olfactive secanja :)

  • Začetnik teme hanibaI77
  • Datum pokretanja
H

hanibaI77

Gost
secate li se vaseg prvog parfema?e pitam se koj moj vam persiram kad smo posle na "ti" :? koji su mirisi koji vas vracaju u detinjstvo ili ranu mladost?sta se osecalo iz bakine kuhinje?a?
ja se secam onih dezodoransa impuls to mi je bilo pristupacno u vreme osnovne i srednje a prvi parfem je bio "charlie" (bljaks)
inace...tata je koristio pino silvestre oduvek i taj miris me podseca na trag koji je ostavljao kad izadje iz kupatila posle brijanja...kupila sam dve mini bocice pre koji mesec i krijem ih u svom ormaru kad se uzelim njega odem da udisem:( secam se da sam posle njegove smrti odlazila da zagnjurim glavu u njegov deo ormara i osetim se sigurnije...
mama je koristila neke mosusne mirise ne znam tacno koje ali znam da su delovali jako zavodljivo...
e sad:kad odem kod tetke miris sitno seckanje DOMACE slanine sa jajima mmhhmm vise nikad nisam osetila tako dobar miris slanine,uglavnom su nekako vestacke...
i miris jagoda...to volim
seticu se jos
a sad je na tebe red;)
 
Aha.
U osnovnoj školi "Tramp". Kakvo ime, a? :D
A prvi parfem mi je bio "Fiji"... i danas mi lepo miriše.
Posle njega "Paloma Picasso", pa "Dune", pa ovaj sada.
Verna sam parfemima dugo...8-)

-------------------------------------------------
Mirisi detinjstva?
Mamina Nivea kad me poljubi ujutru.
Pečene paprike s jeseni.
Miris lipe.
 
jeste...i ja sam imala te impuls dezodoranse...
a moj prvi pravi parfem je bio samsara, dobila sam ga na poklon i uopste nije bio primeren mom uzrastu...
a prvi koji sam si sama priustila (od dzeparca, sakupljanog mesecima!) bio je GIO, armani...uopste se ne secam zasto sam se napalila bas na taj, ali se secam da ziva bila nisam dok ga nisam kupila.
 
Balaco je prvi parfem koji sam dobila od dečka - bila sam 5. razred osnovne i još čuvam bočicu :wink:
Bočica stara 23 godine mi je isto na gajbi - to je mama dobila kad me je rodila parfem se zove Maja, još kao dete sam bila zaljubljena u bočicu Salvador Dali pa mi je to omiljen parfem i dan danas - evo fotke

sdalimixs.jpg


Al na detinjstvo me potseća miris papirića - skupljala sam ih ranije pa mi je ostalo u sećanju - kad sam kupila Lush-ov sapun rock star, naježila sam se, to je miris tih papirića :lol:

 
Koja zena se toga ne seca?Prvi parfem u O.skolu sam tad isla je bio jadlijeva Sanida,bila je prejaka,posle toga Naiv pa It.Sad vise nigde nema da se kupi zauvek bi ga koristila koliko mi se svidjao Yantue.Hani ,najbolje se u to razumes ,dali ima nesto takvo danas tome najslicnije?Bila sam luda a i sad sam za uljnim mosusima.U prastara vremena na muskarcima mi se svidjao Atase ali danas ako se i pronadje nije mu ni blizu
 
prvi dezodorans kojeg se sećam je Helen Hanter (ne znam kako se piše) - koristila ga je moja mama i bio mi je predivan. Zapravo, jednog dana kad sam ga videla i pomirisala, nekako sam se razočarala shvativši da je to miris dezodoransa a ne miris moje mame...

moj prvi dezodorans je bio Impuls i imala sam beli i crni.

prvi parfem Jill Sanders (ako se tako piše)

miris koji volim? hm.... ima ih puno, recimo: miris svežeg paradajza, miris luka kad se zapeca na ringli pre stavljanja u supu ( miriše na dom ), miris novih knjiga, Chanel 5 (miriše na mamu), Žiletova kozmetika za muškarce (miriše na tatu), miris vazduha pred zimu, miris šume, miris mora, miris čaja od kamilice,...

najdraži miris - onaj koji osetim kada zagrlim dragog i uronim glavu u njegov vrat - miriše na ljubav, na sigurnost, na mir, na strast, na spokoj,...
 
E, Hani da se lijepo zabijes u PM sa ovim svojim temama...sta si navalila na sjecanja....krepacu placuci...cuj kupila ti miris da te podsjeca na tatu...buh...ja se tako uspjesno borih sa suzama dok ne nadjoh ovu tvoju temu
Sorry mico, nisam htjela da te napadam...al' mi skoce emocije pa to ti je
 
izvini ako sam pogodila gde ne treba... :(
verovatno sam mazohista jer posle tih podsecanja osecam bol ali...u tim momentima na tren je on opet tu...eto sad cu i ja da placem...zar nisi primetila kako sam ultra nostalgicna osoba???
 
hanibaI77:
izvini ako sam pogodila gde ne treba... :(
verovatno sam mazohista jer posle tih podsecanja osecam bol ali...u tim momentima na tren je on opet tu...eto sad cu i ja da placem...zar nisi primetila kako sam ultra nostalgicna osoba???
Znam i primjetila sam ;)....a tako se prodajes za no-feelings ribu...;)
Ih...mazohisto jedan.
Moja mama je koristila vjecnu niveu...onu plavu, limenu koju eto i ja imam i koristim je samo kad hocu da sam "bliza" mami....i to je taj neki miris koji me bas veze za nju
Prvi miris kojeg se na tati sjecam je bio Pino Silvestre koji mi je bio tako odvratan a sad mi svi mirisi koji imaju taj "cetinarski touch" dragi.
Prvi parfem koji sam dobila je bio Tosca (ili tako nekako) i brat mi ga je prosuo jer je bio ljut na mene...kupovala sam one shokove, i tricie (ili su one nesto kasnije dosle?)
Kuvani pekmez, med, burek sa sirom koji se pece u rerni, przena kafa....(i psovke sto je pregorila)...to su ti neki mirisi koji znace dom.
I kad je tata ujutru prvi ustajao i mljeo kafu dok nas ne probudi.
 
ja nešto ne vežem mirise za sećanja, ali naravno da se sećam mog omiljenog maminog parfema Šok i Impuls dezodoransa sa mirisom vanile (fuuuuuuj).
Moj prvi parferm je bio Nina Riči. I sada bih ga nosila da se proizvodi.:-D
 
rano jutro, ulazim u kupatilo koje mirise na dedin pino silvstre. on je otisao na posao ali miris jos lebdi u vazduhu. kada otvorim vrata, iz kuhinje dolazi miris vanilica koje baka sprema vec uveliko i mesa se sa sveze samlevenom kafom. baka me u prolazu pomazi po kosi - kamill krema za ruke na koju mi mirise celo detinjstvo
u basti su rascvetali ljiljani, oni visoki, beli koji se osecaju skoro do ulice.
onda jutarnja setnja do dunava, i on mirise pred kisu. u stvari on uvek mirise posebno, kao nijedna druga reka.
kad zahladni, miris pecenog kestenja uvece ispred starog bioskopa, dok neko peva, tiho, uz gitaru...
 
mojra:
rano jutro, ulazim u kupatilo koje mirise na dedin pino silvstre. on je otisao na posao ali miris jos lebdi u vazduhu. kada otvorim vrata, iz kuhinje dolazi miris vanilica koje baka sprema vec uveliko i mesa se sa sveze samlevenom kafom. baka me u prolazu pomazi po kosi - kamill krema za ruke na koju mi mirise celo detinjstvo
u basti su rascvetali ljiljani, oni visoki, beli koji se osecaju skoro do ulice.
onda jutarnja setnja do dunava, i on mirise pred kisu. u stvari on uvek mirise posebno, kao nijedna druga reka.
kad zahladni, miris pecenog kestenja uvece ispred starog bioskopa, dok neko peva, tiho, uz gitaru...

Kao odlomag iz neke knjige Mir-Jam...takvi su opisi, i te knjige sam citala u osnovnoj prvi put, citam ih i sada s vremena na vreme, sada su tako smesne ali me vrate negde tamo..

A mirisi..oni me uvek vracaju i uvek podsecaju. Sve pamtim po mirisima. Kako je neverovatno sta sve culo mirisa moze da ti uradi, samo zaklopis oci i duboko udahnes.
A jel ste primetile (ili je to samo moj trip) kako svaki stan vasih prijatelja-rodbine kod kojih odlazite ima specifican i jedinstven miris? Mislim da ne bi bilo sansi da omanem, da mi vezu oci i odvedu da pogodim u cijem sam stanu...
Jedino culo bez koga ni jedno zivo bice ne bi moglo je culo mirisa bre!
 
Ja sam u osnovnoj skoli obozavala neki bratov miris toliko da sam ga cak i krala. Ali ne mogu da se setim, mozda neko zna . Mislim da je bio Armani, onako obicna cetvrtasta bocica sa crnim poklopcem, a po ivicama je staklo bilo neravno kao kad upletes pletenicu.
 
Queen_:
Evo ga i mamin Šok :D

Bože, kakav grozan parferm:lol:
32463364.JPG


To je koristila i moja mama. Meni nije grozan, al' nije moj tip.
Ipak u detinjstvo me vraca njen Madam Rocha (valjda se tako pise). Secam se, ja se spremam za obdaniste, ona u kupatilu odvrne radio i sredjuje frizuru pred ogledalom. I stikle, to mi se urezalo. :lol:
A moj prvi parfem je bio ni manje ni vise nego Poison. Sad ne mogu da ga smislim.:lol:
 
Jaoooo....моја најдубља сећања су олфактивне природе....

Сећам се како је мирисало у стану сваке од мојих другарица из детињства....сваки стан је мирисао другачије.
Сећам се мириса хотела у Крањској Гори давних седамдесетих....
Сећам се отужног мириса руских продавница....
Сећам се мириса бабине куће, нешто лепо и благо, помешано са мало мемле...
Мој студентски станчић је мирисао на плесан јер је био влажан, и јако волим тај мирис..(сви ми се смеју кад то кажем)....
У дому мог детињства (као и сада кад одем код маме и тате) миришу свеже печени колачи и стално нека ванила....

Мама је користила неке парфеме на точење, нешто типа ''Покошено сено'', ако се сећате....
Моји први парфеми су били ''Трамп'' и ''Чарли''....
А дезодоранс неки ''МАМ 21'', љубичасти....
Мирис плаве Нивее ме прати кроз цео живот, и никад нисам без те кремице при руци.

Мој муж је у почетним данима забављања мирисао на мушки ''Живанши'' ,а касније на ''Мисони'' и ти мириси су ми били нешто најлепше на свету...

Сваки период живота мирише другачије, везан је за друге парфеме, кремице, дезодорансе...и јако лако се пребацим у прошлост ако осетим мирис који ме подсећа....
 

Back
Top