Romantika = tuga & poezija ili..?

Morticia Addams

Zainteresovan član
Poruka
104
Zasto je vecina tema na ovom podforumu TUZNA? Zasto se sve teme odnose na copy/paste poezije? Da li romantika zaista toliko tuzna za sve vas? Moze li ona da bude lepa, leprsava, sarena, vesela?
Ako romantican znaci biti tuzan, obecavam da necu vise nikada biti romanticna, draze mi je da se smejem i uzivam u zivotu i ljubavi.
Interesuje me vase misljenje o svemu ovom, pa neka mi posle moderator zakljuca temu.
 
pa ima ovde jako lepih tema
tj sve su teme jako lepe
neke jesu tuzne ali neka i nisu
nemoj tako

Ajd pocni ti prva nesto lepo daj
pa da vidis koliko nas ce brzo da se uklopi u tvoju temu
ja cak imam i svojih stvari ovde
ali cak i copy -paste
jer ne mozes ti bas uvek da osecas onako kako topic nalaze
a zelim da kazes da imas osecanja za njegov/njen bol ili tugu.....:-D
 
Morticia Addams:
Zasto je vecina tema na ovom podforumu TUZNA? Zasto se sve teme odnose na copy/paste poezije? Da li romantika zaista toliko tuzna za sve vas? Moze li ona da bude lepa, leprsava, sarena, vesela?
Ako romantican znaci biti tuzan, obecavam da necu vise nikada biti romanticna, draze mi je da se smejem i uzivam u zivotu i ljubavi.
Interesuje me vase misljenje o svemu ovom, pa neka mi posle moderator zakljuca temu.

Naravno da romantika neznaci biti tuzan, ali romantika nemora biti ni sreća. Jednostavno svako ima svoje mišljenje o tome,koliko ljudi toliko ćudi. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ponekad način na koji se ljubav želi iskazati pogrešno shvati, tako da onda ispadne tužno, a da to u stvari nije tako. A i na kraju krajeva ne mora svaka ljubav imati sretan kraj.
 
freeboy:
A i na kraju krajeva ne mora svaka ljubav imati sretan kraj.
Tako je, ali može imati romantičan kraj. Tužan, ali romantičan. :-(
Ili romantičan nastavak? :p
Nije poenta u muško-ženskoj ljubavi. Romantika je svuda oko nas. Ako je želimo.
Ja jednoj ženskoj osobi redovno poklanjam plavu ružu za rođendan, npr. :mrgreen: A nisam ni lez ni bi. :lol:
Zar nikad niste uživali u izlasku ili zalasku sunca, u tim prelepim bojama? Sami.
Moja majka, bez obzira gde se nalazi, nikad ne zaboravlja moj rođendan, redovno pravi tortu, videle se mi tog dana ili ne, prva čestita (u 7h ujutro :roll: ).
Zagledajte se u reku. Prođite bosi po morskom plićaku. Još ako spontano dođe do bitke na dušecima zbog vas... :lol:
Romantika je svuda, ako smo spremni za nju.
Grešim? :wink:
 
Morticia Addams:
Zasto je vecina tema na ovom podforumu TUZNA? Zasto se sve teme odnose na copy/paste poezije? Da li romantika zaista toliko tuzna za sve vas? Moze li ona da bude lepa, leprsava, sarena, vesela?
Ako romantican znaci biti tuzan, obecavam da necu vise nikada biti romanticna, draze mi je da se smejem i uzivam u zivotu i ljubavi.
Interesuje me vase misljenje o svemu ovom, pa neka mi posle moderator zakljuca temu.
Zato sto je mnogo ljudi na ovom svetu tuzno... Nije li?
Ne romantika nije tuzna, samo, kada smo tuzni lakse pricamo o svemu sto nas muci a to tada radimo na neki nacin velicanstven a bolan...
Da, stoji da ovde imamo dosta te bolne romantike cak prerasta u patetiku ali sta mozemo...
Sarena i vesela je pozeljno da bude i kao takva, najlepsa je, zar ne, samo sto tada na nju niko ne misli jer je pojede sreca koju dozivljavamo...
Kontraverzno je to da kada smo tuzni, cesto i ne imajuci na pameti da budemo romanticni takvi se prikazujemo a kada smo srecni niko ne misli o romanticnosti nase duse...ili deli srecu sa nama ili oseca zavist...
 
Nisam prava osoba da dam odgovor na ovu temu jer sebe smatram antiromantikom,... To ja kazem al okolina ne misli...

Ja mogu samo da dam svoje primere romantike(pardon, primer)> jednom bivsem decku sam poiklonila privezak u obliku srca na kom sam urezala poklanjam ti svoje srce (cula sam da ga jos ima...) to je nesto najromanticnije sto sam uradila, a da zelela sam da mu napravim tortu za rodjendan i da odemo na picnic u prirodu al on nije "kao mogao"... bolje sto se zavrsila veza jer bi verovatno ja patila...
 
eldarion:
Zato sto je mnogo ljudi na ovom svetu tuzno... Nije li?
...
NIJE! Osećaj sreće pojačava doživljaje, ne umanjuje ih! A ljubav nas čini srećnijima i romatičnijima nego što smo inače. :)

th_Cats2-1.gif

1_lovebugs.gif
:lol:

Romantika=lepe, prijatne emocije.
A stihovi, već, nikad nisu na odmet, sami po sebi. I muzika. I vizuelno zadovoljenje čula. U ovakvom kutku interneta. :wink:
 
Morticia Addams:
Zasto je vecina tema na ovom podforumu TUZNA? Zasto se sve teme odnose na copy/paste poezije? Da li romantika zaista toliko tuzna za sve vas? Moze li ona da bude lepa, leprsava, sarena, vesela?
Ako romantican znaci biti tuzan, obecavam da necu vise nikada biti romanticna, draze mi je da se smejem i uzivam u zivotu i ljubavi.
Interesuje me vase misljenje o svemu ovom, pa neka mi posle moderator zakljuca temu.


Rekla bih da tuga i romansa nisu blisko vezane..(moje skromno misljenje).
A poezija?poeziju stvaraju najdublje emocije,po nepisanom pravilu najljepse pjesme su inspirisane tugom..za tugu nema prave rijeci,otud se najjednostavnije opisuje kroz poeziju.
 
Tuga utiče na naše telo, misli, emocije i opšte stanje duha.
Tugovanje nije samo prirodna reakcija na gubitak, već i proces prevladavnja gubitka. Dakle, ako ova zdrava reakcija na gubitak izostane, i sam proces izlaženja na kraj sa gubitkom biće znatno otežan.

Odtugovati ili završiti proces tugovanja ne znači zaboraviti na osobu koja je umrla ili nas napustila. Naprotiv, zdrava tuga podrazumeva iznalaženje načina da se zapamti osoba koju smo izgubili, a da se istovremeno prilagodimo životu bez nje.

Ljudi često doživljavaju reakcije tuge u talasima koji dolaze i prolaze. Često je tuga naintenzivnija odmah po gubitku. Međutim, kod nekih ljudi ona se ne može neposredno osetiti, jer je ustupila mesto šoku, neverici ili opštoj umrtvljenosti. Ponekad je potrebno puno vremena da se osoba suoči sa realnošću koja ju je zadesila. Ako se čini da stanje šoka traje veoma dugo i da osoba nikako ne dolazi u kontakt sa gubitkom, a pritom se jasno vidi da njeno funkcionisanje u ostalim životnim oblastima (na poslu, u kući, školi, seksualnom životu) nije na optimalnom nivou, može se posumnjati na depresiju.
 

Back
Top