alimentacija

drgrbic

Zainteresovan član
Poruka
172
kako da moj bivsi muz pocne da placa alimentaciju koju neplaca 6 god tj od dana razvoda za nase dve devojcice zato sto radi sve radnje ali se vodi kao nezaposlen i agresivan
 
Ne mogu ti pomoci jer je ja nikad nisam trazila, nisam htela da drzava od nekog napravi oca ako on sam nema tog osecaja i savesti.Ako on to sam nece tesko ces uspeti no pokusaj.Moja poznanica ima isti slucaj ko ti,sudi se vec 3 godine i jos nista.Poslusaj Helen
 
jel' dogovorena neka alimentacija prilikom razvoda braka?
u tom slucaju pokusaj da ides na nepostovanje sudske presude.
ja nisam nikad dobila ni dinara od bivseg...mada nisam ni pokusavala da utjerujem pravdu - kao sto rece kockarka - ne mozemo ih natjerati da se osjecaju ocevi
 
ako je tvoj bivši muž pred zakonom nezaposlen, bez obzira što radi recimo na crno ili je neprijavljen teško da ćeš bilo šta da dobiješ. ako ipak ima neki izvor prihoda, npr. izdaje stan ili sl. onda kad ga budeš tužila ima šanse da dobiješ. nisi napisala gde se nalaziš jer se zakonodavstva vrlo razlikuju. pitaj advokata, to je najbolje.
 
TUŽI TI NJEGA SAMO SUDSKI, NEMOJ DA DIŽEŠ RUKE! STIĆI ĆE PRAVDA KAD-TAD! IMAŠ BESPLATNE ADVOKATE U GRADSKOJ UPRAVI, RASPITAJ SE, ONI TI MOGU DATI I SAVET I BITI TVOJI ADVOKATI NA SUDU, BESPLATNO. JA SE BORIM SA AŽDAJOM VEĆ DEVET GODINA, ALI JE MEDJUNARODNA SUDSKA BORBA, PA SE RAZVLAČI, ALI NEĆU ODUSTATI DOK SAM ŽIVA! AJD GORE GLAVU I TUŽI GA! JESTE DA U NORMALNIM DRŽAVAMA TAKVI IDIOTI IDU U ZATVOR KADA NE PLAĆAJU, A VALJDA ĆEMO I MI JEDNOG DANA POSTATI NORMALNA PRAVNA DRŽAVA, SAMO NEMOJ DA ODUSTAJEŠ! KRIVIČNI POSTUPAK JE NAJBOLJI, UKOLIKO IMAŠ PRETHODNO BILO KAKVO REŠENJE, TADA MU MOGU I ZATVOR ODREDITI...UZ TEBE SAM!
 
Teddy: Nemoj da koristis velika slova, to se na forumu smatra vikanjem.

Sto se alimentacije tice: koliku Vas bivsi suprug alimentaciju treba da placa? Shvatam da ste frustrirani, ali treba dobro da procenite da li Vam se isplati ulazak u borbu za uterivanje duga sudskim putem: sudski troskovi su skupi i iscrpljujuci u nasoj zemlji nazalost, bez obzira sto Teddy kaze da advokata mozete naci besplatno, to i nije neka uteha jer eto njen proces (i sama kaze) traje vec 9 godina. Sto se VAse situacije tice, naravno da mozete pokrenuti krivicni postupak, ali iz onoga sto citam izmedju redova Vaseg posta naslucujem da je Vas suprug VEOMA dobro materijalno obezbedjen i da se bavi ne bas najlegalnijim poslom (ili bar ne na legalan nacin, dok nije prijavljen i vodi se kao nezaposlen). Ako je Vas suprug finansijski jak i jaci od VAs, ulazak u sudski proces sa njim ravan je kidanju svojih nerava, gubitku materijalnih sredstava i kidanju zivaca VAse dece: onaj ko ima para u ovoj zemlji moze svasta kupiti, pa i sudiju, pa i presudu. Vise od svega toga, rekli ste da je Vas bivsi suprug agresivan i da VAm preti. Da li zaista zelite da izlozite i decu i sebe stresu takve vrste? MOrate dobro proceniti da li se za tih 20% kolko je odredjeno da placa 9 a cenim da je to SMESNA suma) isplati zrtvovati i svoje zdravlje i svoje vreme a posebno sigurnost. Ako se radi samo o isterivanju principa i pravde - i to jako dobro razumem: potrebu za osvetom, ljutnju, negodovanje sto on nije bolji otac. ali nikoga NE MOZETE naterati d abude DOBAR otac, niti da voli svoju decu - nikakav sud nece Vasoj deci moci da nadoknadi cinjenicu da njihov otac o njima NE BRINE i da ih ne voli (jer da ih voli, on bi se i brinuo, pa bi im i davao - ne bi mu trebala sudska presuda, niti odredba, imao bi POTREBU da sam daje). Dakle, dobro razmislite pre nego sto udjete u isterivanje 'pravde' koji su zaista motivi zasto to cinite: radi toga sto zaista nemate, pa VAm je potreban preko taj novac da bi Vasa deca mogla da prezive (sto je onda uredu i vredno rizika i mucenja) ili zato sto mrzite bivseg muza i zelite osvetu (sto nikako nije dobar motiv za ulazak u rat sa covekom koji je sklon agresiji i koji VAm jasno to stavlja do znanja). U celoj toj prici najvise ce stradati Vasa deca (verujte mi na rec, ja sam deciji psihijatar i gledam takvu decu svaki dan!), a jedino ona su VAs dozivotni kapital i jedino ona su vredna Vaseg vremena, truda, i ulaganja. Tako da, ako zaista niste na ivici finansijske propasti i taj novac Vam nije preko potreban, poslusajte moj savet: odustanite od uterivanja duga, volite svoju decu, posvetite svoje vreme njima i tome da im detinjstvo prodje sa sto manjom traumom zbog VAseg razvoda i nedostatka oca. Deca osecaju kad nisu voljena, i ako sad ne osecaju osetice vec da je oca bas briga za njih. Nece im biti lako i tada ce im trebati neko da bude rame za plakanje. Ako vi budete 9 godina po sudnicama, ko ce biti tu za njih? Mislite na svoju decu - nema tih para koje mogu da plate njihov osmeh. Pozdrav
 
Evo, evo, hitam, pokusavam da dovedem 'Zdravlje' u red, pune ruke posla, slatka moja! :)
Nego vidim da je i ovde konacno dodeljen mod i da teme idu pod kljuc po potrebi - hvala Bogu, pa eto i mene; ono resulo od pre bas me je nerviralo! ;)
 

Back
Top