DRUSHTVENA PRAVDA

jastuk

Aktivan član
Poruka
1.425
da li se nekad zalazete za istu :?: ...stanete iza nekog itd zarad nekih vashih ideja/ieala o tome kakve bi stvari trebalo da budu itd.... :?: ....ili vishe mislite - ma, da gledam ja svoja posla ,bolje :?: ..... mozete shvatiti temu i kao anketu , kol'ko god da ovde nemamo reprezentativan uzorak za bilo shta itd...:-D ...
 
jastuk:
da li se nekad zalazete za istu :?: ...stanete iza nekog itd zarad nekih vashih ideja/ieala o tome kakve bi stvari trebalo da budu itd.... :?: ....ili vishe mislite - ma, da gledam ja svoja posla ,bolje :?: ..... mozete shvatiti temu i kao anketu , kol'ko god da ovde nemamo reprezentativan uzorak za bilo shta itd...:-D ...

ma da..naravno:-D..stanem ispred...i pogledam:confused: i nisam..ma mislim8)ali bivam
sigurniji itd..moja posla hm:evil:nisu ali anketa od kuće do kuće:!:i na kraju stvarno
uzorak koji bi mogao?ali ne:arrow:ponekad je istina ipak je uzorak:oops:
 
Ako to radis na forumu... onda si poltron, dupeuvlakac... jos gore ako je osoba suprotnog pola, onda te posalju na chat. Mislim, koliko je ovde ljudi potpuno iskreno, za koliko ljudi, citajuci ih pomislis da imaju jasno definisane stavove prema bilo cemu?

Sto st tice RL-a, tu je vec slika potpuno drugacija... za neke stvari se zaista vredi boriti, ne samo za stvari, za ljude... Ne kazem da ih ovde nema, ali videh jako, jako malo takvih.
 
Ne borim se i ne zalazem se. Ako mi se necija borba cini vaznom - ja mu dam lovu (gladna deca i vakcine u Africi, cebad za one kojima su potrebna, pare prosjacima). Tesko je boriti se sam a kada si u grupi pre ili posle se ispostavi da se u stvari NE borite za istu nego za razlicite stvari (npr. ti za pravdu a on za unapredjenje). Nemam za to ni vremena ni zivaca.
 
ja uvek kazem ono sto mislim i ovde i u RL pa nek se neko ljuti koliko hoce, osim ako se ne zezam,a to je vrlo cesto,pa me jednostavno bas briga
inace da li cu stati iza necije reci to zavisi od toga da li se slazem sa stavovima te osobe - sa tekstom koji je ispostovala i u kojoj meri
 
Иво Андрић је рекао, а ја више пута цитирала:

''Све су Дрине овог света криве.
Никада се оне неће моћи заиста и у потпуности исправити.
Никада не смемо престати да их исправљамо!''

То је мој мото у животу, и мада сам много пута лупала главом о зид и наилазила на неразумевање, још увек не одустајем!
 
zavisi...ok u vetjini sluchajeva se borim i sve...al ima situacija kad jednostavno morash znati da je ispred tebe neprikosnoven autoritet i da je svaka odbrana stava totalno suluda...mada je prilichno uzaludno...
ne znam na poslu krenu neshto da napadaju omladinu npr...kao omladina nezainteresovana bla bla bla..."pa shta ocheqjete doveli ste 80 tih na vlast slobu odrasli smo za vreme rata shta treba da nosimo svilene rukavice?...zhiveli ste svi na kredite nikad mislili o sutra i sad vam omladina ne valja...pa vi ste nas napravili ovakvima svojim postupcima svojim delima"...al mogu ja da im pricham do sutra uludo je...tako da bolje je tjutati i izbegavati direktan sukob te truditi se da indirektno utichesh na ljude...svojim delima il chime vetj...ma i to je disqtabilno...treba biti svoj u glavi a ostale dozvoli - ko yebe...
 
U potpunosti se slažem sa Hellen i razumem njen moto.
Stati iza nekoga zarad na neki način i svojih interesa je za mene veliki izazov u kojem između ostalog i uživam (kada je posao u pitanju).Uživam u borbi za mesto sa kojeg mogu interese većine da sprovodim u dela i najveća mi je satisfakcija kada vidim zadovoljna lica kojim sam ličnim radom doprinela.
Kada su u pitanju međuljudski odnosi konkretno muško ženski, mogu da stanem iza nekoga ako se to od mene traži ali pre toga proverim drugu stranu.Nikada ne nastupam nespremna ili na slepo, jer mogu da udarim glavom o zid.
 
jastuk:
da li se nekad zalazete za istu :?: ...stanete iza nekog itd zarad nekih vashih ideja/ieala o tome kakve bi stvari trebalo da budu itd.... :?: ....ili vishe mislite - ma, da gledam ja svoja posla ,bolje :?: ..... mozete shvatiti temu i kao anketu , kol'ko god da ovde nemamo reprezentativan uzorak za bilo shta itd...:-D ...

Neko ima suprotne interese i trenutno je njegovo doba.
Revolucija u malom ili sukob interesa...
Ovo je animalno društvo što će reći da ta osoba neće gledati i samo te sputavati i sprečavati (čak i tada dobijaš premeštaj ili šta slično) već će biti i "naprednih" ideja.....

Malo da razgraničiš šta je revolucija....
 
"Vrati mu loptu, njegova je" tražio sam loptu od 10 godina starijih momaka, koji su se zentali da se kače. Procenjuješ, rasuđuješ..

Kasnije...Iza stava da, iza ljudi ne. Postoji obezvređivanje "ideala", zapravo - to nisu ideali, to su osnovni životni principi pravde i pravičnosti. Ponekad igraš, ponekad ćutiš, ali osećam se definitivno loše kada ne reagujem.
U smislu akcije civilnog drušva i pluralizma -takođe reagujem, i to je lični stav.
Taj lični stav i odnos postaje korpus vremenom, i tako...nastaje demokratija i poliitička kultura.
 

Back
Top