,ispiti se odlayu u pet do dvanaes....
Sve u svemu FABUS :x :?:
 
Ja imam drugaricu koja studira Fabus u jednom "konsulativnom centru" i uopste nije zadovoljna.Kaze da se za novac koji se daje a ne daje se malo 1200 evra ne pruza se nista.Kaze da je situacija u cenrali u Novom Sadu odnosno Sremskoj Kamenici bolja ali da ga vise nikad ne bi upisala.
S obzirom na istva ljudi koji studiraju priatne fakultete iz oblasti ekonomije i finansija mislim da je najbolja opcija Beogradska bankarska akademija.
 
upisala sam ga.a zasto mislis da je smesan????deluje mi da je ok.a ja sam cula da bk nije nista posebno.i kako su krenuli sa gasenjem svega sto je od karica,sumnjam da ce se i faks ugasiti i postati ne priznat.na fabusu dosta prof.predaje sa bk,u beogradu.i jedan od osnivaca fabusa je neki prof,sa bk.
 
MALA GARAVA:
upisala sam ga.a zasto mislis da je smesan????deluje mi da je ok.a ja sam cula da bk nije nista posebno.i kako su krenuli sa gasenjem svega sto je od karica,sumnjam da ce se i faks ugasiti i postati ne priznat.na fabusu dosta prof.predaje sa bk,u beogradu.i jedan od osnivaca fabusa je neki prof,sa bk.
evo ovo je iskustvo moje drugarice koja studira u jednom od konsultativnih centara FABUS-a.
Predavanja im se odrzavaju samo vikendom i petkom popodne u terminu od 8 uvece do 12 uvece i subotom od 8 ujutru do 8 uvece kao i nedeljom.
Pored cinjenice da je vrlo diskutabilan kvalitet nastave koji se odrzava u kontinuitetu od 12 sati jos je zanimljije kako se odvija nastava po pojedinim predmetima.
Naime za jedan "vikend" se odrzava predavanje iz samo jednog predmeta tako da celokupna nasta iz nekog predmeta traje samo jedan vikend.Sledeci vikend su predavanj iz drugog predmeta i tako redom.To vise lici na vecernju skolu nego na univerzitet.
Ispiti su posebna prica sem 3 ili 4 ispita koji se polazu u Sr.Kamenici ostali se polazu u "konsultativnim centrima".
Svi ispiti do jednog u "konsultetivnim centrima" se polazu pismeno.Kontrola je toliko jaka da je moja drugarica polozila 20 ispita na prepisivanje.Za ove ispite koji su se polagali u Kamenici morala je malo i da nauci.
Kaze da je naucila taman toliko da ne zna ni sta je to "dohodak".Od njih oko 30 oliko ih je bilo u "konsultetivnom centru" svega je jedan momak stvarno ucio i ispite polagao na znanje.Ostali su fakultet zavrsili na prepisivanje(uz precutnu saglasnost profesora).
Sto se tice literature koja se koristi na Fabusu za nju kazu da je jako dobra i kvalitetna.
Prakticna nastava ne postoji.Posle skoro zavrsenog fakulteta uopste nije zadovoljna i kaze da je pogresila kod izbora.
To je ono sto ja znam i ne uliva mi poverenje.
 
_Milanche_:
evo ovo je iskustvo moje drugarice koja studira u jednom od konsultativnih centara FABUS-a.
Predavanja im se odrzavaju samo vikendom i petkom popodne u terminu od 8 uvece do 12 uvece i subotom od 8 ujutru do 8 uvece kao i nedeljom.
Pored cinjenice da je vrlo diskutabilan kvalitet nastave koji se odrzava u kontinuitetu od 12 sati jos je zanimljije kako se odvija nastava po pojedinim predmetima.
Naime za jedan "vikend" se odrzava predavanje iz samo jednog predmeta tako da celokupna nasta iz nekog predmeta traje samo jedan vikend.Sledeci vikend su predavanj iz drugog predmeta i tako redom.To vise lici na vecernju skolu nego na univerzitet.
Ispiti su posebna prica sem 3 ili 4 ispita koji se polazu u Sr.Kamenici ostali se polazu u "konsultativnim centrima".
Svi ispiti do jednog u "konsultetivnim centrima" se polazu pismeno.Kontrola je toliko jaka da je moja drugarica polozila 20 ispita na prepisivanje.Za ove ispite koji su se polagali u Kamenici morala je malo i da nauci.
Kaze da je naucila taman toliko da ne zna ni sta je to "dohodak".Od njih oko 30 oliko ih je bilo u "konsultetivnom centru" svega je jedan momak stvarno ucio i ispite polagao na znanje.Ostali su fakultet zavrsili na prepisivanje(uz precutnu saglasnost profesora).
Sto se tice literature koja se koristi na Fabusu za nju kazu da je jako dobra i kvalitetna.
Prakticna nastava ne postoji.Posle skoro zavrsenog fakulteta uopste nije zadovoljna i kaze da je pogresila kod izbora.
To je ono sto ja znam i ne uliva mi poverenje.
ja sam ga ves upisala,tako da mi nema druge...u beogradu mi se ne cini da je tako...
 
maricaa:
Ako neko nesto zna kakav je fabus kao fakultet da li ga upisati ili ne neka mi pomogne.....
Bilo kakva informacija mi je znacajna jer zelim da se prebacim sa drzavnog faksa na fabus ili karice zbog mnogobrojnih razloga
HVALA UNAPRED
ja sam ga upisala i na prvoj sam godini.tako da ne znam nista puno o faksu,ali po pricama nije los....a gde bi ga ti upisala???
 

Back
Top