Tranzitni Uran

meni je uran pravio tranzit sa natalnim uranom prosle jeseni
znaci, sta se meni sve u zivotu izdesavalo za to vreme, a pritom
imas osetjaj da to nisi ti...i nisam morao da mrljam ds uopste
koliko sam bio brz :lol:
 
Uran je spora planeta, tako da ne moras odmah osjetiti njeno djelovanje. Prije svega, koliko je bitan u tvom horoskopu?? Tranzit preko Venere, moze donijeti prekid veze,a mozda i pocetak?? To se licno meni desilo, ali sve zavisi koji su znaci u pitanju, kojim poljima sta vlada isl. Sigurno da ce nesto pokrenuti, ali ovako samo mogu da nagadjam...
 
toncica:
A kako ja mogu da znam koja planeta je u mom horoskopu u tranzitu i preko koje planete:-(.nadam se da sam dobro napisala, i da nisam ispala glupa u "drustvu" :-(
Vidi, sve planete su u svakom momentu u tranzitu (citaj: u prolazu), posto posmatrano sa Zemlje neprestano kruze oko nase planete po putanji koja se zove ekliptika. Znaci, traziti su kretanja planeta u sadasnjosti, ono sto je aktuelno, za razliku od npr. tvoje natalne karte koja predstavlja sliku polozaja tih istih planeta, ali iz proslosti.
Dakle, da bi pratila tranzite planeta, moras nabaviti efemeride (tablice polozaja planeta za odredjeni period vremena) ili eventualno neki astroloski program i to uporedjivati sa pozicijama iz tvog natalnog horoskopa.
 
uran obicno napravi kermes tamo gde je vec trulo...on ti onako pocisti go.vna iz zivota, tako da nemoj da ga se plasis...
osim ako nisi neki jarac, rak ili bik...nedajboze devica :)
 
anakin:
uran obicno napravi kermes tamo gde je vec trulo...on ti onako pocisti go.vna iz zivota, tako da nemoj da ga se plasis...
osim ako nisi neki jarac, rak ili bik...nedajboze devica :)
Sto bre bik, sto bre :shock: ? Kakve to veze ima?? :roll:
Meni je uran na samom ascedentu i stvarno mi pravi haos od zivota, tj. baca me kao ping pong lopticu :lol: :twisted:
 
jer device i bikovi ne vole nasilan i nagli nacin na koji deluje uran...bik ce da se opire do besvesti i da cuva svoju rutinu a devica je u stanju da flipne..
(mislila sam na tranzitni uran)
 
pa da...jarci ne podnose nagle promene a uran upravo tako deluje...on razara za razliku od saturna koji naplacuje dugove....
mars je takodje rusitelj ali uran razara sisteme, ideje, verovanja...
u kombinaciji sa marsom moze dati povredu, eksploziju, saobracajku...
 
nesto sam se akala po netu sinoc i vidim da je i mom decku i meni uran u nekakvom tranzitu, ne bih znala bas najbolje da objasnim sta sam citala ali pise da nam sledi period preispitivanja dosadasnjih ideja i verovanja kojima smo se vodili i da veza silno pati zbog toga... a sve sto sam citala mi se nakako uklapa u ono sto nam se desavalo zadnjih par meseci... znaci uran je kriv :(
 
anakin]jer device i bikovi ne vole nasilan i nagli nacin na koji deluje uran...bik ce da se opire do besvesti i da cuva svoju rutinu a devica je u stanju da flipne..
(mislila sam na tranzitni uran


devica je u stanju da flipne hahaha
 
Dali neko ima iskustva sa tranzitni Uran opzicija Sunce? Ocekuje me taj tranizit Uran ( 8) radi opozicuju nad moje Sunce ( 2 ) , a naporedno tome traznit Uran trigon Jupiter , sta mislite o ovom trazitu, nasla sam da ovaj trigon moze simbolizrati angeo cuvar ? Molim za savjet.

Mislim da su uranovi tranziti najintersintnii :) Party time :)

Hvala puno:)

moja karta

http://www.astro.com/cgi/showgif.cg....gif&res=63&va=&cid=n4nfileDuPSeW-u1266435509
 
Poslednja izmena:
Moze doneti sukob sa autoritetima,dogmamatskim nacinom misljenja itd.Sunce u drugom,otislo je na dnevne potrebe.Osobe sa ovim aspektom su pomalo tvrdoglave,tako ih drugi vide,jer vuku na svoju stranu.Aspekti Urana su nezgodni,zato sto uvek bukne ili donese radnju nenadano,pa se tesko stavlja pod kontrolu.



Mislim da su uranovi tranziti najintersintnii :) Party time :)

Samo da nije sa Marsom.Prepad samo takav.Izbegavati tamne sokake,a kuci kuvanje kafe na kuvalo :sad2:
 
meni već mesecima uran pravi kvadrat na mars i praviće još neko duže vreme, pa povremeno i obostrano... i još uvek se ništa ne dešava. :aha:

i da pitam: šta je sa konjukcijom uran - mars? uran vladar pete, mars sedme i druge.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Donece radnju ne brini,cekaju se jos dva tri tela da podrze.Na svu srecu,moze delovati sa umanjenim intenzitetom.

Konjukcija uvek deluje kad Mars dodje na natalnu poziciju Urana.Znas simboliku pa mozes iskombinovati moguci scenario.Kako Mars moze da ti vlada i sedmim i drugim?Koliko se secam tebi Mars vlada sedmim a polozen je u prvo ili drugo ?
 
meni mars vlada 11 i 4, a položen je u 7, a uran mi vlada 3 poljem, položen u 11.
ta konjukcija nije moja. i tranzitni uran ide na na natalni mars, ne obrnuto. i u slučaju te konjukcije (orbis o) i u slučaju mog kvadrata (orbis 1), koji do sada nisam osetila.
ja imam konjukciju tranzitnog urana na natalni mesec, položen u 4, vladar 8 (orbis na 2). :)
kontam da bi u obrnutom slučaju delovanja bržih planeta na spore bilo i neke akcije. ali ipak je uran u pitanju, a ništa se ne dešava. i još retro.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne zaboravi da Uran uvek iznenadi,Kao sto se desava da Merkur ponekad prevari cak i astrologe koji su upoznati sa njim i koji ga prate.

Radnja nece izostati u to sam siguran,obicno se desava kad neko brzo telo dodje na njegovu natalnu poziciju i tad bukne.Kad on dolazi radnja se moze desiti ranije ili kasnije zbog sporog hoda.A plus je i retrogradan,ako ne odradi sad hoce kad krene uobicajeno napred i sledeci put napravi aspekt.

Sa Mesecom reklo bi se da ce da deluje na psihu,i dejstvo ce biti kratkotrajno,u kvadratu Marsu na telo,a za to treba pogledati i ostale planete i one koje stite i one koje ometaju.U svakom slucaju promena,Mars u jedanaestom,odnosi,drustvo komunikacija,prijatelji.korenita reforme na tom frontu,burni raskidi bez ponovnog sastavljanja ( sedmo ),nagli izlivi strasti i emocija koji se ne mogu kontrolisati ..
 

Back
Top