Par F-16 USAF sleteo na Batajnicu

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
http://www.airforcetimes.com/story.php?f=1-292925-1885019.php

"To je u duhu jacanja vojne sardanje Srbije i SAD i to je istorijski korak" kaze ministarstvo. Ovaj clanak navodi da ce Avioni biti deo vazdusnih snaga stacioniranih u Evropi"


F-16s to visit Serbia

Associated Press


BELGRADE, Serbia — Two U.S. fighter jets are to visit a Serbian army airport later this week as part of increased military cooperation, the Defense Ministry said Wednesday, as formerly tense ties between the two countries improve.

The ministry described the F-16 jets’ visit to Batajnica airport as a “historic” event — it will be the first time that American fighter planes have landed at a Serbian military airport.

The two aircraft will be part of the U.S. force stationed in Europe, the Defense Ministry said.


Military ties between the United States and Serbia have improved since the ouster in 2000 of former President Slobodan Milosevic

Milosevic, who died in April while in detention at a U.N. war crimes tribunal in The Hague, Netherlands, had fomented four wars in the Balkans as Yugoslavia broke apart. In 1999, the United States led a NATO bombing campaign against Serbia to halt Milosevic’s crackdown against separatist ethnic Albanians in the southern Serb province of Kosovo.

Since Milosevic’s ouster, Belgrade’s new authorities have sought to establish closer ties with NATO and the West.

Belgrade’s inclusion in NATO’s Membership For Peace program — a first step toward eventual membership — hinges, however, on the arrest of another war crimes suspect: Bosnian Serb army commander Ratko Mladic.
 
1. Petersen podnosti iznenada ostavku
2. kostunica Pljuje evropu, iznenada
3. haradinaj im arazgovor sa kondi
4. Dva F-16 slecu na Bataju.

Cudna koincidencija?

Inace moj omiljeni citat:
"Prvi put je cista slucajnost. Drugi put je cudna koincidencija. treci put pucam." Dzejms Bond

Ovog puta dace Bog po Siptarima.
 
"Nocni soko" je skinut trece noci po pocetku NATO-agresije:)
Budjanovci su se proslavili, sirom sveta cuse za njega (ako su usplei da ga tacno izgovore):)
Te njihove nevidljive nisu upseli da obore ni u Iraku, Somaliji, Panami.......a mi, eto:)
S apetitom sam otisla da vidim, nije se moglo mnog sta ni videti, bilo je zabranjeno prici blizu, ali, bila sam sasvim blizu da vidim MESTO gde se survao "nevidljivi nocni soko"!
Srecom, tada jos nisam imala dete, pa sam sve lakse prezivljavala, ako izuzmem da su mi muza mobilisali, i da sam ga za tri meseca videla dva puta. Brat od starijeg ujaka bio je u PVO- kucu nije vidjao, ali, 7 godina kasnije,preziveo je infarkt u 36. godini:((((
Ubice se vratile na mesto ubistva, zlocinci:(
 
Jary:
Lud sam bez tog para F-16. Sta ce mi tudji avioni ,piloti i ostalo u mojoj zemlji?

Па оно да "слети" у Буђановце... да правимо свињац од сломљених авионских крила 8-)

Andreavk:
...a hoce li bar manje da nas "reketiraju" od EU...a mozda nam se samo nakace da placamo dupli reket

Дупли рекет је вероватнија опција.
 

Back
Top