Secanje na 90/91

PrognanSrbin

Obećava
Poruka
68
Uvrede, psovke, detonacije... dok sam ja gledao unistene srpske radnje, stanove, kuce... dok sam ja gledao ljude kako potpisuju lojalnost, dobijaju otkaze, ostaju bez imovine, ginu... dok sam ja gledao kako ucjenjuju ljude, kako ih hapse... dok sam ja gledao kako ih i sanducima iz policijskih stanica vracaju kuci...dok sam gledao kako djeca napustaju roditelje, muzevi žene, djecu... sestre bracu... dotle su segaci, vukodlaci, demoni.. i oni koji misle da su Srbi i oni koji misle da su gradjani Srbije, po Beogradu „rusili Bastilju” - Sad gledam pa se pitam ocete li ikada saznati kako je nama bilo? Necete... - jer nas je preko milion izginulo, preko milion protjerano, (a to čini 90%) samo u dvadesetom vijeku... da bi imali mjesto u vladi Hrvatske - Moji su ginuli od Soce do Vltave, znanih četiri stotine godina... ginuli u dva rata da bi se MI ZAJEDNO SA BRACOM oslobodili madjarizacije, germanizacije, italijanstine - ali to nije bilo dovolno... Danas u Srbiji ne mogu biti ni portir... Recite mi samo molim vas, na kraju, sada kad vidim da nismo isti narod, jer nas iste bole ne muce... Cime je to Dulicka, rođena u Hrvatskoj, zasluzila da bude potpredsjednik vlade Srbije a jedan Srbin, isto tako rođen u Hrvatskoj, ne može biti ni portir?
 
Eh moj brate...sadasnja vlast...ali i ona koja je petog oktobra nasilno preuzela drzavu...a mnogi od njih sebe nazivaju Srbima...nisu nista drugo do izdajnici...Zato i ne treba da se cudimo sto je Dulicka...cija je majka bila pripadnik Maspoka...izabrana za potpredsednika vlade...Iskreno ne bi me zacudilo da Hasima Tacija izaberu za nekog ministra ili nesto slicno...Ali...nece oni jos dugo...kako su dosli...tako ce i otici....
 
Дулићка је заслужила да буде тиме што је грађанка Србије, а што се тиче Хрватске рекао сам на другом месту - то им је својеврсна лекција. Мада имам разумевање за фрустрације прогнаних. О томе треба да се прича, ако има неких који сада потежу ко је тамо почео рат. Због тога. И иначе да се не заборави.
 
ja sam domaci izdajnik, strani placenik, izmanipulisani profastisicki element, destabilizator ovog regiona, petokolonas... u stvari bio sam volonter, izdajnik o svom trosku.
licno sam se sto vise zalagao da djubre padne na izborima 24.09.2000.

SMRT FASIZMU!
 
Па и ја сам то БИО, ал' ми није фазон да и даље понављам шта сам БИО. Ђубре пало, живот иде даље.
Мада како видим демократама и радикалима је јако жао што више нису деведесете па и даље живе у тим годинама и обнављају те поделе.
 
Mikowiny:
ja sam domaci izdajnik, strani placenik, izmanipulisani profastisicki element, destabilizator ovog regiona, petokolonas... u stvari bio sam volonter, izdajnik o svom trosku.
licno sam se sto vise zalagao da djubre padne na izborima 24.09.2000.

SMRT FASIZMU!

I ja sam protiv fasizma. Ali ti si prvenstveno protiv srba. Pogledaj svoje bolesne poruke u temi Kako je počeo rat u Hrvatskoj?
http://forum.krstarica.com/threads/104478

Nije tebi zao poklanih, mucenih i prognanih srba. Tebi je samo zao da budes covek.
 
PrognanSrbin:
... dok sam ja gledao kako ucjenjuju ljude, kako ih hapse... dok sam ja gledao kako ih i sanducima iz policijskih stanica vracaju kuci...dok sam gledao kako djeca napustaju roditelje, muzevi žene, djecu... sestre bracu... dotle su segaci, vukodlaci, demoni.. i oni koji misle da su Srbi i oni koji misle da su gradjani Srbije, po Beogradu „rusili Bastilju” - Sad gledam pa se pitam ocete li ikada saznati kako je nama bilo? Necete... - jer nas je preko milion izginulo, preko milion protjerano, (a to čini 90%) samo u dvadesetom vijeku... da bi imali mjesto u vladi Hrvatske - Moji su ginuli od Soce do Vltave, znanih četiri stotine godina... ginuli u dva rata da bi se MI ZAJEDNO SA BRACOM oslobodili madjarizacije, germanizacije, italijanstine - ali to nije bilo dovolno... Danas u Srbiji ne mogu biti ni portir...

Џаба је, брате, да то овде причаш, још мало па неће имати ко да те чује. Србију су окупирали управо идеолошки (па и биолошки) потомци кољачког шљама који нас је бацао у јаме и тупио каме на нашим вратовима (а сада не смемо ни да у школским уџбеницима поменемо да смо страдали). Поделу на "нас" и њих" (мислим на Србе са различитих простора) креирали су управо они, без обзира да ли су им преци марширали у црним униформама или "ослобађали" српски народ после рата, па хватали оно што је усташама и нацистима претекло (ту не не мислим на обичне српске партизане, него на генералске очеве овог олоша који нам данас тупи о "демократији" из туђих кућа и вила на Дедињу). Понижени су подједнако Срби са свих простора - и потомци Карађорђевих устаника, Мишићевих и Вукотићевих војника, а и ускока Јанковић Стојана, Војводе Шупљикца и Голуба Бабића.

И већ почињем да мислим нешто што сам до сада увек покушавао да избегнем као опцију - што претекне, треба да се сели, као и наши преци некад (јесте да нам Америка више није оно што је била, али боље Буш, него бебе, чеде, дубравке стојановић, верани матићи.. - стварно, ако дође "њихово", живети у "држави" по мери тих монструма, давати децу у њихове "школе", и испуњавати њихове "стандарде коректности", било би не само крајње понижење већ и злочин птротив човечности). Па једног дана као браћа Јевреји - вратићемо се ми у Отаџбину... Или наши праунуци.
 
Mikowiny:
ja sam domaci izdajnik, strani placenik, izmanipulisani profastisicki element, destabilizator ovog regiona, petokolonas... u stvari bio sam volonter, izdajnik o svom trosku.
licno sam se sto vise zalagao da djubre padne na izborima 24.09.2000.

SMRT FASIZMU!

Jao, moj slučaj ! :D :D :D

p.s. kad sam odradila ono za šta sam bila plaćena (bedno, bedno...), ovde sam se vratila volonterski vođena porivom da ... ;-)
 
PrognanSrbin:
Cime je to Dulicka, rođena u Hrvatskoj, zasluzila da bude potpredsjednik vlade Srbije a jedan Srbin, isto tako rođen u Hrvatskoj, ne može biti ni portir?

Ja znam mnoge koji su došli ovde iz Hrvatske i Bosne tokom devedesetih i većina od njih se sasvim lepo snašla u Srbiji. Zaposlili su se, imaju stanove, lepo žive i to možda zato što su se sami potrudili i nisu čekali da im sve bude servirano na tacni.
Što se Dulićke tiče, žena se bavi politikom, obrazovana je. Ti si uglavnom ogorčen i postavljaš neumesna pitanja.
 
Sunchaser:
Џаба је, брате, да то овде причаш, још мало па неће имати ко да те чује. Србију су окупирали управо идеолошки (па и биолошки) потомци кољачког шљама који нас је бацао у јаме и тупио каме на нашим вратовима (а сада не смемо ни да у школским уџбеницима поменемо да смо страдали). Поделу на "нас" и њих" (мислим на Србе са различитих простора) креирали су управо они, без обзира да ли су им преци марширали у црним униформама или "ослобађали" српски народ после рата, па хватали оно што је усташама и нацистима претекло (ту не не мислим на обичне српске партизане, него на генералске очеве овог олоша који нам данас тупи о "демократији" из туђих кућа и вила на Дедињу). Понижени су подједнако Срби са свих простора - и потомци Карађорђевих устаника, Мишићевих и Вукотићевих војника, а и ускока Јанковић Стојана, Војводе Шупљикца и Голуба Бабића.

И већ почињем да мислим нешто што сам до сада увек покушавао да избегнем као опцију - што претекне, треба да се сели, као и наши преци некад (јесте да нам Америка више није оно што је била, али боље Буш, него бебе, чеде, дубравке стојановић, верани матићи.. - стварно, ако дође "њихово", живети у "држави" по мери тих монструма, давати децу у њихове "школе", и испуњавати њихове "стандарде коректности", било би не само крајње понижење већ и злочин птротив човечности). Па једног дана као браћа Јевреји - вратићемо се ми у Отаџбину... Или наши праунуци
.

Овај текст морам да сачувам - за децу........... 8-)
 
Sunchaser:
Џаба је, брате, да то овде причаш, још мало па неће имати ко да те чује. Србију су окупирали управо идеолошки (па и биолошки) потомци кољачког шљама који нас је бацао у јаме и тупио каме на нашим вратовима (а сада не смемо ни да у школским уџбеницима поменемо да смо страдали). Поделу на "нас" и њих" (мислим на Србе са различитих простора) креирали су управо они, без обзира да ли су им преци марширали у црним униформама или "ослобађали" српски народ после рата, па хватали оно што је усташама и нацистима претекло (ту не не мислим на обичне српске партизане, него на генералске очеве овог олоша који нам данас тупи о "демократији" из туђих кућа и вила на Дедињу). Понижени су подједнако Срби са свих простора - и потомци Карађорђевих устаника, Мишићевих и Вукотићевих војника, а и ускока Јанковић Стојана, Војводе Шупљикца и Голуба Бабића.

И већ почињем да мислим нешто што сам до сада увек покушавао да избегнем као опцију - што претекне, треба да се сели, као и наши преци некад (јесте да нам Америка више није оно што је била, али боље Буш, него бебе, чеде, дубравке стојановић, верани матићи.. - стварно, ако дође "њихово", живети у "држави" по мери тих монструма, давати децу у њихове "школе", и испуњавати њихове "стандарде коректности", било би не само крајње понижење већ и злочин птротив човечности). Па једног дана као браћа Јевреји - вратићемо се ми у Отаџбину... Или наши праунуци.


Слажем се скоро апсолутно.
Једна мала ограда - ако дође до селидбе идем код Чавеза у Венецуелу. Грингоси ми се уопште не миле.
 
PrognanSrbin:
Uvrede, psovke, detonacije... dok sam ja gledao unistene srpske radnje, stanove, kuce... dok sam ja gledao ljude kako potpisuju lojalnost, dobijaju otkaze, ostaju bez imovine, ginu... dok sam ja gledao kako ucjenjuju ljude, kako ih hapse... dok sam ja gledao kako ih i sanducima iz policijskih stanica vracaju kuci...dok sam gledao kako djeca napustaju roditelje, muzevi žene, djecu... sestre bracu... dotle su segaci, vukodlaci, demoni.. i oni koji misle da su Srbi i oni koji misle da su gradjani Srbije, po Beogradu „rusili Bastilju” - Sad gledam pa se pitam ocete li ikada saznati kako je nama bilo? Necete... - jer nas je preko milion izginulo, preko milion protjerano, (a to čini 90%) samo u dvadesetom vijeku... da bi imali mjesto u vladi Hrvatske - Moji su ginuli od Soce do Vltave, znanih četiri stotine godina... ginuli u dva rata da bi se MI ZAJEDNO SA BRACOM oslobodili madjarizacije, germanizacije, italijanstine - ali to nije bilo dovolno... Danas u Srbiji ne mogu biti ni portir... Recite mi samo molim vas, na kraju, sada kad vidim da nismo isti narod, jer nas iste bole ne muce... Cime je to Dulicka, rođena u Hrvatskoj, zasluzila da bude potpredsjednik vlade Srbije a jedan Srbin, isto tako rođen u Hrvatskoj, ne može biti ni portir?

Da. Međutim: http://forum.krstarica.com/threads/104676
 
Sunchaser:
Џаба је, брате, да то овде причаш, још мало па неће имати ко да те чује. Србију су окупирали управо идеолошки (па и биолошки) потомци кољачког шљама који нас је бацао у јаме и тупио каме на нашим вратовима (а сада не смемо ни да у школским уџбеницима поменемо да смо страдали). Поделу на "нас" и њих" (мислим на Србе са различитих простора) креирали су управо они, без обзира да ли су им преци марширали у црним униформама или "ослобађали" српски народ после рата, па хватали оно што је усташама и нацистима претекло (ту не не мислим на обичне српске партизане, него на генералске очеве овог олоша који нам данас тупи о "демократији" из туђих кућа и вила на Дедињу). Понижени су подједнако Срби са свих простора - и потомци Карађорђевих устаника, Мишићевих и Вукотићевих војника, а и ускока Јанковић Стојана, Војводе Шупљикца и Голуба Бабића.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2569399&postcount=3
 
Одговор на логичне аргументе постављањем линкова на раније своје квазидуховите испаде је слика и прилика спама.
 
eremita:
А ово је један од "јуначких", "аргументованих" и поврх свега "циничних" начина да се кад НЕМАШ КУД супротставиш нечијем утемељеном ставу. :roll: А то се зове СПАМ....


Zapravo, ove rečenice smo, povodom različitih zbivanja u zemlji i okruženju, imali prilike da čujemo na Dnevniku II u periodu 87-99, dakle za vreme vladavine SPS-SRS.
 
Duh Sekire:
Одговор на логичне аргументе постављањем линкова на раније своје квазидуховите испаде је слика и прилика спама.

Kvaziduhovid ispad ustvari predstavlja logičan nastavak tvog izlaganja. Dakle, samo sam se nadovezao na tvoj post.

A moglo je i ovako: http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2569504&postcount=8
 
Da, ljudi jesu ginuli i mogli bi da ih ostavite da pocivaju u miru, a ne za svaki svoj problem u zivotu da se hvatate za njih kao davljenik za slamku.Dosta pateticnosti.Evo ja bih da pitam postavljaca teme, jel imas ti zavrsen fakultet, neku strucnu skolu?Gde si to sve hteo da radis, pa ti neko rekao ne mpzes da radis zato sto nisi/ili jesi Srbin?I gde si to video da se neko zaposljava samo zato sto je Srbin? Ispred moje zgrade 2 brata Albanca drze prodavnicu i prodaju burek.Radnja je jako velika, i svi zaposleni su Srbi...Prema tome kad je nekome potreban radnik, pogotovo kod privatnika on ce da ga zaposli...A sad, ako si zavrsio malo skole, pa to je vec druga prica...
 
ml2:
Zapravo, ove rečenice smo, povodom različitih zbivanja u zemlji i okruženju, imali prilike da čujemo na Dnevniku II u periodu 87-99, dakle za vreme vladavine SPS-SRS.

Ко је почео рат имаш овде:
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=2581915#post2581915

А шта тебе брига што је масовно поклано и силовано српско на косову и преко дрине. Евидентно да теби не сметају црнокошуљаши што кољу србе. Теби је само стало до себе, а за србе ко њих јЖбе, тако ти размишљаш.
 
pilgrim_kg:
Da, ljudi jesu ginuli i mogli bi da ih ostavite da pocivaju u miru, a ne za svaki svoj problem u zivotu da se hvatate za njih kao davljenik za slamku.Dosta pateticnosti.Evo ja bih da pitam postavljaca teme, jel imas ti zavrsen fakultet, neku strucnu skolu?Gde si to sve hteo da radis, pa ti neko rekao ne mpzes da radis zato sto nisi/ili jesi Srbin?I gde si to video da se neko zaposljava samo zato sto je Srbin? Ispred moje zgrade 2 brata Albanca drze prodavnicu i prodaju burek.Radnja je jako velika, i svi zaposleni su Srbi...Prema tome kad je nekome potreban radnik, pogotovo kod privatnika on ce da ga zaposli...A sad, ako si zavrsio malo skole, pa to je vec druga prica...

Патетична си ти што пишеш да ја и други не смемо да помињемо геноцид над србима, који још увек траје. Шта сам ја завршио то није битно. Битно је да је антисрпска дулићка на високој функцији у Србији. Патетично је да негираш да је дулићка антисрпска. А ти и твоји омиљени шиптари претпостављам нису на косову отворили ту радњу, где му срби раде, него у осакаћеној Србији. На косову, оно мало срба који живе на својим огњисштима као у конц логорима су. Већина српских гробова порушени, све српске цркве иманастири спаљени. Масовни кољач срба тачи је на главној функцији на косову. Огромне слике и славље масовних кољача срба на косову свакодневно. Кад је масакр над српском децу у Гораждевцу почињен пре пар година, већина шиптара су то славили.
 
Neispavana:
pilgrim_kg je 100% u pravu. Patetičan si ti, a čini se, i zavidan.

Да будем вама завидан :lol: Завидан сам вама исто колико и чеди који се јуначки дрогира и идолизује мучахедина изетбеговића. Притом радо игноришући 3000 покланих срба у сребреници, од којих су половина цивили. Сподобе које вама завиде, су за лудницу.
 
. dotle su segaci, vukodlaci, demoni.. i oni koji misle da su Srbi i oni koji misle da su gradjani Srbije, po Beogradu „rusili Bastilju” -

Malo se kontrolisi , i nemoj da nazivas desetine hiljada Beogradjana demonima, i vukodlacima. Ja sam bio medju onima koji su rusili TV Bastilju, i borio se godinama protiv
SM. I na to sam ponosan,
A sad ti dosao, iz, ko zna odakle, i nazivas nas vukodlacima???

Pa sta ako si izbeglica? To ti daje za pravo da pljujes po gradu i ljudima koji su te primili?
Sram te bilo. Ako ti se ne dopada medju vukodlacima, putovnicu u sake (sigurno si je vec izvadio) i pali, siroko ti polje. :twisted:

A dulicku, sto se mene tice, mozete da Y*bete na sred terazija, koliko me ona interesuje.

A znam i masu "izbeglica" koji ovde zive u kucerinama ko dvorci, sa po tri automobila.
Vidi sa njima za mesto portira.
 

Back
Top