Porodica

Holesterol

Početnik
Poruka
28
Stava sam ,da porodica sve vise gubi znacaj u drustvu.Sve je vise razvedenih brakova ,sve vise egoisticnih zena ,kojima je sve bitnije od same porodice.Volio bi cuti vase misljenje.
 
Е, видиш душо, то што си лоше прошао са једном особом уопште не значи да су све жене егоистичне и све то што сад, у својој повређености, мислиш. Љут си, и то је ОК, али ако се укопаш у том ставу да су све жене такве, онда нећеш бити срећан ни са једном!

Поштеније би било да се изјадаш или да избациш бес који је усмерен ка њој, него да будеш бесан на све нас, зар не?
 
slazem se sa cinjenicom da je sve vise razvedenih brakova. ali, u gradu u kom zivim, gledajuci zaista objektivno, u ogromnoj vecini slucajeva krivci su muskarci. to su muskarci apsolutno svih godina i, po pravilu, uspesni ljudi u svom poslu. do tog svog uspeha su dosli uz podrsku svoje supruge, koja je, medjutim, ostala normalna i skromna, kao na pocetku braka. ne znam, nisam psiholog, ali njemu je verovatno trebala neka koja ce se diviti svemu sto je on postigao, odnosno zena koja ce padati na dupe jer joj je on kupio ovo ili ono, odveo je negde na neko putovanje... a ona ustvari ne razmislja da ce se sve sto je stekao tako vrlo brzo potrositi. za razliku od supruge, koja je prolazila sa njim i teske trenutke pocetka tog njegovog posla i zna da to sto je zaradjeno moze ili lako caskom da se potrosi i da se opet nema, ili da treba pametno i racionalno baratati time. jer, oni imaju i decu. ustvari, ovoj sadasnjoj verovatno i nije bitno koliko ce to njegovo trajati, jer cim vidi da se blizi kraj ona odlazi kod nekog drugog. jer, ona je mlada, po pravilu, ima oko 20 godina (plua, minus).
a, holesterol, ne kazem da nisi u pravu za svoj slucaj, naravno, ima nas raznih. ali, nemoj generalizovati. prosao si kako si prosao, izduvaj se malo, otputuj negde, pa nastavi dalje. sresces vec neku drugu. srecno!
 
A meni se cini da je Ivona (vise manje) navela primjer neke bliske situacije.
Ima nas svakakvih....i zena i muskaraca...i NIKAD veza nije od pocetka do kraja savrsena..
Treba ostati svoj a i moci napraviti kompromis....
Holesterol...nisi jedini (znam da to ne ublazava bol) ali izjadaj se...progutaj...digni glavu i pici dalje..
Svi smo prezivjeli pa i ti ces ;)
 
na žalost, sve više ima egoizma na planeti generalno.
prema prirodi, životinjama, pa i drugim ljudima.
treba zato tražiti što zreliju osobu koja razume.
ta osoba se ne pronalazi kukajući i ostajući u kombinacijama koje truju dušu i um.
zato je dobro da si otišao, jer nisi bio sretan, zašto? to ti samo znaš.
ne odustaji i ne gubi nadu :smile:
 
Ivona22 svidja mi se tvoj stav i objektivan pristup ovome,naravno da ne zelim da generalizujem stvari,naprotiv,apsolutno sam svjestan da i dalje postoji mnogo divnih zena koje ce znati da cijene sve ono sto jedan muskarac moze ,hoce i zeli da ucini za voljenu osobu,ali ovdje se radi o onome sto ostaje iza tebe,tj.pored gorcine i svega sto ide uz to,ostaje jedan za mene nepremostiv problem ,spoznaja da sam je spasen ali moje dijete nije.Kako......!? Sasvim logicno se namece pitanje,pa ono je sa majkom,zar majka moze da ucini nesto lose svom dijetetu.Nevjerovatno ali istinito.......moze i to mnogo toga,na jedan perfidan i za pravu majku neprirodan nacin.Bolna je cinjenica da majka koristi svoje dijete kao instrument za lijecenje sopstvenih kompleksa i frustracija.Ne zelim da me pogresno shvatite,ovde se apsolutno ne radi o razocaranom i povredjenom muskarcu,koji je zamrzio zene ili na bilo koji nacin strpao sve u jedan kos,ne, ovdje se radi o krajnje objektivnom i realnom covjeku,kojeg neizmjerno boli cinjenica da onaj koga sam stvorio i bio duzan da ga zastitim od svog zla ovoga svijeta,dosao sam u situaciju,da je spasavam od najrodjenijeg u ovom slucaju majke.
 
Za Merlinku.Ne odustajem i ne gubim nadu,naprotiv.Covjek sam koji neizmjerno voli zivot i sve lijepo sto ide uz njega,srecan sam,hrabar ,odvazan i siguran u sebe.Ali ovde se radi o drugoj strani,koja nije dostigla dusevnu i psihicku zrelost u poredjenju sa tjelesnom.Nevjerovatno je da osoba sa trideset godina ima rezon djevojcice od trinaest.Postavlja se pitanje,pa sta sam ja radio s takovom osobom, kako to nisam prepoznao. Ukratko receno.....sve sto je radila i pricala dok smo se zabavljali,bio je nevjerovatno dobar marketing,koji covjek nije mogao da provjeri sve dok se nismo usli u brak.Naravno vodeci se dobrom namjerom ,iskrenoscu,ljubavlju,nisam zelio da na stvari gledam crno,nego sam pokusavao da i od losih stvari pravim dobre,ali nisam imao s kim.Kada nadjes osobu koja ima problem nize vrijednosti u kombinaciji sa egoizmom i sukobom sopstvene licnosti,onda nus produkt mora da bude ovakav.Jasno mi je to,ali mi nije jasno zar je moguce u ovolikoj mjeri. Imati muza sa kojim je mogla da rijesi sve samo sa tri,za svakog najelementarnije stvari,a to su lijepa rijec,zagrljaj i poljubac,a ne znati ni toliko,za mene je u najmanju ruku razocaravajuce.
 
holesterol,
nisi ti jedini sa pogreešnim izborom. ima nas ovde, vala, koliko hoćeš.
nije tako strašno. bori se za to dete i dalje i sve će biti ok. :smile:

a što nick holesterol, zvuči malo....
 
Ma opusteno,svi smo mi pomalo egoisticni.Najgore je sto smo svi u stanju da sagledamo tudje greske i kritikujemo tudje postupke.Razvod i razlaz su postali brend upravo zbog nedostatka samokriticnosti i zbog nedostatka one stare.."Voleti nekoga sa svim njegovim vrlinama je lako,voleti necije mane,znaci voleti bice..."
 
Не мислим да су развод и разлаз све чешћи због веће егоистичности или недостатка самокритичности....
Људи су увек исто волели и мрзели као и данас. Нема данас мање љубави него некада, само је данас лакше развести се. Некада су људи по сваку цену остајали у лошим браковима због немогућности развода, због осуде околине и због недостатка економских могућности за самосталан живот.... Не значи да су се више волели и поштовали, него само да су више трпели него данас!
 
Tačno....što bi neko sada trpeo ako ne mora.....pazi, holesterolu, morao si zaista da zaslužiš nekako i nečim da prestane da te mazi kao ranije :roll: Niko ne postaje namćor TEK TAKO :idea:
 
apsolutno se slazem sa Hellen.
Betty, namcor ume da 'cuci' u nekom. i samo se iznenada pojavi.
to je, da kazem, rizik braka. tokom zabavljanja je sve idealno i oboje jedva cekate da pocnete i formalno da zivite zajedno i kad se to i pocne desavati - ljudi pokazuju to nesto sto 'cuci' u njima.
Holesterol, ne znam kako da ti pomognemo, sem da, ako je tvoja bivsa gospodja zaista takva, ti, bar ja, pozelim da istrajes i uspes u tome da dete vaspitavas ti a ne ona.
pozdrav
 
ivona22:
apsolutno se slazem sa Hellen.
Betty, namcor ume da 'cuci' u nekom. i samo se iznenada pojavi.
to je, da kazem, rizik braka. tokom zabavljanja je sve idealno i oboje jedva cekate da pocnete i formalno da zivite zajedno i kad se to i pocne desavati - ljudi pokazuju to nesto sto 'cuci' u njima.
Holesterol, ne znam kako da ti pomognemo, sem da, ako je tvoja bivsa gospodja zaista takva, ti, bar ja, pozelim da istrajes i uspes u tome da dete vaspitavas ti a ne ona.
pozdrav
Ovde se u velikoj mjeri upravo radi o namcoru koji je cucao u jednoj zeni i koja je ulaskom u brak dosla u realni svijet stvarnosti i istine.Do tada je zivila u iluzornom svijetu svoje majke,koja je lijececi svoje komplekse i frustracije ustvari najvece zlo nanijela svome dijetetu.Problem nastaje sa ocekivanjima i sa spoznajom istine,posto od nje niko nikada nije ocekivao nista sem da bude ziva i zdrava,ja sam pored ta dva segmenta ocekivao da bude i normalna.Kada vam kazem podatak da sam ,,lijecio,,oko dvadeset izmisljenih karcinoma,da sam prateci svoju zenu,vise proveo kod ginekologa,nego neka zena od cetrdeset godina i jos mnogo toga,nadam se da ce te shvatiti sta zelim reci,a apsolutna je istina.Da cu vam jos jedan podatak......*nije izvuceno iz konteksta*...na moje pitanje,koliko stvari njoj kao supruzi ne odgovara kod mene?Odgovorila mi je na njoj naj karakteristicni nacin,a to je rijecju- ne znam. ja:Evo da ti pomognem,koliko bi procentualno stvari smeta kod tvog supruga? ona:Pa negdje oko 5%. ja:Znaci 95% ti odgovara,pet odsto ne!? ona:Da. Razgovor se nastavlja dalje sa konstataciom i tragicnom spoznajom koga sam ja izabrao za majku svoje dijece i buduceg ,,bracnog druga,, Sta reci,a ovo je samo jedan mali dio naseg ,,konstruktivnog,,razgovora.
 
preteruješ....ostrašćen si, to nikako nije objektivna slika. Da nije pokušavala da izazove pažnju tim tzv. bolestima? Da je nisi malo zapostavljao, ili da nije i tvoja porodica jedna od onih koje emocije pokazuju samo ako je neko bolestan ili na samrti (ili čak ni tad)?. Majka, kakva god da je, njena je i nije TVOJ problem.
Izvini, ali treba da se zapitaš KAD i KAKO je nestala ljubav...ova varijante sa blame other - ne troši energiju na to, nema leba od toga.

informacije radi: namćor se postaje kada ti je namera da nešto promeniš konstantno osujećivana. Na kraju se prepustiš i ne pokušavaš više ništa - ostaje gunđanje kao izraz nemoći. Unapred nemoći. Zašto je dakle tvoja voljena žena postala namćor?
 
Da, ali upravo je kljucna poslednja recenica: VI ste je IZABRALI. To sto ste lose birali ne karakterise nju kao licnost (ona je ono sto je bila i sto jeste), nista iz nje nije izaslo sto u njoj nije vec postojalo. To sto ste je tako lose poznavali, i toliko malo poznavali, to je tragedija Vaseg izbora: ne izbora nje kao partnera u nekom trenutku nego izbora nje kao bracnog partnera. A vise od svega toga - kao majke Vase dece. Vasa ostrascenost protiv sad vec bivse supruge samo je preusmerenost besa sa sebe, besa i osecaja licne promasenosti sa kojima nemozete da se suocite; jer kada bi ste se sa tim suocili morali biste da se suocite i sa tim da VAm je taj izbor koliko god los, ipak u nekom trenutku odgovarao, i sa slikom koju biste onda imali o samom sebi. Preuzmite odgovornost za svoj zivot i za svoj promasen izbor - niko je nije birao nego Vi. Oslobodite se svoje kivnosti koja Vam ne donosi nista sem nevestog samooopravdavanja i okrenite se pitanju zbog cega ste uleteli u tako (po Vama) destruktivnu pricu: to je ono sto moze da Vam pomogne da Vam se greska ne ponovi, to je nesto iz cega mozete da nesto naucite i da odrastete i sazrite. Ako ne zbog sebe, ono zbog Vase dece kojoj je svakako ( u to budite sigurni) najteze (ukoliko sam dobro shvatila da ih imate).
 
Ма добро, обе сте у праву, али постоји још и чињеница да се људи мењају....неки набоље, неки нагоре....и да не можемо увек предвидети како ће се неко понашати у одређеним околностима, ма како добро га познавали.....

Забављање је једна ствар, а брак, деца, породица....чине ипак једну другу реалност...
 
ne možemo predvideti, ali možemo uticati! A to zahteva da budeš svesan, pripravan, dobar slušalac, da znaš kako da razgovaraš i dogovaraš i rešiš konflikt. A uz sve to i ljubav ne sme da nestane :)
 

Back
Top