ADSL, Srbija

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Bas sam se zagrejao za uzimanje ADSL...
Iako bi mnogi rekli da mnogo pitam, mene interesuje je l' sve to sigurno...
Trazio sam trazio i nekako mi se kod Neobee-a cini najpovoljnije
1500 din, ne mere protok podataka...
Ali opet kada po netu citam kako znaju ljude da zaebaju, pa ipak se dvoumim...
Citao sam recimo da je jedan lik kod nekog provajdera uzeo kablovski net bez merenja protoka i skidao skidao jedno 10 dana kad bum - brzina nikako da predje 1 kbps...
Nazove on sluzbu za pomoc (inace mobilni telefon) a ovi mu kazu da je previse skidao ?! :confused:
Malo sam se udaljio od teme, ali ajde...
Znaci, da li je neko imao iskustva kod Neobee-a... Koliko brzina protoka zavisi od lokacije, i da li uopste zavisi od lokacije?
I sl...
 
jomini:
Najpovoljnije ne znači uvek i najbolje rešenje. Uostalom, razlike i nisu velike u ceni.

pa bash zato i pitam ovo...
znaci cuo sam od nekog ko je uzieo ADSL kod Neobee-a da je zadovoljan, ali da zna za nekog drugoc cija je brzina neshto manja...
Ja konkretno nista nisam cuo, ali me pokopava mala cena...
Da li to valja, dok je najjeftinije na trzistu?
 
Pa ne mora da znači da ne valja. Ja iz dosadašnjih iskustava, navezano za neku oblast, već uopšte, ne uzimam nikad najjeftinije stvari. Ali to nikako ne treba da bude pravilo, jednostavno se trudim da izbegnem takve stvari. Neka ti odluče ostale stvari - usluga, brzina reakcije podrške, stabilnost veze... A te informacije možeš dobiti kako ovde tako i u priči sa nekim poznanicima. Ono brže-sporije ne trebaš gledati. I ako ima razlika, one su male, tačnije nećeš ni primetiti.
 
Jah, to je teoretska brzina, ali bih rekao da ab misli na realnu brzinu kod nekih provajdera... kod mene na kablu recimo, download od 128Kb mi je uvek oko 115Kb, odnosno umesto 16KB, ne prelazi 14,5KB

peace
 
Sve zavisi od stepena agregacije. Ako je recimo 1:10, vas 10 deli naznaceni protok, pa ako si u jednom momentu samo ti od vas 10 na mrezi, imaces ceo opseg samo za sebe, a ako ste svi tu i intenzivno skidate, imaces 1/10.
 
Downstream 256K
Upstream 64K
Dinamička IP adresa
Besplatan Setup
Neograničen protok
Mesečni pristup
Dial-up FULL nalog
Mailbox 100MB
Agregacija 1:16

znaci, meni bi u ovom slucaju gorenanznacenom znacilo, da kada bi svih 16oro delili taj protok
meni bi brzina downloada bila, what 16 KB, a ako recimo nas osmoro delimo onda bi bila 32 KB i sve tako? yes?
 
2 KB/s?
Kolika bi meni u proseku onda bila brzina downloada, tj. kolika je verovatnoca da se svi mi odjednom nakacimo i pocnemo download?
Jbt, veca mi je brzina s' modemom nego s ovim cudom...
Kakva su vasa iskustva s' agregacijom? Serjski ubica?
 
VictorySun:
koliki ti je download u sekundi sa ADSL?

a jel moze adsl da se uzme 1 mesec ili mora konstantno?

procitaj malo ove prethodne postove...
a sto se tice 2. pitanja, cini mi se da mora konstantno, ali ako hoces da prekines moras mesec dana unapred da ih obavestis, i onda ako opet hoces da uzmes adsl kod tog provajdera moras da platis uvodjenje...
a prvi put je free...
bar su mi tako rekli ovi iz sezampro-a....

nego ima li neko odgovor na moje pitanje, koje je u postu odmah iznad ovog kojeg sam citirao
 
Naravno da jesam. EUnet. Nemam zamerki. Dva puta sam ih kontaktirao mailom, jednom u početku, ne znam zbog čega, drugi put zbog promene brzine protoka. Posle poslatog maila, zazvonio mi je telefon posle manje od 10min.
 
absonic:
2 KB/s?
Kolika bi meni u proseku onda bila brzina downloada, tj. kolika je verovatnoca da se svi mi odjednom nakacimo i pocnemo download?
Jbt, veca mi je brzina s' modemom nego s ovim cudom...
Kakva su vasa iskustva s' agregacijom? Serjski ubica?


Pa nisam siguran, tako sam ja to razumeo... ne zanm da li grešim... anyway, agregacija postoji i na kablu, a ja još nisam imao većih usporenja... Možda zato što je moj ISP nov, pa nas još nema 32 ;)

Pa jomini, tebi bi dwnload trebao da ide oko 64KB, koliko je maskimum za 512Kb/s... meni to izgleda da ti teraš na 75% kapaciteta ako je oko 45...
 
Ja koristim wireless u Valjevu, protok mi je 1Mb/s i download i upload. Kosta 11000 mesecno, download i upload su 120-130KB/s konstantno, nema seckanja, prezadovoljan sam uslugom ali ne i cenom. Tako da ako neko hoce konstantan protok a da mu niko ne krade i da mu protok ne pada i da ne zavisi od agregacije, neka uzme wireless kod nekog od ozbiljnijih provajdera. To je moj savet svima koji zele da uzmu net i da budu zadovoljni...
 

Back
Top