U Velikoj Plani jedu pse

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
VE­LI­KA PLA­NA - Do­kle ide be­da i si­ro­ma­štvo, sve­do­či pri­mer po­ro­di­ce Ko­stić iz pri­grad­skog se­la Tr­nov­ča, či­ja su de­ca ovih da­na is­pri­ča­la da se hra­ne pse­ćim me­som. To je u ovom slu­ča­ju sa­mo vrh le­de­nog bre­ga, jer su de­ča­ci to­li­ko agre­siv­ni da u stra­hu dr­že mno­ge me­šta­ne i pro­svet­ne rad­ni­ke u ško­li.

Se­lom odav­no kru­že gla­si­ne da se od pe­to­ro de­ce Ko­sti­će­vih, bar tro­je, od ko­jih naj­sta­ri­ji ima de­vet go­di­na, pre­hra­nju­je na ne­ve­ro­va­tan i mor­bi­dan na­čin. De­ča­ci po uli­ca­ma i dvo­ri­šti­ma hva­ta­ju ma­le ili mla­de pse, sa­mi ih ure­đu­ju i pe­ku na ra­žnju.
Ras­plet ove čud­ne pri­če ubr­zao je me­šta­nin Sr­bo­ljub Iva­no­vić, ko­me je ne­stao kuć­ni lju­bi­mac Co­le, pe­ki­ne­zer sa pe­di­gre­om, star tri go­di­ne. De­ča­ci su ga če­ti­ri pu­ta kra­li, pa su ga vla­sni­ci u po­sled­nje vre­me ču­va­li na lan­cu. Me­đu­tim, pas se ne­ka­ko od­ve­zao i od ta­da mu se gu­bi trag. Iva­no­vić je ma­lim Ko­sti­ći­ma da­vao i no­vac za čo­ko­la­du, sa­mo da ka­žu gde je. Na kra­ju su pri­zna­li da su psa ubi­li i ba­ci­li u jed­nu ru­pu na kra­ju svog dvo­ri­šta.
- Oti­šao sam kod njih, i po­čeo da ko­pam po toj ru­pi-pri­ča Sr­bo­ljub. - Na­i­šao sam na de­se­tak gla­va od pa­sa i ma­ča­ka, i šta sve ne još. To je bi­lo je­zi­vo, mo­rao sam da pre­sta­nem. Je­dva sam do­šao do ku­će. Od ta­da ne spa­vam i ne je­dem. Ne mo­gu da po­ve­ru­jem šta ra­de!
Iva­no­vić je slu­čaj pri­ja­vio po­li­ci­ji Ve­li­ka Pla­na, ko­ja je ode­lje­nje Osnov­ne ško­le "Aka­de­mik Ra­do­mir Lu­kić" po­se­ti­la u sre­du.
Raz­go­vo­ru sa Ko­sti­ći­ma pri­su­stvo­va­li su Ve­sna Du­dić, pe­da­gog i Sla­vi­ša Isa­i­lo­vić, uči­telj, pred­sed­nik Sa­ve­ta me­sne za­jed­ni­ce se­la.
- De­ca su is­pri­ča­la da ubi­ja­ju pse, se­ku im gla­ve, va­de iz­nu­tri­ce, ko­žu pe­ku na špo­re­tu - ka­že Iva­no­vić. - Dok smo to slu­ša­li, do­ži­ve­li smo pra­vi šok. Na­red­nog da­na pri­zna­li su da me­so pe­ku i da to je­du. Re­kli su da je "či­ka Sr­bin pas bio vr­lo uku­san".
Uči­telj sma­tra da su ro­di­te­lji ove de­ča­ke pre­pu­sti­li uli­ci. Pro­blem sa nji­ma po­sto­ji odav­no. Oba­ve­šte­na je i po­li­ci­ja. Me­šta­ni se sva­ko­dnev­no ža­le da im Ko­sti­ći upa­da­ju u ku­će, ta­ko da ni­ko ne­ma mi­ra. Ne­re­dov­no do­la­ze u ško­lu.
- Si­ro­ma­šna su po­ro­di­ca, zna­mo da ne­ma ko da ih vas­pi­ta­va pa smo to­le­rant­ni. Če­tvo­ro de­ce hra­ni­mo, da­va­li smo i gar­de­ro­bu, ali se lju­di pla­še šta će se do­go­di­ti kad de­ča­ci na­pu­ne 15 go­di­na - pri­ča Iva­no­vić.
U Čo­la­skoj ma­li, gde Ko­sti­ći ži­ve u ma­loj ru­i­ni­ra­noj ku­ći, kom­ši­je se pla­še da pri­ča­ju. Ni­ko ne sme da ka­že svo­je ime jer su već do­ži­ve­li mno­go ne­pri­jat­no­sti. Lju­de i nji­ho­ve ku­će ga­đa­ju ka­me­njem, na­sr­ću na sta­ri­je i de­cu, zbog kra­đa ni­ko ne sme da osta­vi otvo­re­na vra­ta, dru­gu de­cu uce­nju­ju da kra­du za njih.
- Svi ži­vi­mo u stra­hu. In­sti­tu­ci­je mo­ra­ju da re­a­gu­ju - pri­ča­ju kom­ši­je


DO­ČE­KA­NI SE­KI­ROM
TRU­DI­LI smo se da ih opi­sme­ni­mo, ali bez mno­go uspe­ha, jer ro­di­te­lji uop­šte ne sa­ra­đu­ju. Mi kao ško­la mo­že­mo da zo­ve­mo Cen­tar za so­ci­jal­ni rad, što smo vi­še pu­ta i uči­ni­li. Išli su i kod nji­ho­ve ku­će, gde su do­če­ka­ni se­ki­rom, ta­ko da je i cen­tar ne­mo­ćan - sma­tra Ve­sna Du­dić, pe­da­gog.

AGRE­SIV­NOST
ME­ĐU de­com su ko­la­le pri­če o Ko­sti­ći­ma. Ni­smo mo­gli da po­ve­ru­je­mo, dok da­nas ni­su do kra­ja is­pri­ča­li pri­ču sa psi­ma. To je stra­šno! Ovo je pr­vi slu­čaj u mo­joj prak­si. Oda­kle u de­te­tu, uče­ni­ku dru­gog raz­re­da, to­li­ko agre­si­je da to ra­di? - za­pa­nje­no, ali ne bez do­ze stra­ha, pri­ča Vi­o­le­ta To­do­ro­vić,učiteljica.
 
Pa znaš li ti kako je ukusno pseće meso!?Očigledno ne znaš!

Šalim se,uuuuuuuuj fuj!
Samo kada bih pomislio da bi mog Kissa neko ...tako....mislim da im to nikada ne bih oprostio,
uuuh ko zna kako buh se poneo prema takvima
Očigledno je da su ta deca bolesna a i nihovi roditelji,i treba ih odvesti sve na lečenje
Au bože šta sve neće raditi ovaj ludi narod,neču da mislim o tome više, smuči mi život čovrče!
A i otkud ja ovde!?
 
SavaBonJovi:
Pa znaš li ti kako je ukusno pseće meso!?Očigledno ne znaš!

Šalim se,uuuuuuuuj fuj!
Samo kada bih pomislio da bi mog Kissa neko ...tako....mislim da im to nikada ne bih oprostio,
uuuh ko zna kako buh se poneo prema takvima
Očigledno je da su ta deca bolesna a i nihovi roditelji,i treba ih odvesti sve na lečenje
Au bože šta sve neće raditi ovaj ludi narod,neču da mislim o tome više, smuči mi život čovrče!
A i otkud ja ovde!?
mislim da su klinci ciganchici...
 
Ama nema veze šta su nit sam racista nit nacionalista (ovo drugo sam slagao)
ali to je greška države što se takve stvari desavaju u Srbiji
još samo da čujem da ima nekrofila i kanibala i da se preselim u Švedsku sa sve psom,posmrtnim ostacima svojih predaka i sa svojom porodicom, jer tamo ih niko neće ,ove žive pojesti ,a mrtve pojeb***
dobro malo sam preuveličao ali sve s namerom da ostavim što snažniji utisak
 
У Великој Плани једу псе......

А на форуму једу *****

Мисссссссим......какве везе овај случај има са политиком ???

Али, ако има везе са политиком - то су последице свих добробити које
долазе са "транзицијом" - и како кажу неки овдашњи плаћеници страних
обавештајних служби "болна је транзиција за неке људе" 8-) 8-) 8-)
 
eremita:
У Великој Плани једу псе......

А на форуму једу *****

Мисссссссим......какве везе овај случај има са политиком ???

У њујоршком метроу једу пацове, гледао сам још као клинац неки филм из два дела "Америка, Америка", требало би га репризирати због неких телетабиса :lol:
А кад рече Велика Плана имамо ли неког форумаша садашњег/бившег оданде... или беше Бела Паланка :?
 
Isto tako na jednom forumu (na nekom drugom sajtu), se pisalo kako je neki "Srbin" silovao vlastitu decu i terao ih na seks, bracu sa sestrama... itd, itd. Na TV "Palma Plus" ima emisija "Proces", koja intervjuise zatvorenike po zatvorima i bas je taj "Srbin" davao intervju (u stvari je jedna prava Ciganstura - Ciganin, da budem precizniji)...

Provlace se mnoge slicne teme o tome i prikriveno se hoce reci kako su to Srbi (neki Cigani se tako i izjasnjavaju) a uopste ne postavljaju pitanje nacionalnosti (jer samim pitanjem se vec hoce reci da su to vec Srbi takvi, da bi se pokazalo kako je ovaj narod nemoralan i bolestan).

Na radio Beogradu I programu oko 19.00 casova ima emisija na Romskom (ciganskom) jeziku.

P.S.

Na toj emisiji sam prvi put u zivotu cuo, da reci Ciganinu da je Ciganin uvredljivo i da je to fasisticko sovinisticka izjava.
 
Smatram da je ova tema za Dom i porodica, jer se radi o jednoj nesrećnoj porodici.

Sa druge strane izvesna "niška studentska organizacija" je sramno organizovala kampanju "hrana za Beogradjane" kao da kod njih teče med i mleko.
Tekstovi na sajtu te "studentske organizacije"ne liče da su ih studenti pisali.
 
Nebih rekao da se tu radi o gladi, vec o izivljavanju romske dece nad zivotinjama. Nekolicina sa foruma se mozda i seca sta ja licno mislim o psima lutalicama i nacinima njihopvog uklanjanja sa ulica ali ovo je ipak varvarski cin svojstven pripadnicima nekih naroda. Mislim da je tim romima trebala hrana trazili bi je po konteinerima ili bi je ukrali.

Sto se tice pseceg mesa to je samo stvar ukusa. poznato je da neki Hrvati jedu pacove. Majk Tajson je jeo bubasvabe prilikom boravka na robiji. Muslimani ne podnose svinjetinu. Nevidim neki bitan razlog i argument protiv konzumiranja kučetine.
 

Back
Top