Druženje, pripadnost , angažovanje

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Šta je vama interesantno u nekom društvu?
Šta vam je interesantno u nekom forumu?

Kad vam je druženje inspirativno?
Kad vam je druženje prijatno?

Kad osećate potrebu da se nečemu u društvu posvetite?
Kad osećate zavisnost od druženja , u druženju i u onome što od druženja dobijate?

Koliko je potrebno da osetite potrebu za angažovanjem radi društva?
Kad ta potreba prestaje i iz kojih sve razloga?
Koliko za vas važi ona "jedno priča u lice, drugo telefonom , treće misli, četvrto radi"?

Pod društvom podrazumevam više osoba , a ne par ili osobu suprotnog pola.
 
svako psihicki oseca potrebu za pripadnoscu grupi. nekad smo pripadali coporu koji je jurcao okolo zbog hrane. Danas pripadamo raznim grupama radi druzenja i zabave. Tesko je biti vuk samotnjak i retki su takvi.

Ja vala nemogu da zamislim dan a da s nekim ne izblejim i popijem koje pivo. osecaj pripadnosti je jako vazan. kad znas da si deo necega pa makar i ekipe pijanaca ispred prodavnice - lepo ti je. Svi smo mi deo necega manje ili vise. pripadamo odelenjima, razredima, video klubovima, navijackim grupama, forumima na netu, kucnom savetu, porodici i familiji, pa i grupi koja se igrom slucaja nasl;a u istom autobusu.

sto se tice angazovanja za neku " nasu stvar " ma koja od grupa da je u pitanju. Licno sam uvek spreman za neku akciju jer u meni vise preovladjuje kolektivisticki nego individualisticki duh. U ekipi ispred radnje s kojom blejim talicu se za pivo sa zadnjim parama. Ako je u pitanju Srbski narod u pitanju dacu zivot za svoju naciju, ako sam u autobusu urlacu sa bilo kojim likom " majstore zadnja!"
 

Back
Top