Оља, Отисак живота мога...

Poruka
5.892
Не, ово стварно нема више смисла...Таман сам почео да се привикавам на њен, врло својствен начин комуникације с гледаоцима и гостима, кад оно - прц! Јавила се Оља у свом старом руху, најбоља кад је најгора.

Пристојна дефиниција дотичне персоне би гласила - непристојна особа. То, када бих покушао својој ћерки да опишем понашање већ споменуте водитељке-новинарке-аутора-и-не-знам-ти-шта-већ-све-не.

Када бих покушао себи да објасним њено понашање, не верујем да бих заобишао омиљене наше, сочне а надасве исправне изразе, које овом приликом нећу употребити (на велику жалост наших специјалаца и шпијуна).

Пледирати на културно-демократско-толерантан израз, а попишкити се по већ наведеном (и "кавијар-жанр" би одговарао) је врхунац сваке перверзије, смислен само у програмској схеми Б92, јер сумњам да би игде још прошло такво садистичко обраћање гледатељству, а и покојим циљаним гостима...

Нервоза, изазвана сопственом неспособношћу манипулације времена трајања емисије, изражена невиђеном самозадовољштином (екстаза?) да се "опУчи" по паћеницима који једва чекају да се Велика Оља смилостиви и пусти баш њих, срећнике веће од ЛОТО добитника у програм, је нешто што никада нећу моћи сврстати у вредности које се пропагирају путем оваквих емисија...

Ето, ја рекох, ма како (без) смислено звучало и, наравно, спасих душу...
 
skarfejs:
Sa svim napisanim se slazem , osim ovim delom:



Istu emisiju je na isti nacin vodila i na "Studiju B" ( samo podsecanje)

Али...Битност "Студиа Б" и национално-фреквентне "Б92" ???? Иако имам могућност гледања "Студиа Б", нисам даље одмакао од простог меморисања на још један од безкорисних канала на ТВ-у.

Ма и да је могу гледати на најлокалније могућој телевизији (читај на најнебитнијој) опет би ми била "Отисак живота мог", јер не схватам поруку коју одашиље својим начином на који обавља тај посао...

Требамо ли се угледати на њу? Шта је поента? Буди дрзак, арогантан и то прогласи демократичношћу, толеранцијом, слободом говора, а истовремено нападни говор мржње ?

Шаблони већ виђени у системима "за нама"... Да ли?

Ја сам у праву, ти грешиш, моја је истина једина, апсолутна?

Да ли је таква емисија мања штеточина од шарених посела са "ПИНК"-а ?
 
Ma ne, zena je skroz isfrustrirana.
Ne znam da li se neko seca njenih glumackih bravura u "Sekula se zeni" part three ???

Klasicna malogradjanka, i skolski primer kompleksa vise vrednosti.

Gosti su cesto interesantni, a i cesto gledam tu emisiju , upravo zbog tog konfliktnog ponasanja.
Najcesce mi je smesno, iako se ponekad umesto nje , osecam neprijatno od bujice nevaspitanja.
 
skarfejs:
Ma ne, zena je skroz isfrustrirana.
Ne znam da li se neko seca njenih glumackih bravura u "Sekula se zeni" part three ???

Klasicna malogradjanka, i skolski primer kompleksa vise vrednosti.

Gosti su cesto interesantni, a i cesto gledam tu emisiju , upravo zbog tog konfliktnog ponasanja.
Najcesce mi je smesno, iako se ponekad umesto nje , osecam neprijatno od bujice nevaspitanja.

Nisam želeo da spominjem njene "glumačke bravure", mislim da je nebitno to spominjati. Zadržavam se na onom što postaje prepoznatljiv manir "Nepromočive Olje", ničim izazvana zasipa frustracijom goste i gledaoce. Nešto nisam ukopčao?

Da, kada bih želeo biti maliciozan, rekao bih da je to tipična ženska osobina (vidljiva i kod druge dve "gracije" srpskog TV voditeljstva, namerno preskočih Olju sa RTS-a i učinih joj čast time), ali bih verovatno uvredio ženski deo foruma, pošto bi ovo verovatno shvatile kao generalizaciju, što mi nije bila namera...

I nije u pitanju samo Olja Bećković, koja kao javna ličnost ima moć kreiranja naših stavova, već sam uopšte protiv bahatih osoba (bez obzira na pol), ne shvatam ih. Na bezobrazluk se može odgovoriti istom merom, ali da li tako postajemo isti kao i oni protiv kojih smo? Da li na takav način poražavamo sami sebe ?

Naravno. Ali, zbog čega se takvim osobama daje prostor na uticajnim medijima? Da bi svi mi, vremenom postali nalik njima, na ovaj ili onaj način - svejedno je.

I onda se postavlja pitanje svrhe postojanja takvih medija...
 
Bre, RoLaNdo ja htedoh ozbiljno, a ti se kačiš na etikete... :D

Niko se ovde više ne tangira oko "PINK"-a, propala stvar - neizlečivo, rakonja izj'o, to mi je i razumljivo...BK syebashe, opet - furamo dalje...B92, svi se nešto kunu, hvale, to-je-to, a kritika odmah na nož. Još mo'š popiješ i etiketu da si radikal, laganica - normalna pojava.

A, kreveljuše vire iza svake nejgledanije talk-show emisije, a mi to o'ma proglasimo za "cool", baš je interesantno...Pa, nekom je interesantno da gleda Grand Show a ja ga popljujem, normalno, je l'...Zabava, cim-cim, a ove "ozbiljne" emisije su sve samo ne ozbiljne, ali estrada, bato to se prodaje. A posledice? Who plums them !
 
Arhangel NS:
Али...Битност "Студиа Б" и национално-фреквентне "Б92" ???? Иако имам могућност гледања "Студиа Б", нисам даље одмакао од простог меморисања на још један од безкорисних канала на ТВ-у.
Sa tvojom pismenoscu i intelektualnoscu ne znam sta bi i radio na tim kanalima.
Btw,jednachenje po zvuchnosti, i tako dalje...
 
Oximoron:
Sa tvojom pismenoscu i intelektualnoscu ne znam sta bi i radio na tim kanalima.
Btw,jednachenje po zvuchnosti, i tako dalje...

Де мајке ти, иди и даље једи сарме по сахранама, немој ми изигравати лектора. Свакоме се догоди да погреши приликом чукања по тастатури, али ти ваљда једино то и пратиш по нету, зар не?

п.с. добра ти писменост, само те 'ебе ленгуиџ... :wink:
 
al bundy:
Pa Olja beckovic je dobra utoliko sto joj je konkurencija ocajna sto govori o njima nego njoj .Posebno je idiotsko to ukljucenje gledalaca u kojima oni postavljaju pitanja a onda O.B. ne daje prilku gostima da odgovaraju na njih mislim koji ce im ***** onda ta pitanja?

У праву си. Због чега уопште укључује гледаоце у програм? Да би се иживљавала?

Мој би мотив био да јој саспем све што мислим о њеном начину вођења емисије, али не верујем да бих успео да завршим реченицу...Било би "лаку ноћ".

Толеранција пре свега. :roll:
 

Back
Top