BERZA

panonski-mornar

Početnik
Poruka
24
Da li to kod nas funkcionise?Na zapadu se ljudi na berzi obogate .Mislim da se to zove mesetarenje.Da li je to moguce kod nas? Teoretski je dosta prosto:kupujes kada je jeftino a prodajes kada je skupo.Jedino sto ne znamo sa kojim akcijama da se to radi (kojih firmi).Da li neko ima iskustva u tome .Ako hoce neka nam ih prenese i neka nam da ideju .
 
Siguran sam da ti treba dosta para da bi radio na berzi, jel moras da imas pare da kupis neke akcije i onda treba da ih prodas i po mogucnosti da zaradis nesto na tome.

Mislim da zarade nisu mnogo velike, uglavno ljudi zaradjuju na menjanju novca. gledas kada dolar pada pa ga pretvaras u eure, cekas da padne jo vise pa sa surima kupis vise dolara i u krug.

to je uglavnom jako mali procenat zarade tako da je bitno da ulazes velike pare, jel sa par stotina eura realno ne mozes nista da zaradis...

uglavno mislim da bi treba da kupis neku strucnu literatur i da sve to dobro proucis .

Sto se tice nase berze skoro sam siguran da ne postoji...mislim ne postoji u tom smislu u kom je ti zamisljas ....
 
Moze da se zaradi na berzi. Kad imaš "dobru informaciju" zarada moze da bude i 100, 200%. Na zapadu se takve informacije strogo kažnjavaju, ali mi nismo zapad. Zato su i na zapadu obicno i zarade manje.
Caka je u tranziciji. Dok traje tranzicija, dok razni majstori profita rasprodaju državne firme, tako što ih prethodno srozaju, biće i velikih zarada na berzi. Pod uslovom da takve firme uopšte dospeju do berze, da ih pre toga ne prodaju na sumnjivim tenderima itd.
Dakle, prava informacija u pravo vreme i dosta love za ulaganje. Ako uloziš 100 evra, dobitak od 100% je 100 evra. Ako uložiš 100.000 dobitak je 100.000.
E, kako doci do te dve stvari: informacije i love za ulaganje, to bih i ja hteo znati.
Inace, ako si dokon, otidi do www.belex.co.yu pa vidi kako to izgleda. Ujedno, to ti je i odgovor na pitanje da li postoji berza.

PS. Imas raznih vrednosti akcija, od 100 din do par desetina hiljada. Koliko neka akcija vredi, to ništa ne govori koliko puta ona može da skoči.
 
kupis danas icekas par godina pa prodas to je jedan od nacina a vreme ti daje sigurnost i treba kupovati 8 aziji recimo kina i indija eventualno posle azije venecuela brazil pogledajte indexe na netcentrali berze sveta,recimo sadu u svetu sve berze indexi padaju po 20-30 posto zbog rasta kamaata u bankama sada je pravi momenat za ulaganje za vise pitanja javi te se 0637759182 igor ako neko zeli da se bavi finansiskim konsalningom ne kao mesetar i spekulant nego da ima informacije za srednjorocne i dugorocne investicije sa osnovama hartija od vrednosti neka se javi zelimo da radimo i u srbiji.Inace radim za vodecu istocno evropsku kompaniju za finansijski consalting(budimpesti je firma)pozdrav
 
Mislio sam na pravnu regulisanost. Spominješ firmu u Mađarskoj. OK, verujem da je to stvarno tako, ali ja te ne poznajem. Kome dajem pare i ako taj neko neće da mi vrati, ko je nadležan po tom pitanju itd?
Za neše brokerske kuće znam kako funkcionišu. Registrovane su, ovlašćene su i zakom su, kako tako, regulisane. Otvori se namenski račun u banci na kome držiš novac i vlasnički račun u brokerskoj kući gde ti stoje deonice.
Kakav je mehanizam vezan za firmu o kojoj ti govoriš? Spominješ samo konsalting. Gde treba otvoriti vlasnički račun, a gde staviti pare?
 
novac se direktno uplati u posti ili ako imas racun u banci onda sa racuna na racun .Direktno na racun finansiske ustanove sa kojom napravis ugovor ili rukovaoc kapitala NPR credit suisse,aviva generali,signal,uniqa,otp.....
 
prolaznik:
Mislio sam na pravnu regulisanost. Spominješ firmu u Mađarskoj. OK, verujem da je to stvarno tako, ali ja te ne poznajem. Kome dajem pare i ako taj neko neće da mi vrati, ko je nadležan po tom pitanju itd?
Za neše brokerske kuće znam kako funkcionišu. Registrovane su, ovlašćene su i zakom su, kako tako, regulisane. Otvori se namenski račun u banci na kome držiš novac i vlasnički račun u brokerskoj kući gde ti stoje deonice.
Kakav je mehanizam vezan za firmu o kojoj ti govoriš? Spominješ samo konsalting. Gde treba otvoriti vlasnički račun, a gde staviti pare?

Ako ti odmah kaze ime firme, kakve on ima dobiti??? Jer onda ti mozes da sve sredis bez njega, a on od toga zivi. Naravno da ces saznati sve u svoje vreme ako si stvarno zainteresovan ;)
 
panonski-mornar:
Svi zainteresovani za mogucu zaradu na berzi bili bi zahvalni tvom drugu ako bi nam otkrio neke stvari u vezi berze .Savetima i idejama koje bi nam dao on nista ne gubi.

Mozete slobodno zaradjivati na FOREX (Svetsko trziste stranog novca) i sa 100-200$ depozita. Samo prvo treba nauciti.
Svaki Diling-Cenatr pruzi i neophodnu obuku. Dosta zanimljiva stvar! Ja sam pre mesec dana pocela proucavati ovu tematiku. Stvarno super. Imam i literaturu ( na ruskom).
 
prolaznik:
Moze da se zaradi na berzi. Kad imaš "dobru informaciju" zarada moze da bude i 100, 200%. Na zapadu se takve informacije strogo kažnjavaju, ali mi nismo zapad. Zato su i na zapadu obicno i zarade manje.
Caka je u tranziciji. Dok traje tranzicija, dok razni majstori profita rasprodaju državne firme, tako što ih prethodno srozaju, biće i velikih zarada na berzi. Pod uslovom da takve firme uopšte dospeju do berze, da ih pre toga ne prodaju na sumnjivim tenderima itd.
Inace, ako si dokon, otidi do www.belex.co.yu pa vidi kako to izgleda. Ujedno, to ti je i odgovor na pitanje da li postoji berza.

PS. Imas raznih vrednosti akcija, od 100 din do par desetina hiljada. Koliko neka akcija vredi, to ništa ne govori koliko puta ona može da skoči.


OK, ovaj batica ti je otprilike sve rekao mornar, mada ne znam kakve su to akcije od 100 din., koliko znam tako niska nominalna vrednost akcije niti postoji niti je zakonita, da bi osnovao A D ipak treba ozbiljniji kapitalal ajde. Svakako ti preporucujem da je mozda bolji put, posebno u Srbiji, da ti potrazis ljude i informacije, a ne da jednostavno puknes velike pare na neke akcije ne znajuci ni zasto to radis, pa onda da cekas nesto mnogo neizvesnije od tiketa u kladionici. Skupa zabava, i najbolje se ti povezi sa pravim ljudima i informacijama pre nego sto plasiras kapital, i budi spreman bar da imas tu lovu za plasman jer moras i it sa necim da utrcis tj. ako neko ima i pare i znanje, sta ces mu?
Pozdrav!
 
jellena59:
Mozete slobodno zaradjivati na FOREX (Svetsko trziste stranog novca) i sa 100-200$ depozita. Samo prvo treba nauciti.
Svaki Diling-Cenatr pruzi i neophodnu obuku. Dosta zanimljiva stvar! Ja sam pre mesec dana pocela proucavati ovu tematiku. Stvarno super. Imam i literaturu ( na ruskom).


tacno,
sa $200-300 na forexu,ako si strpljiv i cekas pravi momenat, mozes da pravis troduplo svaki mesec.jer na tvojih $300 ti mozes da kupis $30.000 protiv eura i ako si na pravoj strani na svaki 0.001 zaradjujes $ 3.
ovo sam sve grubo rekao,ali ako citas engleski,ovde imas sve o tome http://forex.com/
 
I ja sam to pitao pre 4 godine,kad nisam znao sta je forex.
ovde dole ukratko pise prednosti forexa u odnosu na berzu,ali ima dosta da se UCI,zasto ovo,zasto ono ....,ali ako si STRPLJIV(najbitnije od svega) mozes mnogo lepo da prodjes,ali ako kupujes,prodajes 10 puta dnevno onda si dovidjenja.
a evo ti uzivo http://www.fxstreet.com/rates-charts/currency-rates/ i prati zadnju cifru,ako si kupio treba da se povecava, a ako si prodao treba da pada

ps.ja to radim 3 godine za sebe,a zivim preko,tako da ne prodajem nikom nista.
samo odgovaram panonskom mornaru




The Benefits of Forex Trading

No Short Selling Restrictions
Forex trading always involves buying one currency and selling another, so traders can easily trade in a rising or falling market. There is no Zero Uptick rule or any other restriction against shorting a currency.

At $1.9 Trillion Per Day, Forex is the Largest, Most Liquid Market in the World
The sheer volume of Forex facilitates price stability, with less slippage. What's more, almost 90% of all currency transactions involve the 7 major currency pairs. As a result, these currencies exhibit smooth trends and enjoy the tightest dealing spreads and highest level of liquidity.

Trade on Your Schedule; Respond to Changes in the Market Immediately
Forex is a true 24-hour market, open continuously from 5:00pm ET on Sunday to 4:30 pm on Friday. With three distinct trading sessions in the US, Europe and Asia, you can trade on your own schedule and respond to breaking news immediately.

Keep 100% of Your Trading Profits
FOREX.com charges NO commissions or fees*, while still offering free access to real-time quotes, news, charts, research, and more. Also, dealing spreads as low as 3 pips (.0003) are available in currency trading. Even at a penny ($.01), the bid/ask on a stock trade is 30x wider, in addition to the brokerage commission.

Control Up to 200:1 Leverage
With more buying power, you can increase your total return on investment with less cash outlay. For example, with $1,000 cash in a margin account that allows 200:1 leverage (.5%), you can control up to $200,000 in notional value. Of course, trading on margin magnifies both your profits and your losses
 

Back
Top