genetika i porijeklo (principi nasledjivanja i mjesanja)
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: genetika i porijeklo (principi nasledjivanja i mjesanja)

srbin xp
    Guest

Podrazumevano genetika i porijeklo (principi nasledjivanja i mjesanja)

Molio bih UPUCENE(ali zaista upucene,il.i one koji su negdje saznali iz relevantnog izvora) da odgovore na pitanje:
    1.Da li je moguce da se utvrdi genetski koje su populacije u srodstvu a koje ne.tacnije,koje imaju yajednickog pretka a koje ne.

Pitam zato sto bi tako mogle da nastanu nove teorije tipa:hrvati su iranci,bosnjaci su sloveni a srbi starosjedioci,...,bla,bla,...

pozdrav.

slucajni prolaznik 984
    Guest

Podrazumevano

http://pub37.ezboard.com/fistorijabalkanafrm22
    pa pitaj njih vljda su strucni

Guest

Podrazumevano Re: genetika i porijeklo (principi nasledjivanja i mjesanja)

Citat Original postavio srbin xp
    Molio bih UPUCENE(ali zaista upucene,il.i one koji su negdje saznali iz relevantnog izvora) da odgovore na pitanje:
    1.Da li je moguce da se utvrdi genetski koje su populacije u srodstvu a koje ne.tacnije,koje imaju yajednickog pretka a koje ne.

Pitam zato sto bi tako mogle da nastanu nove teorije tipa:hrvati su iranci,bosnjaci su sloveni a srbi starosjedioci,...,bla,bla,...

pozdrav.
    a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...

Početnik
    Učlanjen
    20.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nisam znalac,ali znam ko jeste

Pogledaj sajt users.net.yu/~creation
    Jedno od poglavlja nosi naslov `Poreklo rasa`.
    Inace,rec je o Centru za prirodnjacke studije iz Beograda.Tu rade ljudi koji ne robuju autoritetima i koje jedino istina zanima.

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...[/quote]
    A da li si ti ikad isao u skolu?Ili samo imas citanku?

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano 1

na kraju ako sve prosumiras , moora da bude 1

Obećava
    Učlanjen
    23.06.2003.
    Reputaciona moć
    53

[quote="Anonymous
    a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...[/quote]

Ja sam srbin eXtra Problems
    po tebi su svi ijekavci i ikavci hrvati?
    al me covjek nasmija
    pa kako se govori u RSrpskoj?
    Jesi li ikada citao nesto od Vuka Karadzica?

upicena dr
    Guest

nisi ti prvi koji je to pomislio.Sve je to jedna velika fama!A ako bi isli tako stigli bi do Darvinovog MAJMUNA!pa ti vidi!

Guest

Citat Original postavio upicena dr
    nisi ti prvi koji je to pomislio.Sve je to jedna velika fama!A ako bi isli tako stigli bi do Darvinovog MAJMUNA!pa ti vidi!
    darvinov majmun ne postoji pre svega

Guest

[quote=srbinXP]
    Citat Original postavio "Anonymous
    a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...[/quote

1. po tebi su svi ijekavci i ikavci hrvati?
    al me covjek nasmija

u RS se govori hrvatski a bice jos malo i boshnjacki, a mozda si ti Srbin - pa ako jesi nauci srpski PRAVILNO i nemoj da pricas onako kako si naucio od hrvata i muslimana i da nameces ovde OK ...

Kako je Brena mogla da nauci srpski? jel ti tesko da napises "starosedeoci" umesto "starosjedioci"? Ako jeste teraj hrvatsko/bosanski necu vise da citam tvoje postove i da gnjavim ...

p0z

Obećava
    Učlanjen
    23.06.2003.
    Reputaciona moć
    53

[quote]
    [quote=Anonymous]
    Citat Original postavio srbinXP
    a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...[/quote

al me covjek nasmija

u RS se govori hrvatski a bice jos malo i boshnjacki, a mozda si ti Srbin - pa ako jesi nauci srpski PRAVILNO i nemoj da pricas onako kako si naucio od hrvata i muslimana i da nameces ovde OK ...

Kako je Brena mogla da nauci srpski? jel ti tesko da napises "starosedeoci" umesto "starosjedioci"? Ako jeste teraj hrvatsko/bosanski necu vise da citam tvoje postove i da gnjavim ...

p0z
    Jesi plitak...
    Vidi se da nikad nisi knjige procitao,
    pa srpski knjizevni jezik sastoji se iz ijekavskog i ekavskog izgovora stokavskog narecja.
    Sta si imao iz Srpskog jezika,ako si uopste isao u skolu

Veoma poznat diretore (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    182

Citat Original postavio limunada
    a ti si kao srbin pa jos XP, a pricas hrvatski tj jekavski ... ne razumem rec "starosjedioci" ...
    A da li si ti ikad isao u skolu?Ili samo imas citanku?[/quote]
    pa limunado ako si iz RS onda bi i ti trbalo da pricas ijekavicu ili jekavicu; bar su tako pricali Srbi iz RS dok im nije uvedena ekavica prije par godina u skole

Veoma poznat diretore (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    182

[quote=Anonymous]
    Citat Original postavio srbinXP

al me covjek nasmija

p0z

Goste ajde malo odmori, mora da ti je trebalo dosta da naucis srpski jezik ekavskog dijalekta(vjerovatno da bi bio "u modi") pa sad pametujes

jedan srednjoškolac
    Guest

Podrazumevano

Pogledaj u knjigama iz populacione genetike Nikole Tucića, a mislim i da sam nešto o tome pročitala u knjizi Meta Ridlija "Genom"(potrazi je u Plato-u). :?

Aqtaca
    Guest

Podrazumevano Mislim da

NE!
    jer DNK mutira. Ako recimo imas uzorak nekog DNK iz 13. veka, pa ga upotrebis da bi uporedio sa danasnjim, pa onda ako se nadje ista sekvenca, moze se izvaditi zakljucak. Ali, ovo je Balkan. Od 13. veka je protutnjalo jedno 5-6 armija. Tako da je to nemoguce.
    U engleskoj su utvdili recimo da ogroman broj ljudi ima danske gene, sto ce reci da su im preci vikinzi. Ali Engleska je poslednju invaziju imala 1066., pa ti vidi.

I daj, decko je postavio pitanje mozda u vezi s biologijom, da dobije bolju ocenu, a vi ovde nasli da serete o jezicima/dijalektima...
    ajd jos samo da predjete na temu Tito vs. Drazha
    Idite na teme Lokal-patriota, pa tamo iznosite teorije o Zagubici kao kolevci civilizacije.

gorana29
    Guest

bilo bi me sramota da tako razmisljam kao ti.kako se samo usudjujus reci da ako ne pricam ekavski da nisam Srpkinja.to sto sam se krstila i vjencala u SRPSKOJ PRAVOSLAVNOJ CRKVI izgleda da se kod budala kao ti ne racuna. pravi Srbin je onaj tko se krsti u srp.crkvi.sprovedi anketu izmedju onih koji pricaju ekavicu i ijekavicu pa ces vidjeti da ijekavci vise postuju srpstvo i da su vise njih u odnosu na ekavce krsteni u SRP.PRAV.CRKVI. prvo sto mi je upalo u oci u Srbiji to je mali broj djece koja se krste u crkvi.nes mi ti Srba.nas ijekavce su bar stariji naucili da je to najveci grijeh protiv srpstva a vas uce da je sramota da se krstiti.kao sta vi kazete-kobajagi mi smo komunisti bili pa se nismo krstili.
    sram neka da te bude.zakopaj se da te nitko ne vidi.ti ces meni o Srpstvu da govoris.

gorana29
    Guest

Podrazumevano

ovo gore sam pisala clanu zvanom limunada.

Obećava
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio gorana29
    ovo gore sam pisala clanu zvanom limunada.
    Pogrešno si svatila limunada je napala gosta a taj magarac očigledno nije daleko išo od svog sela.

Slične teme

1. Porijeklo rijeci Yebati, ****...
    Autor Marin55 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 08.08.2009., 18:18
  2. tipovi nasledjivanja kod biljaka i zivotinja
    Autor t-x u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.03.2005., 18:07

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor