Tranzitni Uran

uran je nasa sloboda, nasa slobodna volja i tamo gde je uran tamo najvise slobodnu volju mozemo koristiti. ali, ok. ne deluje na svakoga isto, mozda zavisi i od natala. kod mene je kao sto napisah u sextilu sa mesecom, koji je vladar ac i u konjukciji sa merkurom, oba slucaja aplikaciono i sextil sa jupiterom, ali separacioni. i polusextil sa suncem, egzaktno, mali aspekt najverovatnije nema toliki uticaj.

eto.

Nesto nisam primetio da ljudi koriste slobodnu volju a znam ih na hiljade,koji imaju dobro aspektovanog Urana.

Ograniceni su na svakom segmentu svog zivota.

Za razvoj volje i njeno dejstvo zaduzen je Mars,Uran je ono sto Mars daje nakon izvesnog vremena,spoznaju-kosmicku svest.
 
Nesto nisam primetio da ljudi koriste slobodnu volju a znam ih na hiljade,koji imaju dobro aspektovanog Urana.

Ograniceni su na svakom segmentu svog zivota.

Za razvoj volje i njeno dejstvo zaduzen je Mars,Uran je ono sto Mars daje nakon izvesnog vremena,spoznaju-kosmicku svest.

pluton je ono sto je bio mars.
uran je ono sto je bio merkur. mars je planeta zaduzena za nasu aj da kazem svakodnevnu borbenost, pluton je ono sto se desi obicno jednom ili dva puta u zivotu, sem ako neko nije plutonski tip izrazito i stalno pokazuje te karakteristike. uran i merkur su vezani za um, visi i nizi (svakodnevni). a sto se tice ljudi kakve ti opisujes, ogranicavaju sami sebe, ne ogranicava ih uran, jer uran je kao sto rekoh sloboda, slobodna volja, sami su odredili da ce se ograniciti. u odredjenim aspektima daje genijalnost, a i sposobnost tumacenja horoskopa, originalnost itd. ako ti imas problem s auranom, nemaju ga svi. samo treba da naucis da prihvatas iznenadne, nepredvidive situacije, da ti ne smetaju promene i bice sve ok. :)
 
A ti imas slobodu biranja pa sada filozofiras o istoj.Nemas ni najmanju predstavu kako izgleda slobodna volja koju on donosi niti znas njegove istinske simbole koji ga aktiviraju.

Ljudi upisuju fakultet da bi imali cime da se prehrane,drustvo iz dana u dan namece obaveze i ocekivanja,koji iste udaljava od istinske volje..Svaka je osoba vise zavisna od svakodnevice nego sto ima slobodu a i moc da istu menja.

bitno je da ih znas na hiljade. ne znam dal da se transformisem sad ili malo kasnije. :think: :zcepanje:

Neces se transformisati nikada,jos nisi spremna niti zrela da se odvojis od stada kojem pripadas.Pokusavas u astrologiji da nadjes kvaku koja ce resiti nezadovoljstvo duse pogresno,sedeci na dupeti ocekujuci dolazak nekog povoljnog aspekta da donese ljubav ili poboljsanje materijalne situacije.

Mozes se igrati sa prvih sedam,ali tri su transcenentne i nemaju veze sa svakodnevnim dogadjima,ako i donose radnju ona je losa.Kod Plutona devojka bude silovana a osoba pod izrazitim uplivom ulazi u svet kriminala ili upisuje skolu u Sremskoj Kamenici.A Neptun dozvoljava da ljudi zive u iluzijama i da pricaju za njega da je sladak i slatkoreciv.To mu je i posao,da obmane.

Jupiter i Merkur se ne odnose na vise i nize tipove,nego na visu (bozansku inteligenciju,svest) i obicnu svakodnevnu.Visi i nizi tip se da videti na osnovu analize natalne karte,ali je sve ukljuceno,a ne samo ove dve planete.
 
Dogovoreno :)Ja pisem obavezno sta ce se desiti :)

Mozda smo trasforimirani pa nam Uran donese dobro :) Ako nas vec pluton i saturn trasforomirao :)
videcemo!!! Vazno da smo optimisti :)


meni ce posle tebe napraviti opoziciju sa suncem, napisi sta ti se dogadjalo, ako se nesto bude dogadjalo.
a inace, kod mene je u natalu konjukcija urana i merkura, aplikaciona. nije ni cudo sto nekada izgleda kao da sam 24 sata ukljucena u struju. :zcepanje:

gledaj cime ti vlada to sunce u natalu i u kojoj kuci se nalazi. delovace na nesto od ta dva ili za stvari kojima ti vlada kuca, ciji je vladar sunce ili konkretno za stvari vezane za kucu u kojoj je sunce.

meni je jupi npr. vladar 6 kuce, ali je u 4 i to mi je donelo crkavanje masina u kuci, najverovatnije.
a sto se tice slucaja uran opozicija venera. venera mi je u trecoj, ali je vladar 5 kuce. da ne opisujem detaljnije, ali mi je jasno sta se dogadjalo tih dana, posto tog tipa sa kojim sam s esmuvala sam prvi put srela tek nekih nedelju dana pre nego sto je aspekt posato egzaktan.
 
A ti imas slobodu biranja pa sada filozofiras o istoj.Nemas ni najmanju predstavu kako izgleda slobodna volja koju on donosi niti znas njegove istinske simbole koji ga aktiviraju.

Ljudi upisuju fakultet da bi imali cime da se prehrane,drustvo iz dana u dan namece obaveze i ocekivanja,koji iste udaljava od istinske volje..Svaka je osoba vise zavisna od svakodnevice nego sto ima slobodu a i moc da istu menja.



Neces se transformisati nikada,jos nisi spremna niti zrela da se odvojis od stada kojem pripadas.Pokusavas u astrologiji da nadjes kvaku koja ce resiti nezadovoljstvo duse pogresno,sedeci na dupeti ocekujuci dolazak nekog povoljnog aspekta da donese ljubav ili poboljsanje materijalne situacije.

Mozes se igrati sa prvih sedam,ali tri su transcenentne i nemaju veze sa svakodnevnim dogadjima,ako i donose radnju ona je losa.Kod Plutona devojka bude silovana a osoba pod izrazitim uplivom ulazi u svet kriminala ili upisuje skolu u Sremskoj Kamenici.A Neptun dozvoljava da ljudi zive u iluzijama i da pricaju za njega da je sladak i slatkoreciv.To mu je i posao,da obmane.

Jupiter i Merkur se ne odnose na vise i nize tipove,nego na visu (bozansku inteligenciju,svest) i obicnu svakodnevnu.Visi i nizi tip se da videti na osnovu analize natalne karte,ali je sve ukljuceno,a ne samo ove dve planete.

napisala sam da je ljudima tamo gde je uran mesto najvece slobode izbora. sto je uran istaknutiji u necijoj karti to je veca slobodna volja data, a kako ce je ko koristiti zavisi od njega.
drugo, mars jeste volja, ali u smislu snage (da ponovim), ali je uran sloboda izbora, veca mogucnost upravljanaj zivotom.

a ti znas sta ja ocekujem ili ne i da li ja uopste vise sebi gledam kartu ili ne.

mislis uran i merkur, a ne jupiter i merkur. :lol: a sta je visa inteligencija, nego kosmicak ili kako ti kazes bozanska. to je uran. pored merkura sam i napisala svakodnevni iliti um kojim razmisljamo svakodnevno. post 52.

uran i merkur su vezani za um, visi i nizi (svakodnevni).

podsecas me na bika ferdinanda iz crtaca, koji je zanosno mirisao cveca, a onda je seo na osicu. u tvom slucaju urana. :D
 
Dogovoreno :)Ja pisem obavezno sta ce se desiti :)

Mozda smo trasforimirani pa nam Uran donese dobro :) Ako nas vec pluton i saturn trasforomirao :)
videcemo!!! Vazno da smo optimisti :)


ne znam. meni je saturn imao izvesnog uticaja. dana kada je bio u egzaktnom kvadratu sa marsom, uradjena mi je reanimacija. nisma dalje gledala sta je jos potpomoglo tome. a jednom sam se posvadjala, mislim zauvek, sa drugaricom kada je iz 3 kuce u devici bio u egzaktnom kvadratu sa natalnim marsom u strelcu.
mars mi je vladar 11 kuce.
uticaj plutona nisam primecivala u tranzitima.
 
Kamael:
Neces se transformisati nikada,jos nisi spremna niti zrela da se odvojis od stada kojem pripadas.Pokusavas u astrologiji da nadjes kvaku koja ce resiti nezadovoljstvo duse pogresno,sedeci na dupeti ocekujuci dolazak nekog povoljnog aspekta da donese ljubav ili poboljsanje materijalne situacije.

prvo htedoh da budem fina, ali....
jes' ja ne izbijam sa ovog pdf, a ne ti. :lol:
 
@ podsecas me na bika ferdinanda iz crtaca, koji je zanosno mirisao cveca, a onda je seo na osicu. u tvom slucaju urana.

U pitanju je neprelezana decija bolest.Ostala si na nivou deteta,koliko god godina da imas nisi jos usla u svet odraslih.Bern je pisao o tome,a svaka diskusija naredna sa tobom bila bi izlisna.

*
*
*

Nije tacno da tacka gde je polozen Uran donosi slobodu izbora.Naprotiv,tu osoba gubi i na tom frontu se ne moze snaci.

Postoji u ljudima potreba da se zalepe za stvari koje im neidu i samo njih forsiraju.Tako je i sa astro pisanijama.Ko nema srece u ljubavi pisace najvise o ljubavi.

Kad se natalna tumaci klijentu,skoro ceo rad se zasniva na analizi losih aspekata,jer to osobu svrbi i bas tu hoce neke stvari da dokaze sebi a i drugima.

Lepe stvari koje donose svetla,ukoliko se desavaju ,prolaze neprimeceno,zaboravlja na njih kao da se nisu ni dogodila,samo ono sto im ne stima to i traze.

Zato se vecina okrece sarlatanima da bi dobila ono sto zele da cuju,pravi astrolog ukazuje na slabosti i kako stoje stvari,sta treba menjati u karakteru da bi islo nabolje.

Posto osobe nisu spremne da se menjaju radije ce i biti prevarene nego da cuju ono sto ne zele da cuju,a astrologe izbegavaju.

Zbog velikog broja ovakvih ljudi astrologija je presla u zabavu jer svaka bionegativna je naucila par osnovnih stvari,i forsira tranzite,dok neupuceni,zahvaljujuci njihovom izlaganju sticu utisak da nauka duhova Atlantide nema nista zanimljivo ponuditi,osim trenutne zabave za dokone i seksualno isfrustrirane zene.
 
Poslednja izmena:
Kamael:
@ podsecas me na bika ferdinanda iz crtaca, koji je zanosno mirisao cveca, a onda je seo na osicu. u tvom slucaju urana.

U pitanju je neprelezana decija bolest.Ostala si na nivou deteta,koliko god godina da imas nisi jos usla u svet odraslih.Bern je pisao o tome,a svaka diskusija naredna sa tobom bila bi izlisna.

*
*
*

Nije tacno da tacka gde je polozen Uran donosi slobodu izbora.Naprotiv,tu osoba gubi i na tom frontu se ne moze snaci.

Postoji u ljudima potreba da se zalepe za stvari koje im neidu i samo njih forsiraju.Tako je i sa astro pisanijama.Ko nema srece u ljubavi pisace najvise o ljubavi.

Kad se natalna tumaci klijentu,skoro ceo rad se zasniva na analizi losih aspekata,jer to osobu svrbi i bas tu hoce neke stvari da dokaze sebi a i drugima.

Lepe stvari koje donose svetla,ukoliko se desavaju ,prolaze neprimeceno,zaboravlja na njih kao da se nisu ni dogodila,samo ono sto im ne stima to i traze.

Zato se vecina okrece sarlatanima da bi dobila ono sto zele da cuju,pravi astrolog ukazuje na slabosti i kako stoje stvari,sta treba menjati u karakteru da bi islo nabolje.

Posto osobe nisu spremne da se menjaju radije ce i biti prevarene nego da cuju ono sto ne zele da cuju.

Zbog velikog broja ovakvih ljudi astrologija je presla u zabavu jer svaka bionegativna osoba je naucila par osnovnih stvari,i forsira tranzite,dok neupuceni,zahvaljujuci njihovom izlaganju sticu utisak da nauka duhova Atlantide nema nista zanimljivo ponuditi.
ah, pa ti si satro profi astrolog. zato se ovo petvara u igru - ja znam bolje od tebe i ja sma u pravu, a ti nisi.:lol: sto mene mnogo vise podseca na nivo deteta.

povoljni aspekti takodje imaju uticaja, ali nemaju dinamiku negativnih aspekata. ipak se ne iskljucuju iz analize.

izgleda da tebe svrbe moji aspekti sa uranom. :lol:

si danas pogledao tranzite, da ti ne stoji riknjavanje cuke u toku 4umske rasprave? :zcepanje:
 
ovo je sve parcijalno...cela karta...ceo kosmos rade "u dosluhu"...nekome ja dat jak uran, kako bi pokretao stvari...nezadovoljszvo je pokretač (uran je buntovnik s ralogom)...svako od nas je inkarniran sa nekim zadatkom u cilju sazrevanja sveukupne ljudske svesti...
dakle, neko će sad biti buntovnik, a drugi će držati strukturu (saturn) da ne bi nastao haos...medalja ima dva lica...
u drugoj inkarnaciji, stvari se menjaju i onda neko drugi bude buntovnik...
ko je koliko pod uticajem ovog, ili onog-nije njegov izbor...oni, koji imaju (naizgled) veći izbor u ovoj inkarnaciji (lavovi recimo), misle da je to slobodna volja...a zapravo je STVORITELJ ili nešto takvo, izrežirao da idu stvari kako idu...
u toku jednog života, da bi čovek osetio više blagodeti urana, mora da zadovolji najpre saturna...da stvori strukturu...
te blagodeti ne moraju biti tako i doživljene...ljudi nisu u stanju da shvate zašto se nešto dogadja, pa kad im se ne svidja, misle da su malerozni...oni "srećniji" se hvale kako su "uzeli sudbinu u svoje ruke...nije nego...
primer...meni dosadilo da radim posao koji sam radio...bio prilično uspešan, ali dosadilo...i pomislim "joj...ko će da radi ovo još 14 g do penzije...nije prošlo ni nekoliko nedelja, drmne me infarkt...onda operacija srca i invalidska penzija...prestanak rada...4 meseca posle operacije veza preko interneta-najburnija u životu...žena astrolog...kod nje vidim da postoji grdna literatura iz astrologije, koja me je oduvek privlačila, ali nisam znao da ima kurseva i knjiga (živeo u malom mestu)...veza karmička...uranovska...posle tri meseca kraj...ali ostade astrologija i moj put ka razumevanju stvari...
dakle, da nije bilo urana (konjunkcija sa asc. prilikom infarkta), ne bih bio na ovom forumu(u krajnjoj liniji)...:)
 
zašto kažem u dosluhu...evo...prilikom infarkta-uran na asc(telo)(govorim o tranziti ma), neptun na suncu, saturn u opoziciji sa suncem(srce), jupiter i venera, jedan sa jedne, a drugi sa druge strane meseca(duša) u sekstilima sa mesecom(egzaktnim)...i ja sam preživeo
u natalu, uran i sunce u izmenjenim sedištima, vladari 12 i 6 kuće
 
ovo je sve parcijalno...cela karta...ceo kosmos rade "u dosluhu"...nekome ja dat jak uran, kako bi pokretao stvari...nezadovoljszvo je pokretač (uran je buntovnik s ralogom)...svako od nas je inkarniran sa nekim zadatkom u cilju sazrevanja sveukupne ljudske svesti...
dakle, neko će sad biti buntovnik, a drugi će držati strukturu (saturn) da ne bi nastao haos...medalja ima dva lica...
u drugoj inkarnaciji, stvari se menjaju i onda neko drugi bude buntovnik...
ko je koliko pod uticajem ovog, ili onog-nije njegov izbor...oni, koji imaju (naizgled) veći izbor u ovoj inkarnaciji (lavovi recimo), misle da je to slobodna volja...a zapravo je STVORITELJ ili nešto takvo, izrežirao da idu stvari kako idu...
u toku jednog života, da bi čovek osetio više blagodeti urana, mora da zadovolji najpre saturna...da stvori strukturu...
te blagodeti ne moraju biti tako i doživljene...ljudi nisu u stanju da shvate zašto se nešto dogadja, pa kad im se ne svidja, misle da su malerozni...oni "srećniji" se hvale kako su "uzeli sudbinu u svoje ruke...nije nego...
primer...meni dosadilo da radim posao koji sam radio...bio prilično uspešan, ali dosadilo...i pomislim "joj...ko će da radi ovo još 14 g do penzije...nije prošlo ni nekoliko nedelja, drmne me infarkt...onda operacija srca i invalidska penzija...prestanak rada...4 meseca posle operacije veza preko interneta-najburnija u životu...žena astrolog...kod nje vidim da postoji grdna literatura iz astrologije, koja me je oduvek privlačila, ali nisam znao da ima kurseva i knjiga (živeo u malom mestu)...veza karmička...uranovska...posle tri meseca kraj...ali ostade astrologija i moj put ka razumevanju stvari...
dakle, da nije bilo urana (konjunkcija sa asc. prilikom infarkta), ne bih bio na ovom forumu(u krajnjoj liniji)...:)

naravno da se ne radi nista parcijalno, samo sto ja nemam nameru da ovde opisujem situacije u vezi sa drugim aspektima i uopste sta i kako. sto sam i naglasila u nekom prethodnom postu, bez detalja. npr. moji slucaj renaimacije ili moje uranovske ljubavi.
 
nisam mislio ni na koga konkretno...ali vidim tendenciju da se govori o tramzitima pojedinih planeta, a prava je retkost da se zbije važana dogadjaj bez više egzaktnih tranzita...zato govorim o dosluhu-scenariju-sudbini
 
Ipak sve ukazuje na boga :):):)

Potpuno se slazem stobom :) Dobar primer Uranovog tranzita, i tvoj put do astrologije kojom vlada Uran :)
ovo je sve parcijalno...cela karta...ceo kosmos rade "u dosluhu"...nekome ja dat jak uran, kako bi pokretao stvari...nezadovoljszvo je pokretač (uran je buntovnik s ralogom)...svako od nas je inkarniran sa nekim zadatkom u cilju sazrevanja sveukupne ljudske svesti...
dakle, neko će sad biti buntovnik, a drugi će držati strukturu (saturn) da ne bi nastao haos...medalja ima dva lica...
u drugoj inkarnaciji, stvari se menjaju i onda neko drugi bude buntovnik...
ko je koliko pod uticajem ovog, ili onog-nije njegov izbor...oni, koji imaju (naizgled) veći izbor u ovoj inkarnaciji (lavovi recimo), misle da je to slobodna volja...a zapravo je STVORITELJ ili nešto takvo, izrežirao da idu stvari kako idu...
u toku jednog života, da bi čovek osetio više blagodeti urana, mora da zadovolji najpre saturna...da stvori strukturu...
te blagodeti ne moraju biti tako i doživljene...ljudi nisu u stanju da shvate zašto se nešto dogadja, pa kad im se ne svidja, misle da su malerozni...oni "srećniji" se hvale kako su "uzeli sudbinu u svoje ruke...nije nego...
primer...meni dosadilo da radim posao koji sam radio...bio prilično uspešan, ali dosadilo...i pomislim "joj...ko će da radi ovo još 14 g do penzije...nije prošlo ni nekoliko nedelja, drmne me infarkt...onda operacija srca i invalidska penzija...prestanak rada...4 meseca posle operacije veza preko interneta-najburnija u životu...žena astrolog...kod nje vidim da postoji grdna literatura iz astrologije, koja me je oduvek privlačila, ali nisam znao da ima kurseva i knjiga (živeo u malom mestu)...veza karmička...uranovska...posle tri meseca kraj...ali ostade astrologija i moj put ka razumevanju stvari...
dakle, da nije bilo urana (konjunkcija sa asc. prilikom infarkta), ne bih bio na ovom forumu(u krajnjoj liniji)...:)
 
caos drustvance,

evo kod mene je natalni uran u 7 kuci na 25stepeni skorpije. Saturn na 25 stepeni device na kraju 5 kuce, MC na 25 stepeni jarca.
Dok je 2009 vrsljao oko 25 stepeni riba od aprila do kraja 2010. i pravio aspekte sa ovim planetama, znaci trigon sa natalnim uranom, sextil sa MC i opoziciju sa SA, meni se desilo: Put u stranu zemlju krajem maja 2009, trudnoca krajem 2009, povratak u srbiju pocetkom 2010, razvod polovinom 2010, sve vreme od pocetka 2010 losa materijalna i poslovna situacija. Cini mi se da uran i nije tako radostan. :(
A sada sam opet proverila za jedan fatalan susret...2003 godine, Uran je bio na oko 25 stepenu vodolije i tada sam zapocela fatalnu vezu koja je trajala nekoliko godina...
A sledece godine kada uran dodje na 5 stepeni ovna, imacu kvadrat sa mesecom, 30stepeni sa suncem i 150 stepeni od jupitera sa konjukcijom marsa. Ne znam sta ce biti, ali ne obecava mi...Ja bih volela neku dobru promenu! Od prilike u aprilu, ova tranzicija urana se poklapa sa retro saturnom na 25 stepeni vage, sto je na 30 stepeni od saturna i urana, i u kvadratu sa MC. 2012, mi izgleda jos fatalnije...:(
I pluton je tu negde na 6,7 stepenu jarca. sto opet pravi aspekte sa jupiterom, marsom, suncem i mesecom. :(
 
Evo jos jedno iskustvo. malopre pomenutog fatalnog muskarca sam srela 8 oktobra sasvim slucajno...a tog dana nisam imala ni jedan aspekt osim plutona, koji je vec dugo na 5stepeni jarca, da ce se nesto bitno desiti. ;)
Mozda se sa svim ovih horor aspektima nista i ne desi! :)
 
Da li ce o soba ili nece,to se ne vidi,ali se vide sklonosti kao sto se vide za bavljenjem astrologijom.

Pominjala si Urana da on vlada ovom naukom,pa ako je on dobro i izazovno polozen moze dati i prevazilazenje svakodnevne svesti,ali u sadejstvu sa drugima.Da bi se to odradilo treba ukljuciti i Saturna koji je rad i odricanje ( od svakodnevnih zivotnih zadovoljstava).

Isto poput aspekata za bavljenje astrologijom.Samo sto osim Urana uzimas i druge tacke kao bitne,poput Jupitera,Merkura,12-og,8-og ,polozaj vladara na nekoj od nektretnica Algol,Sirijus,Antares itd

Vidi se prvo da li je osoba okrenuta sebi (planete) pa da li ima potencijala (nekretnice).

Npr.osobi koja ima puno desavanja u dvanaestom sledi neki vid izolacije i odricanja poput joge,manastira.Osmo daje magiju,cetvrto trazenje tajni putem gena itd.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustvo sa tranzitom urana kroz 6 kucu i opozijom na natalni uran. Meni se to desava upravo zadnje vreme i moram da vam kazem da izaziva uzasne emotivne situacije kod mene. Toliko ne mogu da se izborim sama sa sobom i sa poslovnom situacijom. Svaki dan zelim da dam otkaz i da pobegnem na drugo mesto sto pre. Molim vas da podelite svoja iskustva sa ovim tranzitom. Tdj vas molim da mi kazete da li iz ovoga ipak moze nesto dobro da izadje

http://imageshack.us/photo/my-images/135/astro2gw02ja837226776.gif/
hvala
 
pozdrav suba,

uran se kod tebe odrazava na psihu,treba obratiti paznju na brze planete i nihove aspekte sa istim dok je u opoziciji svojoj natalnoj poziciji

vecih problema i povredjivanja nece biti,jupiter stiti,sunce isto treba da udje u osmo
 
Da li je neko imao tranzit urana kroz 12 polje? Meni se vec godinama setka tuda, pa pored teskih saturnovih tranzita i uran je zaglavio u kuci psihe i podsvesti i odveo me na put introspekcije.
Sad mi je jasno zasto su mi ove godine protekle u kopanju po svojoj psihi, interesovanju za astrologiju itd.
Bice veselo kad mi izadje na asc pa me strefi oluja odjednom posle ovog manastirskog zivota.
 

Back
Top