NAJBOLJI EKOLOSKI SAJT KOD NAS

Da sajt je dobar ali kakva korist od njega. Mi cemo i dalje da palimo korov i oranice posle zetve (tako je bar u Kraljevu i okolini), mi cemo i dalje da smece i uginule zivotinje bacamo u reke (tako je bar sa mojim voljenim Ibrom), mi cemo i dalje da radimo mnogo toga sto nebismo smeli nas radi i radi potomstva. Nego, sta uciniti?. Kako vaspitati dete ciji roditelj, koru od banane koju mu je kupio ,baci na ulicu? Resenje postoji ali, nazalost, kod nas nema nikakve volje da se taj problem resi.
 
stnco:
Da sajt je dobar ali kakva korist od njega. Mi cemo i dalje da palimo korov i oranice posle zetve (tako je bar u Kraljevu i okolini), mi cemo i dalje da smece i uginule zivotinje bacamo u reke (tako je bar sa mojim voljenim Ibrom), mi cemo i dalje da radimo mnogo toga sto nebismo smeli nas radi i radi potomstva. Nego, sta uciniti?. Kako vaspitati dete ciji roditelj, koru od banane koju mu je kupio ,baci na ulicu? Resenje postoji ali, nazalost, kod nas nema nikakve volje da se taj problem resi.


Slazem se da vecinu zaista nije briga ali svi kojima je do zemlje stalo ne smeju se pokolebati ni odustati od tih svakodnevnih sitnih borbi...pocinje se od kucnog vaspitannja, ti vaspitavaj svoju decu da postuju prirodu i sto vise mogu zive u skladu s njom,i da se nadamo da ce biti i pozitivnog uticaja i na prijatelje,okolinu a ne samo podsmevanje... Nije lako ali istrajnost se isplati!Ako verujes u to sta propagiras,ono o cemu govoris i za sta se boris,ljudi ce to osetiti i ukoliko te ne nazovu fanatikom,slozice se eventualno poceti da bacaju plasticne flase u posebne kontenjere,a ostalo djubre tamo gde mu je mesto!!! Za Ibar i ostale reke Srbije i sveta mozda jos ima nade :wink:
 
hvala na preporuci
skoro sam sedela na jednom prokupackom brdu i posmatrala grad i videla sam zapaljenu livadu,dim se sirio sto po nebu sto po okolnim kucama smatram da je i to jedna vrsta zagadjivanja prirode. resenje je po mene: da je trava kosi a ne pali i da se od pokosene trave pravi kompost koji ce biti pripodno djubrivo i tako dobijemo vise koristi a ne propast
 

Back
Top