Da li mi je crkao hdd?

cezar veliki

Početnik
Poruka
3
Surfovanjem na "zabranjenim'stranicama,pokupio sam nekog trojanca,koji mi je KAV prijavio i obrisao.Posle toga sam pokrenuo full skeniranje kompa i na 60tak % se komp samod sebe ugasio.Ponovnim startovanjem windows se nije podigao.Tada su mi nastale muke.Pokusao sam svasta:
1.bootabilnim cd-om win xp da deinstaliram win....iako sam stavio boot-cd u biosu nista se nije desilo
2.sistemskom disketom wim me koju mi floopy ne dize(ali mi je drug rekao posto mi je hdd u ntfs formatu da to za njih ne pali?????)

U pitanju je maxtor hdd 80GB sata
Ljudi molim za pomoc,unapred hvala :lol:
 
Da li si siguran: da si u BIOSu dobro podesio da se boota sa CD
da je CD bootabilan ( vec si sa nje instalirao ali probaj drugi mozda se ostetio)
da nisi OClock- nuo malo, onomad, komp
Sta znaci ne dize se. ? Nesto radi sigurno samo dokle stize i sta pise.
Da li Pisti -ne pisti ?
Eventualno ,otvori komp i pritisni graficku karticu i prodrmaj kablove, mozda je samo do kontakata.
 
Ljudi veliko hvala na svim predlozima. :grin:
U medjuvremenu sam pozajmio hdd od drugara i stavio na moj komp,instlacija win xpa je bila normalna .E onda sam postavio svoj hdd na sata 2 port,to mu valjda daje da bude slave?????i pustio da podigne sistem.
U biosu mi je ipak prijavio da imam dva mastera hdd-a ali je sistem podigao sa drugarevog.U windowsu se moj hdd ne vidi,u cemu je fora?????ipak je crkao ili,....????
Drugarev hdd je fat32 moj ntfs da li to ima veze?,mada ne bi trebalo koliko ja znam jer samo hocu da sacuvam muziku i filmove.
Unapred hvala i veliki pozzzzzzzzzzzzzz :p
 
ako ti je podigao sa drugarevog odnosno sa fat32 particije onda neces moci da vidis svoje fajlove na ntfs particiji da je obrnuto mogao bi.
Mislim da postoje neki programcici na internetu "free" za prenos podataka sa ntfs na fat32 particije.
 
cezar veliki:
Ljudi veliko hvala na svim predlozima. :grin:
U medjuvremenu sam pozajmio hdd od drugara i stavio na moj komp,instlacija win xpa je bila normalna .E onda sam postavio svoj hdd na sata 2 port,to mu valjda daje da bude slave?????i pustio da podigne sistem.
U biosu mi je ipak prijavio da imam dva mastera hdd-a ali je sistem podigao sa drugarevog.U windowsu se moj hdd ne vidi,u cemu je fora?????ipak je crkao ili,....????
Drugarev hdd je fat32 moj ntfs da li to ima veze?,mada ne bi trebalo koliko ja znam jer samo hocu da sacuvam muziku i filmove.
Unapred hvala i veliki pozzzzzzzzzzzzzz :p
Imao sam identican problem pre mesec dana. Nije ti crkao hard 100%. Siguran sam jer sam kupio novi i sad imam i novi i stari . Oba su u funkciji 100%. Jedino sto sam morao formatirati svoj stari hard sa novim i onda je proradio, sto znaci da sam ostao bez svih podataka na C drivu koji su mi i tako bili nebitni jer sam vazne podatke cuvao na drugoj particiji. Takodje nisam mogao reinstalirati windows kao da je imao fizicko ostecenje.
 
Siimo hvala na ohrabrujucoj vesti,ali kod mene se nesto cudno desava.
Kupio sam novi hdd instalirao win xp i sve super sljaka.Medjutim kada privezem stari hdd win xp ga ne prepoznaje ali vidi se u biosu ploce.Cak se ne vidi ni u disk menageru.
STA DA RADIM??????????kako si ti uspeo da vidis svoj stari hdd??
Da li za Maxtor sata postoji neki jumper pa da stavim slave???????Ja kad sam ga kupio jumper nisam dobio,a kod novog seagata jumper postoji kao i kod ata verzija????????
Molim za pomoc
 
Ekipo, izvinjavam se sto upadam ...moj HDD Maxtor 80 samo ubacim i kao prim i kao slave i cuje se cak,cak,cak i tako dalje mehanika znaci ali ima li mu uopste spasa ,zapravo meni trebaju samo dva fajla sa tog HDD mogu li nekako da ih izucem?
 
BGD-Platform:
To ti je do napajanja tvoga rachunara. Otidji do prvog druga koji ima rachunar, nakachi tvoj hard disk i skidaj te podatke. Javni da znamo sta si uradio...
Jbg druze to sam vec probao ,imam dva racunara kod kuce i probao sam kod drugara nemoguce da svi imaju lose napajanje,mada nisam siguran kakve to veze ima....ne znam probao sam komplet stampanu plocu HDD da zamenim sa drigog identicnog HDD i nista....sad ne znam sta mi je ciniti ,u svakom slucaju hvala na savetu,pozdrav!
(ovo je taj drugi racunar zato nisam BeerMan nego sakii)
 
Nije, pazi u pravu sam sto posto, takvi problemi se desavaju i mnogi mesaju takav problem sa nekim mehanickim na hard disku, i ja sam imao slichnih problema, sve sam mislio da je problem do glave na hdd/u, posle sam saznao da je problem u tome da hdd nema dovoljno snagu "struje" da zavrti glavu i jednostavnu se vrati glava na pochetnu stranu. mislim, ja sam imao slichnih problema i zavrsio sam posao tako sto sam promenio napajanje, mozda je konkretno kod tebe sasvim obrnuto.

Pazi moze da bude i do elektronike na hdd/u, u tom sluchaju nadji indentichan *iste marke, iste elektronike i istog kapaciteta "80=80" gigabajta"... i zameni elektroniku, nista komplikovano ako imas bar malo znanja i probaj i to...

Mislim prvo se konsultuj sa nekim koga imas tu pored sebe, lako je ovako govoriti na slepo, moze svakakav problem da bude, ovako samo nagadjam ;)

Ako kojim sluchajem opravis hdd, a nemozes da mu pristupis probaj sa programom "get data back"... Aj pa javni sta si uradio...
 
Sto se tice prvog pitanja ubaci win xp instalacioni CD pa u recovery konzoli kucaj fixmbr ( jer sumnjam na MBR da je pobrkao tabele) ako ne pomogne skini sa maxtorovog sajta MaxBlast4 pa pomocu njega rucno upisi koliko imas cilindara , glava... A sto se tice drugog pitanja , ako se cuje tak, tak....otisao je u vecna lovista :roll:
 

Back
Top