genetika i porijeklo (principi nasledjivanja i mjesanja)

S

srbin xp

Gost
Molio bih UPUCENE(ali zaista upucene,il.i one koji su negdje saznali iz relevantnog izvora) da odgovore na pitanje:
1.Da li je moguce da se utvrdi genetski koje su populacije u srodstvu a koje ne.tacnije,koje imaju yajednickog pretka a koje ne.

Pitam zato sto bi tako mogle da nastanu nove teorije tipa:hrvati su iranci,bosnjaci su sloveni a srbi starosjedioci,...,bla,bla,...

pozdrav.
 
srbin xp:
Molio bih UPUCENE(ali zaista upucene,il.i one koji su negdje saznali iz relevantnog izvora) da odgovore na pitanje:
1.Da li je moguce da se utvrdi genetski koje su populacije u srodstvu a koje ne.tacnije,koje imaju yajednickog pretka a koje ne.

Pitam zato sto bi tako mogle da nastanu nove teorije tipa:hrvati su iranci,bosnjaci su sloveni a srbi starosjedioci,...,bla,bla,...

pozdrav.

a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...
 
srbinXP:
[quote="Anonymous
a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...

Ja sam srbin eXtra Problems :lol:
1. po tebi su svi ijekavci i ikavci hrvati?
al me covjek nasmija :lol:
pa kako se govori u RSrpskoj?
Jesi li ikada citao nesto od Vuka Karadzica?[/quote]


u RS se govori hrvatski a bice jos malo i boshnjacki, a mozda si ti Srbin - pa ako jesi nauci srpski PRAVILNO i nemoj da pricas onako kako si naucio od hrvata i muslimana i da nameces ovde OK ...

Kako je Brena mogla da nauci srpski? jel ti tesko da napises "starosedeoci" umesto "starosjedioci"? Ako jeste teraj hrvatsko/bosanski necu vise da citam tvoje postove i da gnjavim ...

p0z
 
Anonymous:
srbinXP:
[quote="Anonymous
a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...

Ja sam srbin eXtra Problems :lol:
1. po tebi su svi ijekavci i ikavci hrvati?
al me covjek nasmija :lol:
pa kako se govori u RSrpskoj?
Jesi li ikada citao nesto od Vuka Karadzica?


u RS se govori hrvatski a bice jos malo i boshnjacki, a mozda si ti Srbin - pa ako jesi nauci srpski PRAVILNO i nemoj da pricas onako kako si naucio od hrvata i muslimana i da nameces ovde OK ...

Kako je Brena mogla da nauci srpski? jel ti tesko da napises "starosedeoci" umesto "starosjedioci"? Ako jeste teraj hrvatsko/bosanski necu vise da citam tvoje postove i da gnjavim ...

p0z
Jesi plitak...
Vidi se da nikad nisi knjige procitao,
pa srpski knjizevni jezik sastoji se iz ijekavskog i ekavskog izgovora stokavskog narecja.
Sta si imao iz Srpskog jezika,ako si uopste isao u skolu :P
 
Anonymous:
srbinXP:
[quote="Anonymous
a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...

Ja sam srbin eXtra Problems :lol:
1. po tebi su svi ijekavci i ikavci hrvati?
al me covjek nasmija :lol:
pa kako se govori u RSrpskoj?
Jesi li ikada citao nesto od Vuka Karadzica?


u RS se govori hrvatski a bice jos malo i boshnjacki, a mozda si ti Srbin - pa ako jesi nauci srpski PRAVILNO i nemoj da pricas onako kako si naucio od hrvata i muslimana i da nameces ovde OK ...

Kako je Brena mogla da nauci srpski? jel ti tesko da napises "starosedeoci" umesto "starosjedioci"? Ako jeste teraj hrvatsko/bosanski necu vise da citam tvoje postove i da gnjavim ...

p0z[/quote]


Goste ajde malo odmori, mora da ti je trebalo dosta da naucis srpski jezik ekavskog dijalekta(vjerovatno da bi bio "u modi") pa sad pametujes
 
NE!
jer DNK mutira. Ako recimo imas uzorak nekog DNK iz 13. veka, pa ga upotrebis da bi uporedio sa danasnjim, pa onda ako se nadje ista sekvenca, moze se izvaditi zakljucak. Ali, ovo je Balkan. Od 13. veka je protutnjalo jedno 5-6 armija. Tako da je to nemoguce.
U engleskoj su utvdili recimo da ogroman broj ljudi ima danske gene, sto ce reci da su im preci vikinzi. Ali Engleska je poslednju invaziju imala 1066., pa ti vidi.

I daj, decko je postavio pitanje mozda u vezi s biologijom, da dobije bolju ocenu, a vi ovde nasli da serete o jezicima/dijalektima...
ajd jos samo da predjete na temu Tito vs. Drazha
Idite na teme Lokal-patriota, pa tamo iznosite teorije o Zagubici kao kolevci civilizacije.
 
bilo bi me sramota da tako razmisljam kao ti.kako se samo usudjujus reci da ako ne pricam ekavski da nisam Srpkinja.to sto sam se krstila i vjencala u SRPSKOJ PRAVOSLAVNOJ CRKVI izgleda da se kod budala kao ti ne racuna. pravi Srbin je onaj tko se krsti u srp.crkvi.sprovedi anketu izmedju onih koji pricaju ekavicu i ijekavicu pa ces vidjeti da ijekavci vise postuju srpstvo i da su vise njih u odnosu na ekavce krsteni u SRP.PRAV.CRKVI. prvo sto mi je upalo u oci u Srbiji to je mali broj djece koja se krste u crkvi.nes mi ti Srba.nas ijekavce su bar stariji naucili da je to najveci grijeh protiv srpstva a vas uce da je sramota da se krstiti.kao sta vi kazete-kobajagi mi smo komunisti bili pa se nismo krstili.
sram neka da te bude.zakopaj se da te nitko ne vidi.ti ces meni o Srpstvu da govoris.
 

Back
Top