Upis u Princeton

Eee,to je super stvar!Ja planiram da odem tamo kroz koju,ali sada nemam nikakve informacije.Poznajem lika koji je tamo diplomirao i sada je tu i profesor! Princeton je ful dobar! Kada mi dodje vreme,mozda za 3 god,videcu sta moze tu da se ucini,ali sada nemam nista sto bi ti pomoglo,a moj savet ti je da se raspitas za mozda 3,3 i po godine,sta i kako, a da do tada ovde das sve od sebe!
 
Scientist92:
Razmisljam da jednog dana (kad dodje vreme, za oko 4 godine ce biti to) odem i upisem se na Princeton.
Da li neko zna kako je to moguce, koji su uslovi?
Na njihovom sajtu nisam nasla nista.
Nemoguce da nisi nishta nashla!!!! Svi fakulteti u SAD-u imaju takozvanu "Admissions Office", gde mozesh da dobijesh apsolutno SVE informacije koje ti trebaju za upis. Poshto tebi trebaju one osnovne studije, nadji "Admissions Office" ili samo "Admissions" na njihovom websiteu, pa potrazi za "undergraduate studies".
Moguce je upisati Princeton, nishta nije nemoguce :D Postoje odredjeni kriterijumi koji svaki fakultet u SAD-u ima. Najvazniji su testovi - generalno, za tebe, poshto si strani student, treba TOEFL i SAT! TOEFL je samo za proveru znanja engleskog, a SAT test je kao prijemni test ovde. Imash josh razne kriterijume koji zavise od shkole do shkole, tako da bi to najbolje bilo da pitash fakultet...
Drugo, i ono najvaznije za ovo podneblje, je finansiranje. Princeton koshta, dakle, sa shkolarinom, smeshtajem i pratecim zezancijama oko 45.000 USD godishnje, mozda i vishe!!!! Ako imash te pare, blago tebi :D :D :D Ako nemash, bice ti izuzetno teshko, jer svaki mali genijalac u svetu sanja da upishe te fakultete (Princeton, Harvard, Yale, Stanford itsl.) i uzme im stipendije... Tako da, ako nemash pare, a zelish da idesh na Princeton, morash da budesh MEGA GIGA uchenik i da skoro savrsheno odradish SAT test... Shto je, po mom mishljenju, ako ti maternji jezik nije engleski, ili nisi pohadjala engleske shkole, gotovo nemoguce ;) Nije da te obeshrabrujem, samo napred, ali zelim da ti kazem u shta cesh da se upustish. Mislim da Princeton ne daje sportske stipendije, jer je on u "Ivy League" ;)
Pozdrav... Ako imash neka pitanja, poshalji mi privatnu poruku, rado cu ti odgovoriti!
 
Tesko je biti primljen na Princeton, Harvard, Stanford, Yale, CalTech, MIT, Duke i slicne univerzitete. Predlazem ti da se upises na neke manje poznate al' i dalje dobre univerzitete, UNC, University of Illinois at Urbana Champaign, Georgia Tech, Northwestern, Purdue i slicno. Dobro uci i pokazi se prve 4 godine i onda mozes da radis postdiplomske na ovim poznatijim. Inace moraces raditi, SAT, TOEFL i mozda SAT II testove i moraces dobiti odlicne rezultate. Ako ti treba pomoc idi na Amazon i potrazi udzbenike koji bi te pripremili za ove testove. Sve najbolje i nek ti je sa srecom!
 
Ja idem na dosta dobar college i meni nikad nisu trazili TOEFL, SAT ili bilo koji slican test.

Doduse ja jesam isao na 2-year-college pre toga i imao sam 3.96 GPA (od mogucih 4.00).

Neko gore spomenu cenu sto je mozda najveci problem. Moj college kosta $25,000 godisnje i to je samo tuition. Plus tu je placanje lap-topa (koga moras imati i koji kosta skoro $5,000), pa knjige, pa sobu ako zivis na campusu ... ALI ako imas dobre ocene naravno tu je schoolarship. Ja sam dobio $8,000 godisnje schoolarshipa samo na osnovu ocena. Tu je i financial aid, pa loan koji ne moras vracati sve dok ne zavrsis college i pocnes raditi ... i na kraju uspadne nekih $4,000 godisnje + knjige. Ja zivim sa mojima u kuci tako da ne moras ziveti na campusu i to placati. Ali zato trosim $40+ goriva svake sedmice jer imam voziti do skole.
 
HP. Najbolji na trzistu. NJegova cena skoro $5,000, ali posto ga kupujes preko skole onda je dosta jeftiniji.

Nemam opciju, ako ides na taj college moras imati taj laptop i moras ga placati. Nesecam se tacno koliko se placa po semestru, ali dobijes novi laptop kad krenes na college i koristis ga do kraja 2. godine. Onda dobijes novi lap-top i taj je tvoj da zadrzis.
 
68Charger440:
HP. Najbolji na trzistu. NJegova cena skoro $5,000, ali posto ga kupujes preko skole onda je dosta jeftiniji.

Nemam opciju, ako ides na taj college moras imati taj laptop i moras ga placati. Nesecam se tacno koliko se placa po semestru, ali dobijes novi laptop kad krenes na college i koristis ga do kraja 2. godine. Onda dobijes novi lap-top i taj je tvoj da zadrzis.


Aha. Ja svoj kupih za 526 dolara. Valjda ce biti dovoljno dobar.
 
DragonFly:
Ja mislim da Harvard, kao chlan "Ivy League" nema pravo da daje sportske stipendije uopshte. Takodje, chlanovi NCAA 3. diviije nemaju pravo da daju stipendije,

Tacno. Treca divizija ne daje sportske stipendije. Ako neko zeli dobre fakultete koji to daju onda neka pogleda u UNC, Duke, University of Illinois at Urbana-Champaign, Georgia Tech itd.
 
68Charger440:
Da bi dobio sport scholarship, moras biti medju najboljima u celoj drzavi.

A svi college nemaju sportske timove.
izvini ali na koji faks si ti isao i gde zivis i sta ti treba od dokumenata za upis ja nisam sportista ali sam odlican djak i idem na republicka takmicenja iz istorije ima li to tamo negde preko bare da se uci? :razz:
 

Back
Top