Grcka, Mola Kaliva i Fourka

Mi bili ovog leta u Fourci i super smo prošli. Mesto je malo, ali ima dovoljno taverni i drugih sadržaja. Nema nekog ludog provoda, ali mi smo i tražili mirnije mesto. More je super čisto, peščana plaža sa puno taverni koje izlaze na more. Idealno za opušten i miran odmor bez neke gužve.
Dosta radnji i supermarketa što nam je bilo bitno jer smo se sami organizovali za klopu. Išli smo supruga, naše dete (6 god) i ja.
Apartmani Aristoteles, 150m od plaže sa odličnim bazenom koji je uključen u cenu i barom.
Sve blizu, ima organizovanih izleta po celoj Kasandri i krstarenja.
Agencija sa kojom smo bili je potpuno korektno odradila posao i tu nemamo zamerke. Sve pohvale super vodiču Ani. Devojka je zmaj!

Drugarica je sa sinom bila u Mola Kalivi i kaže sledeće:
Malo mondensko mesto sastavljeno isključivo od privatnih vila. Nema mesta za izlazak, samo par prodavnica.
Ali zato plaža savršena i skoro potpuno prazna, mir i tišina, voda najplavija moguća.
Dakle definitivno more, plaža tišina i odmor. Nije mesto za neku zabavu.
 
To su mesta bez ikakvog sadržaja ali na desetak kilometara od Furke je Kaliteja gde ima nekog sadržaja ali i tamo se većinom svelo na raznorazne prodavnice. Zapadna obala je mnogo čistija, more je bistro i tek posle podne se desi da ima talasa. Idealno je za penzionere i roditelje sa malom decom.

Ima dosta skrivenih plaža pa je dobro za zaljubljene :zcepanje:
 

Back
Top