Ватикан - НАЈВЕЋА МАЛА ДРЖАВА НА СВЕТУ

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
KOLONADE MOĆI

OD svih malih država na svetu, ipak, jedna pleni najveću pažnju. I najviše se pita.
Vatikan, najmanja država ima pristalica (vernika) kao jedna Kina - milijardu i trista miliona; ima zemlje u vlasništvu kao velika Rusija i ekonomska moć, tvrde neki, veću i od imperije Amerike.

Jer, bogatstvo Vatikana verovatno ne zna ni sam Bog. Od podataka koji se pojavljuju i knjigama katoličkog istoričara Džona Kronvela “Hitlerov papa”, Huberta Mora “Katolički redovi” i “Jezuite”, Tondija dokazuje se da Vatikan u SAD ima u vlasništvu 1.100.000 hektara, u Urugvaju i Venecueli oko 50.000, Peruu 70.000, Brazilu dodatnih milion, dok bezmalo 20 odsto kompletne zemlje u Argentini, Španiji i Portugalu pripada Svetoj stolici.

Crkvena hijerarhija odavno je najviše zainteresovana za vrednosne papire: akcije i obveznice. Najveća privatna banka na svetu “Benk ov Amerika” u većinskom je vlasništvu jezuita. Vatikan ima jak uticaj u čeličnoj industriji i ogromne stokove akacije u “Ju-es stilu”, “Šaron stilu”, “Betlehem stilu”...


PROSJAČKI RED

SVETA stolica i jeuziti (prosjački red) poseduju i mnogobrojne akcije u “Dženeral motorsu”, “Daglas erkraftu”, Kompaniji “Telegraf end telefon"... Papi pripada i značajan deo “Fijata” i “Italije”, kao i većina italijanskih banaka “Komercijalna”, “Rimska banka”, “Banka spirito”.
Vatikan drži mnoge univerzitete u SAD, Latinskoj Americi i Evropi, a poznato je i da veći deo zlatnih rezervi u Fort noksu pripada “Hristovim ljudima na zemlji”.




SKITNICE

NAJVIŠE novca Vatikan dobija iz SAD (oko 35 odsto) i Nemačke oko 20. Poznato je da u javnosti crkveni velikodostojnici žive skromno, kontrolišu milijarde dolara. Prema rečima životne saputnice kontroverznog Pija Dvanaestog, Paskvaline Lenert, papa je štedeo na svemu. “Nosio je obuću koju još samo skitnioce nose”, zabeležila je ona.

Istovremeno, njegovi nećaci Mark Antonio, Karlo i Đulio, pored mnogobrojnih funkcija u samom Vatikanu, bili su predsednici ili članovi upravnih odbora moćnih svetskih kompanija. Procenjuje se da su godišnje zarađivali po 120 miliona maraka.

V. LALIĆ

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

И само неко неко зуцне против СПЦ !!!!!!!!!!!!!!
 
Znaci ako se vatikan bavi sa stvarima koje su nespojive sa hriscanstvom,treba da cutim ako spc radi to isto samo u daleko manjoj meri samo zato sto pripadam istoj.Hriscanstvo je izvorno bila religija siromasnih i bilo kakvo jurenje za materijalnim dobrima je tesko odstupanje od Hristovog ucenja.Ako me je nesto zgrozilo kad je nasa crkva u pitanju to je objavljivanje zvanicnih cenovnika verskih obreda.A o uplitanju u politiku necu ni da pricam.Vatikan je sa druge strane po meni sve suprotno od onog sto hriscanstvo predstavlja ali to je pitanje za katolicke vernike,nije na meni da komentarisem.
 
isto ovo bi se moglo napisati i za iranske verske poglavare,za pravoslavce,za protestante i sve ostale monoteisticke crkve...sve je to isto,nema tu razlike...svi oni imaju i zemlju i udele u fabrikama (pahomije licno je navodio udeo spc u hebi bujanovac, spc i dalje trazi od kosovara hiljade hektara poljoprivrednog zemljista) i bogatstvo i moc...drug eremita sigurno ima podatke o tome na koliko hiljada hektara poljoprivrednog zemljista spc ima tapiju...
 
serb_pagan:
isto ovo bi se moglo napisati i za iranske verske poglavare,za pravoslavce,za protestante i sve ostale monoteisticke crkve...sve je to isto,nema tu razlike...svi oni imaju i zemlju i udele u fabrikama (pahomije licno je navodio udeo spc u hebi bujanovac, spc i dalje trazi od kosovara hiljade hektara poljoprivrednog zemljista) i bogatstvo i moc...drug eremita sigurno ima podatke o tome na koliko hiljada hektara poljoprivrednog zemljista spc ima tapiju...


Svi u Vatikan!
 
serb_pagan:
isto ovo bi se moglo napisati i za iranske verske poglavare,za pravoslavce,za protestante i sve ostale monoteisticke crkve...sve je to isto,nema tu razlike...

Само они слепи за боје не виде разлике.
Тако није свеједно што католичка црква има ЈЕДАН ЦЕНТАР, а православне цркве немају. Протестантизам елиминише све паганске традиције, што није случај у католичанству, посебно православљу. Ислам, односно Кур'ан даје прецизан низ закона и када се доследно примењује практично га је немогуће одвојити од свакодневног живота (и наравно политике)...
А постоји и образац заједнички за целокупан монотеизам - негирање другачијег погледа на свет. Мада опет, тамо где се прихватају паганске традиције...
 
Duh Sekire:
Само они слепи за боје не виде разлике.
Тако није свеједно што католичка црква има ЈЕДАН ЦЕНТАР, а православне цркве немају. Протестантизам елиминише све паганске традиције, што није случај у католичанству, посебно православљу. Ислам, односно Кур'ан даје прецизан низ закона и када се доследно примењује практично га је немогуће одвојити од свакодневног живота (и наравно политике)...
А постоји и образац заједнички за целокупан монотеизам - негирање другачијег погледа на свет. Мада опет, тамо где се прихватају паганске традиције...

ovde je tema materijalno bogatstvo monoteistickih zajednica,ne zakoni i religiozni stav...sto se tice materijalnog bogatstva tu su oni svi isti,svako od monoteistickih zajednica je uzimao i uzima sto vise moze blaga..
 
serb_pagan:
ovde je tema materijalno bogatstvo monoteistickih zajednica,ne zakoni i religiozni stav...sto se tice materijalnog bogatstva tu su oni svi isti,svako od monoteistickih zajednica je uzimao i uzima sto vise moze blaga..

Добро ако ћеш се ограничити на лову ту се слажем.
Али само док причаш о лови.
 
Duh Sekire:
Добро ако ћеш се ограничити на лову ту се слажем.
Али само док причаш о лови.
lova dushe,lova..para vrti 'de burgija nece...ja nemam neke kosmicke ideje o spasenju duse,rajevima i slicno..nego sam prizeman covek,daj da vidimo koliko je ko tu love marnuo u ime sluzenja visim ciljevima...a uzeli su najvise,i uvek su uzimali najvise oni koji su se busali u nebeska carstva i onaj svet...ali oni uvek nadju opravdanje za svoju pohlepu,..to je ona zvaka "i mi smo ljudi,gresnici"...takve sam oduvek mrzeo iz dna duse..ili jesi ili nisi..bitno je da su se hriscani otarasili na vreme katara i bogumila...
 
Duh Sekire:
Лову дршишу и невладине организације и тендерска мафија...
Оде рецимо Тадић са Ђиласом у ганц новом оделу у најсиромашнију општину па као пикају фидбал. После се чуде што су радикали све јачи.

ajd sad ne razvodnjavaj temu..tema je iskljucivo o crkvama i njihovoj moci i bogatstvu...nije tadic patrijarh,niti je djilas nadbiskup...tema je kako sam je ja shvatio licemerje monoteistickih religija...
 
serb_pagan:
isto ovo bi se moglo napisati i za iranske verske poglavare,za pravoslavce,za protestante i sve ostale monoteisticke crkve...sve je to isto,nema tu razlike...svi oni imaju i zemlju i udele u fabrikama (pahomije licno je navodio udeo spc u hebi bujanovac, spc i dalje trazi od kosovara hiljade hektara poljoprivrednog zemljista) i bogatstvo i moc...drug eremita sigurno ima podatke o tome na koliko hiljada hektara poljoprivrednog zemljista spc ima tapiju...

A pagane zašto ne bi imala... to je SPC i zemlja je na teritoriji Srbije. Šta tu ima čudno. Kamo sreće da ima više dobara i da je tri puta bogatija, bolje bi nam bilo.
 
marlоn:
A pagane zašto ne bi imala... to je SPC i zemlja je na teritoriji Srbije. Šta tu ima čudno. Kamo sreće da ima više dobara i da je tri puta bogatija, bolje bi nam bilo.
eto,ja smatram da ne bi trebalo da imaju nista...da trebaju ziveti kao isus koji bi morao biti njihov pastir,i jedini put ka prosvetljenju i spasenju...narod treba biti bogatiji,a ne crkva...crkva,ako ne zeli biti krajnje licemerna mora biti siromasna i ziveti od dobrovoljnih priloga naroda...popovi moraju ziveti kao isus...tad bi im mozda i poverovao
ne mozes uvece na molitvi da govoris o carstvu nebeskom,a da posle sednes u popovskoga audija i zapalis gajbi da gledas film na novom plazma TV-u..ne ide,licemerno je
 
serb_pagan:
eto,ja smatram da ne bi trebalo da imaju nista...da trebaju ziveti kao isus koji bi morao biti njihov pastir,i jedini put ka prosvetljenju i spasenju...narod treba biti bogatiji,a ne crkva...crkva,ako ne zeli biti krajnje licemerna mora biti siromasna i ziveti od dobrovoljnih priloga naroda...popovi moraju ziveti kao isus...tad bi im mozda i poverovao


A to ne dolazi u obzir.
Bog je njima dozvolio sve to da imaju!
 
serb_pagan:
ajd sad ne razvodnjavaj temu..tema je iskljucivo o crkvama i njihovoj moci i bogatstvu...nije tadic patrijarh,niti je djilas nadbiskup...tema je kako sam je ja shvatio licemerje monoteistickih religija...

А што мало не пустиш постављача теме да је сам дефинише.
Мада ако ћемо постмодерно, можеш тему да дефинишеш и ти, а могу богами и ја.

Тадић је патријарх евроатланских интеграција у Србији. Говори о тим интеграцијама као о Откровењу.
 
Duh Sekire:
А што мало не пустиш постављача теме да је сам дефинише.
Мада ако ћемо постмодерно, можеш тему да дефинишеш и ти, а могу богами и ја.

Тадић је патријарх евроатланских интеграција у Србији. Говори о тим интеграцијама као о Откровењу.
takvih tema o politicarima imamo koliko god hoces...ovo je intriganta i zanimljiva tema,steta da je useremo sa politicarima...nego,monoteisticke crkve,bogatstvo i licemerje
sto pokusavas da okrenes vodu na svoju vodenicu? strah te da razgovaras o licemerju monoteistickih religija?
 

Back
Top