Šta čini jedan sajt zanimljivim?

Ovo je po meni trenutno veoma fantasticno uradje sajt, malo se duze ucitava preko obicnih dial up modema, ali vredi cekati svaki sekund.

http://demo.fb.se/eng/volvo/volvoxc90/volvoxc90_eng/default.htm

Znaci, grafika, zvuk... perfect po meni, ideja takodje, ma.... samo pojacajte zvucnike i uzivajte u svim okruzenjima kroz koja vas vode ljudi koji su uradili ovu prezentaciju.

Od domaceg dizajna nesto sto je vec hvaljeno na mnogim domacim forumima koji se ticu web dizajna evo da pohvalimo i ovde :) Malo je stariji sajt, ali po meni odlicno uradjen.

http://www.italian-design-center.co.yu/

Sta sajt cini zanimljivim ?

Mislim da je ovo veoma siroko pitanje, pre svega jer postoji mnogo tipova sajtova za razno razne namene, svi oni opet mogu biti zanimljivi, ja licno volim veoma jasan koncept, user friendly navigaciju, dobra grafika, a ako je u pitanju flash, onda sto manje koriscenja gotovih animacija sa tekstovima...
 
Božo, hvala ti na ovim linkovima, ali naše modemske linije su toliko preslabe za ovakve tipove sajtova da nam treba dati primer nečega što je brzo - a dobro i efektno....znam da je to teško pronaći, ali i ja ću uskoro videti da pošaljem nekoliko linkova....nažalost ograničen sam "pravilima" jer ima sajtova nekih društveno-političkih stranaka koji su prebogati sadržajima a otvaraju se za manje od pet sekundi pri 33,600...prosto da ne poveruješ....
U svakom slučaju hvala za primere...fenomenalni su i profesionalni, ali da se malčice "spustimo" malo na naše podneblje...ok?
 
Smatram da ova tema nije zamisljena kao mesto gde ce se slati samo vrhunski dizajnerski radovi, i da kada neko posalje link nekog manje kvalitetnog koji nije vrhunsko dizajnersko delo, onda njega trba kazniti ukidanjem posta. Ja licno nemislim tako , smatram da ljudi treba da iznesu svoje misljenje da ponude neke svoje prezentacije [koje su licno radili ili nikovi koji su im se dopali] , pa da onda te stranice treba prokomentarisati, ustanoviti greske, pohvaliti dobro odradjene delove. Licno meni to mnogo bolje zvuci kao neke koncepcija ove teme.
Dobru prezentaciju nesmatram onom koja je odradjena sa dizajnerske strane, vec mislim da je tema ono shto korisnika privlaci da poseti tu stranicu, mozda je najveci problem YU neta sto imamo previse prezentacija koje se bave temom chata a dok je divx potpuno zapostavljen [posedujem informaciju da je zavfrsnoj fazi divx portal serbije]
Zanima me shta vi mislite, kakvog tipa su prezentacije koje nedostaju nasoj zemlji, a koji su oni kojih ima previse :)
 
Da bi sajt bio zanimljiv potrebno je da bude ujedno i funkcionalan i zabavan i lep, E sada, estetika je stavrno relativna stvar. Funkcionalnost znaci da se na par klikova samo dodje do zelejne informacije, da bude jasan, cist ne prenatrpan. Vazno je da posetioci razumeju o cemu se radi (a ne samo vlasnici sajta). A najvaznije naravno je sadrzaj, Ukoliko se sajt ne azurira onda nema razloga da se posetioci vracaju,...
 

Back
Top