Mesoviti brak

  • Začetnik teme Jelena_bgd
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
J

Jelena_bgd

Gost
Imam 24 godine i dugo sam vec u vezi sa deckom,sa kojim se stvarno odlicno slazem,ali on je musliman,iz Novog Pazara.meni naravno to ne smeta,jer me nezanima ni njegova vera,vec licnost koja mi se zaista dopada,ali moji roditelji nisu bas odusevljeni idejom da ce im zet biti musliman!
Sta da uradim,a da svi budemo zadovoljni!
 
problem moze da nastane kada tvog muza pocnu posmatrati neki kao saveznika u borbi protiv srpstva,iako on to nije.tada ce mnogi srbi da gledaju nepoverljivo prema njemu i eto ti problema.dakle trebace vam puno snage zelje i istrajnosti da se sve prebrodi.znam jer sam i ja djete tata pravoslavac mama katolkinja iz Bosne.

poozdrav i srecno
 
Jelena_bgd:
Imam 24 godine i dugo sam vec u vezi sa deckom,sa kojim se stvarno odlicno slazem,ali on je musliman,iz Novog Pazara.meni naravno to ne smeta,jer me nezanima ni njegova vera,vec licnost koja mi se zaista dopada,ali moji roditelji nisu bas odusevljeni idejom da ce im zet biti musliman!
Sta da uradim,a da svi budemo zadovoljni!
I JA SAM TAKODJE U VEZI SA MUSLIMANOM KOGA MNOGO,MNOGO VOLIM.MOJI SU RODITELJI PROTIV NASE VEZE CAK SU I SEBE UBEDILI DA CE SE TO ZAVRSITI,ALI JA SAM SPREMNA NA SVE JER ZNAM DA MORAM BITI JAKA I NECU DOPUSTITI DA MI SE BILO KO MESA U IZBOR PA CAK NI RODITELJI.U OSTALOM I ONI CE NA KRAJU KAD TAD POPUSTITI I PRIHVATITI SVE TO.RECI MI DA LI NJEGOVI RODITELJI PRIHVATAJU TEBE ILI JE I KOD NJEGA ISTI PROBLEM
 
Svi vi sto ste u tim nazovi vezama sa muslimanima, hrvatima itd. itd.
jako brzo zaboravljate istoriju i to ne tako davnu...
Nije rat u Bosni i Hrvatskoj bio prije milion godina. Mozda ce ovo nekoga da uvrijedi ali ja sam vise za onu varijantu svako svom pa tako i to. Sebe ne bih mogao nikada da zamislim sa muslimankom ili sa hrvaticom neka ali hvala..
Razumijem roditelje u svaku ruku i imaju pravo da se ljute, nemojte misliti da se i njegovi/njeni roditelji ne bune sto ste druge nacionalnosti...


Toliko
 
MAJJA:
Jelena_bgd:
Imam 24 godine i dugo sam vec u vezi sa deckom,sa kojim se stvarno odlicno slazem,ali on je musliman,iz Novog Pazara.meni naravno to ne smeta,jer me nezanima ni njegova vera,vec licnost koja mi se zaista dopada,ali moji roditelji nisu bas odusevljeni idejom da ce im zet biti musliman!
Sta da uradim,a da svi budemo zadovoljni!
I JA SAM TAKODJE U VEZI SA MUSLIMANOM KOGA MNOGO,MNOGO VOLIM.MOJI SU RODITELJI PROTIV NASE VEZE CAK SU I SEBE UBEDILI DA CE SE TO ZAVRSITI,ALI JA SAM SPREMNA NA SVE JER ZNAM DA MORAM BITI JAKA I NECU DOPUSTITI DA MI SE BILO KO MESA U IZBOR PA CAK NI RODITELJI.U OSTALOM I ONI CE NA KRAJU KAD TAD POPUSTITI I PRIHVATITI SVE TO.RECI MI DA LI NJEGOVI RODITELJI PRIHVATAJU TEBE ILI JE I KOD NJEGA ISTI PROBLEM
Hvala majo,sta da ti kazem njegovi tu i tamo,trenutno imaju nekih problema,tako da nemaju vremena da se bave nama!
 
Hendrixxx:
Svi vi sto ste u tim nazovi vezama sa muslimanima, hrvatima itd. itd.
jako brzo zaboravljate istoriju i to ne tako davnu...
Nije rat u Bosni i Hrvatskoj bio prije milion godina. Mozda ce ovo nekoga da uvrijedi ali ja sam vise za onu varijantu svako svom pa tako i to. Sebe ne bih mogao nikada da zamislim sa muslimankom ili sa hrvaticom neka ali hvala..
Razumijem roditelje u svaku ruku i imaju pravo da se ljute, nemojte misliti da se i njegovi/njeni roditelji ne bune sto ste druge nacionalnosti...


Toliko
Ti jednim delom jesi u pravu,ali on je iz Srbije,zivi u Srbiji,nikad nas dvoje nismo imali problema u vezi nacionalizma,jer mi smo sa te strane normalni ljudi!
 
Hendrixxx:
Svi vi sto ste u tim nazovi vezama sa muslimanima, hrvatima itd. itd.
jako brzo zaboravljate istoriju i to ne tako davnu...
Nije rat u Bosni i Hrvatskoj bio prije milion godina. Mozda ce ovo nekoga da uvrijedi ali ja sam vise za onu varijantu svako svom pa tako i to. Sebe ne bih mogao nikada da zamislim sa muslimankom ili sa hrvaticom neka ali hvala..
Razumijem roditelje u svaku ruku i imaju pravo da se ljute, nemojte misliti da se i njegovi/njeni roditelji ne bune sto ste druge nacionalnosti...


Toliko
Ti jednim delom jesi u pravu,ali on je iz Srbije,zivi u Srbiji,nikad nas dvoje nismo imali problema u vezi nacionalizma,jer mi smo sa te strane normalni ljudi!
 
Sa moje tacke gledista,trebala bi da vidis koliko on i njegova familija postuju svoju veru.Da li jedu sve ili idu po "kuranu",ako strogo slede svoju veru,bezi odatle :!: Malo tj.neko vreme ces patiti ali ce proci.A ako ne,onda neka vam je sa srecom. Pozdrav :!: :?: :!:
 
Hendrixxx:
Svi vi sto ste u tim nazovi vezama sa muslimanima, hrvatima itd. itd.
jako brzo zaboravljate istoriju i to ne tako davnu...
Nije rat u Bosni i Hrvatskoj bio prije milion godina. Mozda ce ovo nekoga da uvrijedi ali ja sam vise za onu varijantu svako svom pa tako i to. Sebe ne bih mogao nikada da zamislim sa muslimankom ili sa hrvaticom neka ali hvala..
Razumijem roditelje u svaku ruku i imaju pravo da se ljute, nemojte misliti da se i njegovi/njeni roditelji ne bune sto ste druge nacionalnosti...


Toliko
TO JE TVOJE MISLJENJE ALI ZASTO BI JA OSTAVLJALA SVOG MOMKA MUSLIMANA SA KOJIM MI JE 4 GODINE BILO PRELEPO I SA KOJIM SAM PLANIRALA SVOJU BUDUCNOST DA BI BILA SA NEKIM SRBINOM KOGA NE BIH VOLELA.
 
miv:
Sa moje tacke gledista,trebala bi da vidis koliko on i njegova familija postuju svoju veru.Da li jedu sve ili idu po "kuranu",ako strogo slede svoju veru,bezi odatle :!: Malo tj.neko vreme ces patiti ali ce proci.A ako ne,onda neka vam je sa srecom. Pozdrav :!: :?: :!:
TO SU GLUPOSTI SVAKO CE DA SLEDI SVOJU VERU ALI I DA POSTUJE ONU DRUGU STRANU
 
Anonymous:
miv:
Sa moje tacke gledista,trebala bi da vidis koliko on i njegova familija postuju svoju veru.Da li jedu sve ili idu po "kuranu",ako strogo slede svoju veru,bezi odatle :!: Malo tj.neko vreme ces patiti ali ce proci.A ako ne,onda neka vam je sa srecom. Pozdrav :!: :?: :!:
TO SU GLUPOSTI SVAKO CE DA SLEDI SVOJU VERU ALI I DA POSTUJE ONU DRUGU STRANU
nisuuuuuuuuu znzm iz iskustva
 
Anonymous:
miv:
Sa moje tacke gledista,trebala bi da vidis koliko on i njegova familija postuju svoju veru.Da li jedu sve ili idu po "kuranu",ako strogo slede svoju veru,bezi odatle :!: Malo tj.neko vreme ces patiti ali ce proci.A ako ne,onda neka vam je sa srecom. Pozdrav :!: :?: :!:
TO SU GLUPOSTI SVAKO CE DA SLEDI SVOJU VERU ALI I DA POSTUJE ONU DRUGU STRANU
Neradi se tu o postovanju druge vere i sl.Tu se radi o tome gde njihova vera stavlja zene,i da li su zene druge vere spremne na tu zrtvu.Mnoge cak nisu ni sanjale kako ce im biti.Video sam slicne situacije.
Pozdrav :!:
 
Lepo je imati veru u ljubav, ono "ljubav pobedjuje sve", ali cesto zivot demantuje tu devizu...Ako se vec nalazis u vezi koja ne nailazi na odobravanje tvojih bliznjih, i to zbog razlicitih vera, treba da (po mom skromnom misljenju) razmislis o sledecem: koliko je tebi znacajna tvoja vera, a iz toga proizilazi kakva ce imena nositi tvoja deca i da li ce ici u dzamiju, jednom kad osete potrebu za Bogom (tolerantni kazu da je svaka vera dobra, uzgred, pitam da li je tolerancija apsolutna vrednost)zatim, postoje li neke razlike u mentalitetu koje ti mogu smetati, jer uskladjivanje moze biti vrlo ozbiljan zadatak; i trece, koliko si spremna da posvetis u borbi za tu ljubav (nerazumevanje porodice, mozda njihov bol, nezadovoljstvo, itd.) Naravno,porodica se pre ili kasnije pomiri sa nasim izborom. Pretpostavljam da je tvoj decko govorio o braku? A jesi li bila u Novom Pazaru?
 
Ti njega lijepo nagovori da se vrati svojoj staroj vjeri pravoslavnoj,nek se krsti u crkvi i vjencate se u crkvi i nema problema :-)
svejedno je on nekad bio hriscanin,odnosno njegovi preci.
Ili nek se izjasnjava ko Srbin,ali islamske vjeroispovjesti,to je podnosljiva varijanta.(ali ipak je ono prvo bolje).

Ili brate bez u ameriku a i tamo moze zbog tog bit problema
 
Potpuno se slazem sa bosancem123.. Muka mi je vise od silnih Srpkinja koje su se udale za muslimane, siptare i ostale islamske veroispovesti i same promenile veru,ime, obicaje... Sa druge strane, gotovo da ne znam za neku 'njihovu' koja se udala za Srbina, promenila veru... Tako da, ako te voli neka on promeni veru i onda je ok. Licno, tesko bih usla u vezu sa nekim ko nije moje veroispovesti, ali naravno to je moje razmisljanje...
Razmisli dobro o svemu... to su totalno drugaciji obicaji... da li bi dozvolila obrezivanje sina, na primer...
Pozdrav!!!
 
gosca77:
Potpuno se slazem sa bosancem123.. Muka mi je vise od silnih Srpkinja koje su se udale za muslimane, siptare i ostale islamske veroispovesti i same promenile veru,ime, obicaje... Sa druge strane, gotovo da ne znam za neku 'njihovu' koja se udala za Srbina, promenila veru... Tako da, ako te voli neka on promeni veru i onda je ok. Licno, tesko bih usla u vezu sa nekim ko nije moje veroispovesti, ali naravno to je moje razmisljanje...
Razmisli dobro o svemu... to su totalno drugaciji obicaji... da li bi dozvolila obrezivanje sina, na primer...
Pozdrav!!![/quote
zasto bi on menjao ili ona veru,ako ga voli i on nju sve ce dogovor srediti.
 
MOJ CALE JE MUSLIMAN A MAMA SRPKINJA I MOGU TI RECI DA SMO MI JEDNA ZDRAVA I BEZBRIZNA PORODICA.NIKADA IH NISAM CULA DA JEDNO DRUGOM PREBACUJU ZBOG RAZLICITE VERE.ZATO IMAS MOJU APSOLUTNU PODRSKU SAMO AKO JE ON DOBAR COVEK.
 
Jelena_bgd:
Imam 24 godine i dugo sam vec u vezi sa deckom,sa kojim se stvarno odlicno slazem,ali on je musliman,iz Novog Pazara.meni naravno to ne smeta,jer me nezanima ni njegova vera,vec licnost koja mi se zaista dopada,ali moji roditelji nisu bas odusevljeni idejom da ce im zet biti musliman!
Sta da uradim,a da svi budemo zadovoljni!
 
Ja bih ti pozelela srecu u zivotu sa tvojim voljenim deckom!!!
Mislim da okolina u kojoj cete ziveti jako puno znaci, jer ako on vec zivi u Beogradu, sigurno je morao proci neki proces prilagodjavanja sredini.
Ne mislim da je promena vere neophodna,jer se jako dobro mozete slagati ako imate na umu nesto sto se zove tolerancija.Srecno!
 
Nemoj sumnjati u svoj izbor. Nikada ne mozes imati garanciju da ce ti veza uspeti, ali garancija ne postoji ni za jednu vezu. Ja bih se mogla kladiti da i ukoliko budete imali problema, kao normalni ljudi necete se svadjati zbog vere i nacije. Ta specificnost, uz obostrano postovanje i zainteresovanost, cak moze da vas duhovno obogati i ucini da vasa porodica ima puno povoda za proslave. Naravno, ljude koji u tome vide problem, samo ignorisi ih ne pitaj sta misle o tvojoj ljubavi. Na zalost takvih ce uvek biti, ali i to za tebe nije lose-ako im smeta vasa veza, imas odlican lakmus da odmah vidis da imas posla sa budalom. Uostalom, kakav je to izraz "mesovita", u pitanju je normalna veza. Draga, vodi ti racuna o tome da li se dobro osecas s njim, da li te privlaci i zasmejava, kako resavate probleme, da li lepo provodite slobodno vreme, da li se postujete... Niko nema tapiju na Boga, postujte svoje tradicije u meri koja ne ugrozava nikoga i volite se.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top