Koliko vam novac znaci?

MadonnaGirl:
Koliko vam je novac bitan u zivotu, i uopste materijalne stvari,i cega biste se odrekli,a cega ne biste zbog novca?


volim da ih imam shto vishe, a nisam od onih shtekara. znachi ono kad se izadje u grad ne zalim da platim turu. kolko sam samo puta kupio prase, pozvao drushtvo...alcoholisanje, zezanje...
zbog novca se nikd nebi odrekao dobrog druga.dok na primer cigara, da. meni nije teshko da kupujem malboro svako jutru, vadim iz dzepa po 100din....ali kad pogledam...unishtavam sebe, troshim pare..mislim 30 dana po 100 dinara 12 meseci=5kg jagnjetine:).ne treba mi to u zivotu ni malo, ja sam faca pushim cigare, bla, bla...mene i bez tih cigara ceo grad poznaje i zna i nishta ovi shto pushe nisu iznad mene.ne zelim da kazem da ljudi pushe zato da bi neshto uzdisali sebe:roll: neki mozda pushe iz dosade neki, ebga, ne mogu da prestanu itd...

ne volim kad me neko zajebe za pare.znachi kod ti pozajmim, kazesh datum kad cesh da vratish i to je kraj.Meni to ne pada sa neba, a i ne raste na drvetu Naravno, ako je neko dobar i stvarno nema da vrati, razumem ja, sachekam...ali ne da mi to kaze na taj dan, nego bar 5 dana pre. Za te stvari umem da budem vrlo nezgodan.Dobro, razumem ja kad neko,ebga, nema tad iskrslo neshto, a i ovako je dobar dechko, ne kurchi se po gradu, ne razbacuje se i tako to...tad umem i da oprostim dug i znam da ce mi to vratiti kroz neku uslugu

i ne znam ovaj, bitan mi je kolko mi i nije bitan, a bitan mi je mnogo
 
Ma pare su prolazne kako dodju tako i odu i ne odricem se nicega zbog para... pare ce same doci ako je covek zadovoljan onim sto ima u zivotu i ako se tudi da napreduje... a onaj koji stalno kuka kako nema para i pritom je potpuno nezadovoljan svojim zivotom taj nikada niti ce imati para, a ako ih i stekne tek onda ce shvatiti da one nista ne vrede ako nema prijatelja, drugara, ljubavi itd...

Ovde na Krsti u onoj rubrici cini mi se "misli poznatih" ima jedna.... "gomilanjem para stvoricete brdo na kome cete sedeti potpuno sami"... tako da eto.... ;)
 
Dovla:
Ma pare su prolazne kako dodju tako i odu i ne odricem se nicega zbog para... pare ce same doci ako je covek zadovoljan onim sto ima u zivotu i ako se tudi da napreduje... a onaj koji stalno kuka kako nema para i pritom je potpuno nezadovoljan svojim zivotom taj nikada niti ce imati para, a ako ih i stekne tek onda ce shvatiti da one nista ne vrede ako nema prijatelja, drugara, ljubavi itd...

Ovde na Krsti u onoj rubrici cini mi se "misli poznatih" ima jedna.... "gomilanjem para stvoricete brdo na kome cete sedeti potpuno sami"... tako da eto.... ;)


mislim da lakshe odlaze8-):lol::lol::lol:
 
nije mi bitan novac .....

rodio sam se srecan ......

imam para , dosta .....

i ne pusim .....

i naravno , nije mi problem da platim 5-6 tura .....

nikad .....

imam tu srecu , da mi otac pravi kuce i zgrade , pa prodaje .....

i tako imam .....

al , nikad se ja ne hvalim sa parama .....
 
pa bitan je novac, ali ne preterano... druge stvari mogu mnogo vise da usrece nego lova...
kad izlazim ne gledam koliko trosim...ali ipak najcesce sav novac potrosim na odecu (...pa zensko sam :) )...
cega bi se odrekla zbog novca? ne znam...nista mi trenutno ne pada na pamet...
a cega ne bi? pa sigurno prijatelja, ljubavi, zdravlja...svega sto cini zivot...
 
ah , da .....

nebih se niceg odrekao zbog novca .....

ustvari , dao bih ovaj veliki stan , za jedno 220.000 € , ionako nemogu da ga prodam .... :lol:

pa , nebih se odrekao , zdravlja kao prvo ;)

ima ona jedna pametna :

,,zdrav čovek ima hiljadu želja , a bolestan samo jednu ,, .... :lol:

pa onda , porodica , prijatelji itd ..... ono standardno ;)
 
Iskreno.. alav sam na pare zestoko!
icon_redface.gif

Volim da imam i da trosim.Jako mi je tesko da zastekam nesto jer uvek nadjem nacina da potrosim koju kintu.To je sve posledica mog poprilicnog dzeparca koji je sada ukinut i ja bukvalno nemam ni dinara vec 2 meseca..
Sto se tice cascavanja i pozajmljivanja.. na to sam uvek spreman!Sa ortacima imam neki sistem da ko god da plati nesto uvek to ovaj drugi nadoknadi kad on ima para..
Ne pada mi na pamet nista cega bih se odrekao zbog para..
 
novac jeste bitan u zivotu ali naravno nije najbitniji....ja ga mrzim, tj mrzim da ga koristim jer je on uzrok mnogih problema u svetu a posebno kod nas....naravno on je neophodan i nazalost od njega zavisimo....mada novac nije sve u zivotu...ne podnosim one koje kazu na foru "ja nemam" a ovamo fensy krpice,najnoviji mobilni telefoni,izlasci i bla bla mislim da novac stvarno nemaju oni koje nemaju krov nad glavom i nemaju para za hranu sve ostalo se prezivi nekako...novca nikad dovoljno i uvek ce svi kukati da ga nemaju i sl...tako da jedino shto mozemo je da se prilagodimo onom kolichinom novca koja nam je "dostupna"....toliko od mene o_O
 
Avet:
nije mi bitan novac .....

rodio sam se srecan ......

imam para , dosta .....

i ne pusim .....

i naravno , nije mi problem da platim 5-6 tura .....

nikad .....

imam tu srecu , da mi otac pravi kuce i zgrade , pa prodaje .....

i tako imam .....

al , nikad se ja ne hvalim sa parama .....

MA NE BRATE, NI MALO...SAMO NAM SE CHINI:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Back
Top