Kad bi ponovo krenuo rat, jel bi ste ostali i junacki borili?

Ako bi Srbija bila napadnuta, biste li je branili ili dezertirali?

  • Za Srbiju uvek spreman da se borim.

  • Ne interesuje me Srbija. Odoh u beg.

  • Srbiji sve najbolje. Ipak odoh u beg.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Хахаха. Прво Скарфејсу. Подсећаш ме на Мајора. То ко је глуп, а ко паметан, мислим да није на теби да просуђујеш.
Што се тиче МЛ2, мислим да можеш одмах да кренеш, јер је твој лидер ЛДП нанео много штете овој Србији. Али за његову утеху, није само он, него цела ДОСОВСКА власт.
 
.или би оставили своје најмилије да их други брани - и кукавички побегли"

Nema tolikog ludaka koji bi vama ostavio bilo koga dragog da ga vi branite,
Pa , koga ste vi branili, taj je naj*ebo najjace.

Koga ste vi ikada odbranili??
Zamljace, koga su Srpske PatriJote branile, taj je zavrsio ili pod zemljom ili u izbeglickom kampu!
 
no_problem:
Што се тиче МЛ2, мислим да можеш одмах да кренеш, јер је твој лидер ЛДП нанео много штете овој Србији. Али за његову утеху, није само он, него цела ДОСОВСКА власт.

Kao na primer šta?

Pošto se ja ubi postavljajući teme za šta je tvoj lider kriv mislim da bi bilo dobro da ti postaviš neku temu u kojoj ćeš taksativno da navedeš za šta je kriv DOS ili Čeda. Tako će tvoje izjave dobiti na težini....
 
no_problem:
Хахаха. Прво Скарфејсу. Подсећаш ме на Мајора. То ко је глуп, а ко паметан, мислим да није на теби да просуђујеш.
Што се тиче МЛ2, мислим да можеш одмах да кренеш, јер је твој лидер ЛДП нанео много штете овој Србији. Али за његову утеху, није само он, него цела ДОСОВСКА власт.

@no problem
Оставите ову Србију нама глупима да је водимо и изведемо из овог понора у коме се сада налази.

Pa sam si prosudio o vama da ste glupi. Niko te nije terao na priznanje :D :D :D
 
eremita:
Књигу пише Краљ Србије


Књигу пише Краљ Србије
А из земље слободије,
Па је шаље турском двору,
Падишаху на Босфору:
Чу ли мене Мехмед царе,
Све ти земље од преваре
Твоје паше чуда чине,
Свуда сеју помрчине,
Кајмака ми шта ти раде,
Сваки народ редом краде;
А заптије крвопије,
Арнаути звери љути.
Под њим' раја сва пропишта.
Нема куће ни огњишта,
Зато чу' ли, Мехмед пети,
Србија ће да с' освети !
Тражим, царе, Куманово,
Грачаницу и Косово,
Тражим Скопље српски двори,
Где цар Душан закон створи;
Тражим, царе, Митровицу,
Пећ, Дечане, Ђаковицу;
Тражим Санџак, Пазар Нови,
И до њега Ђурђеви Стубови,
Тражим Призрен испод Шара
Први престо српског цара;
Тражим Прилип, град јунака,
Престоницу краља Марка,
И све тако чак до мора,
Где се купа српска зора,
Ако, царе, нећеш дати,
Ми ћемо се љуто клати.
Ди' ћу на те три армије
Све јунаке и делије,
Сва су срца Обилића,
А живота Југовића,
Па кад дигнем те делије,
Нећеш стићи до Азије.



:lol: :lol: :lol:

sandjaktrans.JPG


Ne mogu da verujem da neki gaje iluzije da će Sandžak izgledati ovako...
 
skarfejs:
Zamljace, koga su Srpske PatriJote branile, taj je zavrsio ili pod zemljom ili u izbeglickom kampu!
Остави задњих 15 година. Србија није од јуче!
Увек је брањена и одбрањена, а увек је било и оних који су остављали своју мајчицу на милост и немилост другима.
Браниоци се свуда у свету називају патриотама, а други олошем -па и тамо где би појединци побегли сматраће их олошем.
 
no_problem:
Ја сам рекао да јесу. А сада се неки труде да их врате на престо одакле су 1941. побегли.
Не држим њихову страну, али Круна није смела да падне у Хитлерове руке, краљ по протоколу није имао право нити је могао одлучивати о себи - истина је да су одлучили други - зато ову породицу никада не могу сврстати у исти кош са осталима.
 
no_problem:
Ја сам рекао да јесу. А сада се неки труде да их врате на престо одакле су 1941. побегли.

U zakonu lepo piše da članovi porodice Predsednika te Generala ne mogu učestvovati u dejstvima, zbog "mirnog analiziranja situjacije"

Usput, "taj što je pobegao" je imao koliko godina?
 
Iron Lord:
Dakle, otkud neko može znati šta je bilo 1942 ako se rodio recimo 1982?
Verovatno je slušao neku od silnih verzija...

Čitanjem adekvatne literature koje u bibliotekama ima mnogo. Isto tako, može upotrebiti i internet. Takođe ,može pogledati naučno-popularne emisije koje se emituju na TV. Na osnovu svega navedenog može doći do formiranja mišljenja određene osobe.
 
ml2:
Čitanjem adekvatne literature koje u bibliotekama ima mnogo. Isto tako, može upotrebiti i internet. Takođe ,može pogledati naučno-popularne emisije koje se emituju na TV. Na osnovu svega navedenog može doći do formiranja mišljenja određene osobe.

Ako obidjemo neku vojnu biblioteku tamo ima puno crvene literature.
Ako obidjemo gradsku biblioteku tu možemo naći knjigu "istorije koja nama odgovara"
Takodje na TV-u imamo stanice "sa svojim istinama"
Ostao bih pri stavu da, ako je neko i dipl.ing.arh.mg.trt-mrt istorije, NEMA PRAVO istu da menja.
 
jomini:
Ma on je odlučio. Rekao je: mama, tata, da mi begamo, a? :roll:
Обрати пажњу, мало ти је ово без везе - отац му није био жив - убијен је 1934!
Поуздано се зна да 18-огодишњи краљ није хтео да напушта народ и земљу, али је убачен у авион и одведен!
 

Back
Top