treba mi pomoc ,do pola cetiri :)

đevojka od ovaca

Zainteresovan član
Poruka
173
Juce nesto cackah po racunaru,i greskom obrisah "nesto"...ne pitajte sta i kako...:) uglavnom obrisah...:? Posljedice toga bijahu da racunar totalno uspori i "zaglavi" i nijedna ikonica se nije mogla otvoriti...Jedva nekako vratim pomocu system restore...i sad sve funkcionise,osim sto ne mogu da se konektujem na net...u stvari modem ne bira broj....:roll: Sve sto je bilo u mojoj moci,i sa mojim skromnim (ne)znanjem pogledah,al ne nadjoh nista...Modem je ispravan...valjda...
Eto,ako neko nesto zna sto moze da pomogne...nek javi...:?
 
e pa to mene podseca jednu slicnu situaciju, i ja sam tako nesto popravljao, sa sam cackajuci tako pokvario jedan deo i onda nista nije htelo da radi... pa sam onda sutnuo nesto tamo i nesto vamo koje nije radilo radilo je. e onda nastao je problem kad sam ja hteo da startujem jedan program, a onaj drugi se startovao umesto tog prvog... pa sam kupio pljeskavicu
 
Obersturmfuehrer:
da si to odma rekla, mogli smo da ti kazemo da u podesavanjima za modem potrazis opciju "check for dial tone" i da je iskljucis ili da dodas slovo P ispred telefonskog broja....

to sam vec uradila...:| stvar je u tome sto je sve bilo podeseno i funkcionisalo kako treba,dok ja nisam "nesto" obrisala sa programom "hijack"...znam,znam,sad cete da kazete..."sto cackas,kad se ne razumijes"...ali steta je vec nacinjena...:?
kako da provjerim da li je sve u redu sa modemom,jer kad odem na "modem"ne pise nista sumnjivo?:roll:
 
Sucur:
Rekao ti je ober rjesenje, i dakle ubuduce odmah navedi gresku koju dobijes, ne samo ti vec svi.
control panel->phone and modem->modem->izaberi svoj modem, pa properties, pa pritisni tab modem i uncekiraj wait for dial tone before dialig

to je u redu...sto ti kazes...:? sad su se pojavili novi momenti...
sad javlja...
error loading c/windows/system 32/guard.tmp
dll intialization routine failed :roll:
 
A da probash reinstalirati drajvere za modem? Ili da uradish system restore na neki raniji datum?

A da proverish da li modem radi kako treba idesh u control panel/device manager i tamo bi trebalo pishe neshto tipa: This device is working properly ili sl. Naravno, chak i ako pishe, ne mora da znachi da je sve u redu, ali moze da bude :).
 
BIGBADWOLF:
A da probash reinstalirati drajvere za modem? Ili da uradish system restore na neki raniji datum?

A da proverish da li modem radi kako treba idesh u control panel/device manager i tamo bi trebalo pishe neshto tipa: This device is working properly ili sl. Naravno, chak i ako pishe, ne mora da znachi da je sve u redu, ali moze da bude :).

Ne može system restore na neki raniji datum...probala sam...i pise da je modem u redu...A i nemam drajver za modem...:? Al nasla sam nesto drugo... last good configuration...:roll: I radi sad, samo ne znam dokle...?:)
Ali ipak,thanks...:wink:
 
Serijski_Ubica:
Mislim da je pola četiri odvano prošlo :)
A što je uopšte pomoć potrebna "do pola četiri" ?

Ko kaze...tek je pola tri...:) A pomoc mi je potrebna do pola cetiri,jer kasnije vodim ovce na ispasu...
Salim se...razlog je jednostavan...radim do pola cetiri,a "popravljam"kucni racunar...:wink:
Nadam se da je misterija rijesena...Hvala svima koji su ucestvovali u ovoj debati...:)
 
đevojka od ovaca:
Ne može system restore na neki raniji datum...probala sam...i pise da je modem u redu...A i nemam drajver za modem...:? Al nasla sam nesto drugo... last good configuration...:roll: I radi sad, samo ne znam dokle...?:)
Ali ipak,thanks...:wink:

A-ha! Pa dok si na poslu, do pola 4 :) odesh na net i skinesh drivere za modem. Pa ih stavish na disketu/disk/flash, nece da shkodi, a moze da koristi. :wink:
 

Back
Top