trazim savet

D

dallekoo

Gost
volim ga ... ustvari jako se volimo...
ja sam jako obrazovana...on ima samo osnovnu skolu, ali je inteligentan, spretan, duhovit
eto cini mi se da je to slucaj da je prekinuo skolu
moj posao je dobar i prestizan, njegov je u dnu drustvene lestvice
zaradjujemo priblizno isto uprkos toga
on je dobar kao covek, nikada me nizasta nije slagao
shvatanja i ciljevi su nam slicni
znam da me on jako voli i da je ponosan na mene
lepo se slazemo zajedno

i sada problem

ne znam sta da uradim sa ovom vezom
problemi me guse

gusi me suprotstavljanje okoline (uzasan otpor roditelja koji mi je sve ovo "ogadio", sve mi se smucilo...smucilo mi se ceprkanje po mojim stvarima, mojoj vezi, mojoj intimi, mojim planovima)

ne znam sta da radim

da li je neko imao slicno iskustvo

iskustvo uspesnog braka

gde je tolika razlika u obrazovanju i drustvenom statusu u korist zene

???
 
Volite se? Pa, onda lepo "otkacite" sve one koji su protiv, jer niko nema ni moralno ni bilo kakvo drugo pravo da se mesa u vasu vezu, bili to roditelji ili neko drugi. Zar je bitno obrazovanje ili radno mesto ako se dvoje ljudi vole i razumeju? Uostalom, sta ti znaci to "u dnu drustvene lestvice"?
Mislim da, ako se volite, treba da budete zajedno bez obzira na okolinu.
Ceprkanje po stvarima? To nemoj da dozvolis, bez obzira na godine! Volim i ja svoje roditelje i brinem za njih, ali to ne znaci da treba da im zadirem u intimu.
Sto pre shvatis da ne treba da se ponasas onako kako okolina zeli, pre ces biti srecna. Budi ono sto jesi i radi onako kako osecas!
Sve najbolje!
 
RadoznalostJeUbilaMacku:
Volite se? Pa, onda lepo "otkacite" sve one koji su protiv, jer niko nema ni moralno ni bilo kakvo drugo pravo da se mesa u vasu vezu, bili to roditelji ili neko drugi. Zar je bitno obrazovanje ili radno mesto ako se dvoje ljudi vole i razumeju? Uostalom, sta ti znaci to "u dnu drustvene lestvice"?
Mislim da, ako se volite, treba da budete zajedno bez obzira na okolinu.
Ceprkanje po stvarima? To nemoj da dozvolis, bez obzira na godine! Volim i ja svoje roditelje i brinem za njih, ali to ne znaci da treba da im zadirem u intimu.
Sto pre shvatis da ne treba da se ponasas onako kako okolina zeli, pre ces biti srecna. Budi ono sto jesi i radi onako kako osecas!
Sve najbolje!
:!: :!: :!: :wink:
 
nisi u pravu
prica je moja i autenticna je
mozda malo fali spontanosti zbog moje otupelosti i ocaja
ako mozes odgovori i pomozi
ako ne...
hvala i onda
 
RadoznalostJeUbilaMacku:
Volite se? Pa, onda lepo "otkacite" sve one koji su protiv, jer niko nema ni moralno ni bilo kakvo drugo pravo da se mesa u vasu vezu, bili to roditelji ili neko drugi. Zar je bitno obrazovanje ili radno mesto ako se dvoje ljudi vole i razumeju? Uostalom, sta ti znaci to "u dnu drustvene lestvice"?
Mislim da, ako se volite, treba da budete zajedno bez obzira na okolinu.
Ceprkanje po stvarima? To nemoj da dozvolis, bez obzira na godine! Volim i ja svoje roditelje i brinem za njih, ali to ne znaci da treba da im zadirem u intimu.
Sto pre shvatis da ne treba da se ponasas onako kako okolina zeli, pre ces biti srecna. Budi ono sto jesi i radi onako kako osecas!
Sve najbolje!

1_3.gif
 
Na strani 4 zenskog kutka imas temu lep,pametan ,neobrazovan.Danima smo se svadjali,iznosili svoje stavove,vrlo razlicite moram priznati...gotovo ista tema,tako da nisi ni prva ni poslednja sa tim problemom,pa pogledaj tamo,mozda nadjes neko resenje za svoje muke.
Pozdrav!
 
dallekoo:
volim ga ... ustvari jako se volimo...
ja sam jako obrazovana...on ima samo osnovnu skolu, ali je inteligentan, spretan, duhovit
eto cini mi se da je to slucaj da je prekinuo skolu
moj posao je dobar i prestizan, njegov je u dnu drustvene lestvice
zaradjujemo priblizno isto uprkos toga
on je dobar kao covek, nikada me nizasta nije slagao
shvatanja i ciljevi su nam slicni
znam da me on jako voli i da je ponosan na mene
lepo se slazemo zajedno

i sada problem

ne znam sta da uradim sa ovom vezom
problemi me guse

gusi me suprotstavljanje okoline (uzasan otpor roditelja koji mi je sve ovo "ogadio", sve mi se smucilo...smucilo mi se ceprkanje po mojim stvarima, mojoj vezi, mojoj intimi, mojim planovima)

ne znam sta da radim

da li je neko imao slicno iskustvo

iskustvo uspesnog braka

gde je tolika razlika u obrazovanju i drustvenom statusu u korist zene

???

NEKA OSTANE TAKO...
"nemoj nishta na silu...pusti neka sve teche ...rane bole tek kada se zaleche..."

ej cimni me na priv sve tju ti objasniti...
ja imam loshe iskustvo!
:roll:
 
oxi:
dallekoo:
volim ga ... ustvari jako se volimo...
ja sam jako obrazovana...on ima samo osnovnu skolu, ali je inteligentan, spretan, duhovit
eto cini mi se da je to slucaj da je prekinuo skolu
moj posao je dobar i prestizan, njegov je u dnu drustvene lestvice
zaradjujemo priblizno isto uprkos toga
on je dobar kao covek, nikada me nizasta nije slagao
shvatanja i ciljevi su nam slicni
znam da me on jako voli i da je ponosan na mene
lepo se slazemo zajedno

i sada problem

ne znam sta da uradim sa ovom vezom
problemi me guse

gusi me suprotstavljanje okoline (uzasan otpor roditelja koji mi je sve ovo "ogadio", sve mi se smucilo...smucilo mi se ceprkanje po mojim stvarima, mojoj vezi, mojoj intimi, mojim planovima)

ne znam sta da radim

da li je neko imao slicno iskustvo

iskustvo uspesnog braka

gde je tolika razlika u obrazovanju i drustvenom statusu u korist zene

???

NEKA OSTANE TAKO...
"nemoj nishta na silu...pusti neka sve teche ...rane bole tek kada se zaleche..."

ej cimni me na priv sve tju ti objasniti...
ja imam loshe iskustvo!


:roll:


jaoo oxiii nesretniche jedan.... :?
 
dallekkoo:
nisi u pravu
prica je moja i autenticna je
mozda malo fali spontanosti zbog moje otupelosti i ocaja
ako mozes odgovori i pomozi
ako ne...
hvala i onda
Znaš, Crnogorac sam i teško prihvatam pravo na zabludu. Još teže se udsuđujem da "prozivam" okolo, ma koliko anonimnosti da nam svima obezbjeđuje alibi ođe. Ali, kad sam već procijenio da se radi o stvarima u domenu podvala ili intrigantnih igrarija (makar da sam pogriješio u Tvom slučaju, mada sumnjam) vrlo me je teško razuvjeriti. Osim, naravno, činjenicama. No, da ne smaramo... previše!
Eto... i ovo shvati za "hvala" u eventualnom nastavku "prepucavanja".
Inače bih bio rame za plakanje, ali teorije... ah, teorije, šta bi bilo da je bilo...
 
slatka kao medic:
oxi:
dallekoo:
volim ga ... ustvari jako se volimo...
ja sam jako obrazovana...on ima samo osnovnu skolu, ali je inteligentan, spretan, duhovit
eto cini mi se da je to slucaj da je prekinuo skolu
moj posao je dobar i prestizan, njegov je u dnu drustvene lestvice
zaradjujemo priblizno isto uprkos toga
on je dobar kao covek, nikada me nizasta nije slagao
shvatanja i ciljevi su nam slicni
znam da me on jako voli i da je ponosan na mene
lepo se slazemo zajedno

i sada problem

ne znam sta da uradim sa ovom vezom
problemi me guse

gusi me suprotstavljanje okoline (uzasan otpor roditelja koji mi je sve ovo "ogadio", sve mi se smucilo...smucilo mi se ceprkanje po mojim stvarima, mojoj vezi, mojoj intimi, mojim planovima)

ne znam sta da radim

da li je neko imao slicno iskustvo

iskustvo uspesnog braka

gde je tolika razlika u obrazovanju i drustvenom statusu u korist zene

???

NEKA OSTANE TAKO...
"nemoj nishta na silu...pusti neka sve teche ...rane bole tek kada se zaleche..."

ej cimni me na priv sve tju ti objasniti...
ja imam loshe iskustvo!


:roll:


jaoo oxiii nesretniche jedan.... :?



heeheheh mrzim te!
i zbog toga shto nisi reg!
:)
 
Moja bivša, velika ljubav i ja nađemo se posle bombardovanja na Amfori i ćakulamo... Kaže ima dečka, taksistu, ok je lik, nije loš u krevetu (zezaju ga hemoroidi), ali od svega joj smeta što nije načitan!?!?

E, sada, nije nemoguće, ali kada to kaže radikalka, koja je jedva upisala bibliotekarstvo ( nije uspela jezike ), to nešto znači. Kaže, davala mu ona koje knjige da čita, ali džaba...
Godinu dana kasnije čujem, rodila dete...

Ne znam zašto sam ovo ispričao...

Problem leži u tebi, ako će tvoji roditelji da ti određuju šta ćeš da radiš, onda si nezrela i amorfna ličnost koja ne zna šta hoće od života...
 
Fax nije pitanje diplome i statusnog simbola...
To je vise glazura u pravom smislu te reci...
Nije cak ni vazno sta ce okolina da kaze, koliko ce tebi samoj da zasmeta kad odvali neku glupost u drustvu ili pocne da ti prosipa pamet...
Ja smatram da je covek - covek, bez obzira na rasu, pol, nivo obrazovanja etc...

ALI

Koliko god je nekima dovoljan ulicni fakultet... i to sto kazes da je doticni duhovit, sposoban...e pa to ce da te drzi jos jako kratko vreme...
Ljubav ne zna za prepreke i granice i bla bla bla...
ali ti garantujem da neces da budes srecna s njim, bar ne zauvek, posto kapiram da bi zelela da se udas za njega jednog dana...

Ustvari, kol`ko ljudi - jos vise cudi...
 
Strasno tesko i ozbiljno pitanje. Po tome sto ovde pokusavas da nadjes savet za dilemu, pp da ti je cela (skolovana) okolina protiv, tako da si sama sebi savetnik, sto ce reci neobjektivan. Moja kuma je bila u sl. situaciji i razvela se, ali je to bilo jasno (sa strane) da nece funkcionisati. Teorijski je sve moguce, ali je uvek, pa i ovde, u pitanju sta hoces da postignes. On nikada nece biti na "note" kao tvoja okolina, a ni ti kao njegova: da li je to tebi bitno i koliko; da li si ti u stanju da to procenis? Kolikogod da prevrces i izvrces situaciju, sagledavas, uvek ces biti general tek posle rata...
A mozda bas sutra bude smak sveta, zar ne?! I bude ti zao sto nisi grunula kako ti je srce govorilo...
 
L O L I T A:
Fax nije pitanje diplome i statusnog simbola...
To je vise glazura u pravom smislu te reci...
Nije cak ni vazno sta ce okolina da kaze, koliko ce tebi samoj da zasmeta kad odvali neku glupost u drustvu ili pocne da ti prosipa pamet...
Ja smatram da je covek - covek, bez obzira na rasu, pol, nivo obrazovanja etc...

ALI

Koliko god je nekima dovoljan ulicni fakultet... i to sto kazes da je doticni duhovit, sposoban...e pa to ce da te drzi jos jako kratko vreme...
Ljubav ne zna za prepreke i granice i bla bla bla...
ali ti garantujem da neces da budes srecna s njim, bar ne zauvek, posto kapiram da bi zelela da se udas za njega jednog dana...

Ustvari, kol`ko ljudi - jos vise cudi...
buba owa LOLITA ko MAXIM po diviziji
 
oxi:
slatka kao medic:
oxi:
dallekoo:
volim ga ... ustvari jako se volimo...
ja sam jako obrazovana...on ima samo osnovnu skolu, ali je inteligentan, spretan, duhovit
eto cini mi se da je to slucaj da je prekinuo skolu
moj posao je dobar i prestizan, njegov je u dnu drustvene lestvice
zaradjujemo priblizno isto uprkos toga
on je dobar kao covek, nikada me nizasta nije slagao
shvatanja i ciljevi su nam slicni
znam da me on jako voli i da je ponosan na mene
lepo se slazemo zajedno

i sada problem

ne znam sta da uradim sa ovom vezom
problemi me guse

gusi me suprotstavljanje okoline (uzasan otpor roditelja koji mi je sve ovo "ogadio", sve mi se smucilo...smucilo mi se ceprkanje po mojim stvarima, mojoj vezi, mojoj intimi, mojim planovima)

ne znam sta da radim

da li je neko imao slicno iskustvo

iskustvo uspesnog braka

gde je tolika razlika u obrazovanju i drustvenom statusu u korist zene

???

NEKA OSTANE TAKO...
"nemoj nishta na silu...pusti neka sve teche ...rane bole tek kada se zaleche..."

ej cimni me na priv sve tju ti objasniti...
ja imam loshe iskustvo!


:roll:


jaoo oxiii nesretniche jedan.... :?



heeheheh mrzim te!
i zbog toga shto nisi reg!


mojim :roll: :arrow: 8)
:)
 
sta ste napali devojku? ovo jeste problem!

ej, sta te bre briga za roditelje? nece oni da zive sa njim, nego ti! ako je ponosan na tebe, pa to je super! ako si ti uspela da izadjes iz nekih nametnutih okvira i da ga se ne stidis (kazes da je njegov posao na dnu socijalne lestvice), pa to je jos superije!
niti je on sa tvojom diplomom niti ti sa njegovom i ne priznajem deljenje ljudi po ovoj kategoriji.
sredina je uvek najpametnija kad se radi o drugome, zato pusti i njih i nas, mani snobovskih i statusnih kategorizacija i zivi kako osecas.
 
DAKLE TI KAZESH ZA SEBE DA SI JAKO OBRAZOVANA...
MOZDA I JESI, NE KAZEM ALI ZNAM DA IOLE MUDAR CHOVEK TO NE BI REKAO ZA SEBE...
DAKLE NISI NI IOLE MUDRA...
A JOSH JEDAN DOKAZ ZA TO JE TAJ DA PODREDJUJESH LJUBAV MISHLJENJU RODITELJA I KOMSHIJA...
TI GA SE STIDISH DRAGA MOJA...
ZNASH LI TI ISHTA O STIDU?
PRE NEGO DOZVOLISH DA NEKO OSECANJE OVLADA TOBOM SVAETOVAO BIH TI DA RAZMISLISH ODAKLE TO OSECANJE POTICHE.
SRAM ZAPRAVO NIJE OSECANJE KOJE JE SASTAVNI DEO LJUDSKOG BICA OD PAMTIVEKA.
LJUDI SU IZMISLILI TO OSECANJE IZ PROSTOG RAZLOGA DA BI DRUSHTVO KAO ZAJEDNICA BOLJE FUNKCIONISALO.
ALI NE ZELIM SADA DA ZALAZIM U TO DUBLJE.
SRAM JESTE KORISNO OSECANJE...
ALI NIJE LJUDSKO... I NIJE ZDRAVO.
KRAJNJE JE POGUBNO PO CHOVEKA...
CHINI CHOVEKA SLABIM, POLAKO PRAVI OD NJEGA CRVA NESPOSOBNOG DA SE SUPROTSTAVI SRAMOTI...
KADA BI BILA MALO SNAZNIJA I KADA BI BILA U STANJU DA MALO BOLJE SAGLEDASH STVARI UVIDELA BI DA JE TVOJA SITUACIJA VISHE NEGO SMESHNA...
PLJUNULA BI RODITELJE I KOMSHILUK U CHELO I VOLELA BI...
NE BI SE ZAVLACHILA U MISHIJU RUPU...
ZAR NE SHVATASH DA TE TIM OSECANJEM RODITELJI I DRUSHTVO KONTROLISHE?
ISKLJUCHIVO TO...
SRAM JE NJIHOVO ORUZIJE...
A TI SI TOLIKO UPLASHENA OD VELICHNE I ZASTRASHUJUCEG IZGLEDA TOG ORUZIJA DA UOPSHTE NE UVIDJASH DA JE TO ORUZIJE ZAPRAVO SACHINJENO OD LAZI...
ISKRENO MI TE JE ZAO...
ALI SAMO TOLIKO...
NISHTA VISHE, NISHTA MANJE...
ZAO MI TE JE KOLIKO I ZGAZENE GLISTE NA TROTOARU...
ZNASH LI ZASHTO MI TE JE ZAO?
ZATO SHTO NE ZASLUZUJESH DA SAOSECAM SA TOBOM.
TOLIKO.
 
onomatopeja
ja sam autorka teme
slusaj
znam da me osudjujes i razumem te
ali cini mi se da ti nisi imala slicno iskustvo kad me tako osudjujes
ne znam
nije tako sve lako kao sto ti se cini
i ja imam stavove da su svi ljudi vredni onoliko kakav im je karakter i da obrazovanje nije presudno, ali srecem se sa puno problema
zato i pitam
i veruj mi da se jako mucim i jako patim
 
Evo nekoga ko ima(o) "problem" kao ti.
Pozicije su nam iste, plus razlika 10 godina.
Ja sam se udala. Roditelji nisu bili oduševljeni, ali ipak su ga prihvatili. Mada, ne dolaze mi često u goste. Ipak, pomažu mi kad god mi zatreba i za najmanju sitnicu. Moj otac je sada oduševljen zetom jer je vešt za svakojake majstorije u kući i oko kuće. Rodbina takođe.
Što se tiče drugarica, tu sam prošla loše. Ogovaranja su dugo trajala, ali neka, bar su se pokazale u pravom svetlu. Ostalo mi je svega 2-3 koje, bar preda mnom su korektne. Naravno, i one su udate i na kraj pameti im nije da ogovaraju tuđe brakove.
Ogovaranja i neodobravanja ne možeš da sprečiš. S tim se pomiri. Kada te neko ogovara, podsvesno ti zavidi na nečemu. Znači da vas dvoje imate nešto posebno,oni to možda nikada neće imati.
Ne žive ONI sa njim, nego TI.
To i njemu stavi do znanja obavezno!
Ma, znaš i onu narodnu: Za dobrim konjem se prašina diže...
 

Back
Top