Mislite li da ima poente u studiranju engleskog?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Mislite li da ima poente u studiranju engleskog?

Početnik
    Učlanjen
    11.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Mislite li da ima poente u studiranju engleskog?

Pa? Ko god danas izgovori "Studiram engleski." , dobije otprilike "A, pa, to danas svi znaju. To studiraju oni koji nece da uce..." i sl. Barem je moje iskustvo takvo. Uopste, na studiranje jezika i ne ekonomije/prava/medicine i sl. se gleda sa hmmm, da ne kazem nesto gore, visine.
    Sta vi mislite? Kako vi na to gledate? Nervira li vas to?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Mislite li da ima poente u studiranju engleskog?

U svakom slucaju imas skoro garantovan posao kad zavrsis.

A ove ostale price su smesne, to je vise posledica ranijih shvatanja ljudi po kojima postoje samo tri zanimanja: inzenjer, lekar, pravnik, cak je i ekonomista diskutabilno.

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

..ako pogledas pre recimo samo 30 godina zanimanje programer ti je i u svetskim okvirima bilo nesto na sta se nije gledalo "sa visine" a ni zarade nisu bile nesto...a danas je to jedno od najbolje placenih zanimanja u USA.
    Klasicne nauke kao sto su medecina i pravo su nesto sto postoji vekovina i danas je aktuelno...ali neka nova zanimanja dolaze i neka postaju vremenom aktraktivnija kao npr engleski koji je napravio bum kod nas od polovine 80-ih...mislim da ne treba razmisljati na taj nacin o zanimanjima svako ima svoje mesto.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Ako hoces da studiras bilo sta (mislim da ucis stvarno), nije promasena investicija. Pogotovo engleski, jer ima dosta posla.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Pogptpvo sto ti ne ucis samo engleski jezik vec njihovu knjizevnost,kulturu,ucis istoriju citavog jednog naroda kroz njihov jezik.To je lepo.I ja sam prvo mislila da je studiranje jezika cista glupost,jer kao jezik bilo koji mozes da platis casove i da ga naucis.Ali upravo u studiranju jezika nije poenta to vec sve ono sto sam gore navela,tako da sam promenila misljenje i mislim nikad nije lose studirati jezike jer ti se pruza milion prilika da nesto uradis sa njim i kroz njega.
    A ljudi su kod nas poprilicno jos uvek konzervativni,zatvoreni za neke nove stvari,utucani sto bih ja rekla,jer dosta toga ne poznaju pa onda pricaju svasta.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Da, i ovo stoji.

Aktivan član slatko volim :)) (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

ja tako kako si naveo --sa kolutanjem ocima- reagujem kad mi neko (a ima ih mnoooogo ) kaze "studiram menadzment"

koji si ti moj sa tim?! menadzer?! cega??

a za engleski -studiranje jezika je nesto najlepse, po meni, bilo koji jezik da je u pitanju..Pogotovo sto na filoloskom ces uciti i jos par jezika pored tog..

jedino sto sam cula da ima puno prevodilaca engleskog, pa je malo teze naci posao, a i da je slabije placeno jer vas ima puno...al to nije razlog za demoralisanje...
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in.
    ’cause I got too much life,
    Running through my veins, going to waste.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

Ne znam sta fali menadzmentu ili biznisu, procunjaj malo po netu pa ces videti da je u sustini najveci broj programa na univerzitetima po svetu upravo iz ovih oblasti, pa umesto da svake godine u Srbiji diplomira 10.000 menadzera mi imamo 600 slobodnih mesta za studije fizike.

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

[QUOTE=slatko volim )]ja tako kako si naveo --sa kolutanjem ocima- reagujem kad mi neko (a ima ih mnoooogo ) kaze "studiram menadzment"
    koji si ti moj sa tim?! menadzer?! cega?? QUOTE]

znas sta i meni je to nekad davno cudno zvucalo ali znam mnogo ljudi koji su diplomirali na raznim fakultetima za menadzment pa sad radi za od 500-2000 evra.

Zainteresovan član Marija D (avatar)
    Učlanjen
    03.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Upravo posao u struci ce biti ono sto ce razlikovati tebe od nekoga ko taj jezik samo zna (a sigurno ga ne zna tako dobro kao ti). Naravno da ce posao prevodioca ili profesora dobiti onaj sa zavrsenim fakultetom a ne kursom. Plus radis nesto zaista lepo i trazeno. Ne znam sta tu ima glupo...

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

A kao da se na engleskom nista ne uci??? Razlika je samo u tome sto ucis nesto sto te zanima,sto volis,pa mozda zato i zvuci da je lako. A i to bi mog'o da bude samo savremeni (eventualno knjizevnost) , ostalo je suvoparno kao i na svakom fakultetu, a da ima da se radi-ima. Dok ovi sa ekonomije i prava kuliraju do marta/aprila, mi ga vala gulimo (da izvinete) sa yebenim prevodima i ostalim od oktobra...pa ti vidi

Poz
    TGIF

Slične teme

1. Odgovora: 504
    Poslednja poruka: 05.11.2017., 02:36
  2. Deataljne informacije o studiranju u insotranstvu mozete naci
    Autor www.studiranje.cjb.net u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.02.2006., 21:18

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor