Pad Republike Srpske Krajine - 500.000 izbeglih

ml2

Primećen član
Poruka
520
Šta je prethodilo najvećem etničkom čišćenju u Evropi, posle progona Jevreja, koje je organizovala i realizovala Hrvatska vojska i policija?

Plan Z4.

Plan Z4 sačinili su stručnjaci iz četirizemlje: Nemačke, Amerike, Rusije i Norveške. Plan je početkom 1995 prezentovan predsedniku Slobodanu Miloševiću, tadašnjem šefu svega što postoji u svim srpskim zemljama, kao rešenje za Srpsku Krajinu.

Planom je predviđeno da RSK ima:

- svoj Parlament,

- svoju vladu

- svog predsednika

- svoju policiju

- svoju monetu, i to uz obavezu Hrvatske da tu monetu štampa i da prihvati njeno ime, kakvo god da bude.

- pravo na međunarodne veze, osim sedišta u UN. Imala bi dodatno pravo, ako želi, da direktno imenuje jednog ministra i jednu delegaciju poslanika Srpske Krajine u Sabor Hrvatske i u hrvatsku vladu, bez uzvratnog prava centralne vlade u Zagrebu da delegira bilo koga u vladu ili Parlament Srpske Krajine.

- obavezu da spoljne granice budu i dalje državne granice Hrvatske.

- obavezu da po najvišim evropskim standardima poštuju prava hrvatske manjine, uključujući i pravo hrvatske manjine na državljanstvo Republike Hrvatske.

Predsednik Slobodan Milošević, sledeći politiku mira i prosperiteta, nije se složio sa planom Z4. U skladu sa tim naložio je agentu svoje Službe i svom glavnom propagatoru Vojvodi prof. dr. Vojislavu Šešelju da obrazloži svim građanima Srbije razloge zbog kojih plan ne treba prihvatiti.

Samo nekoliko meseci kasnije 4. avgusta 1995 sproveden je najveći zločin posle II Svetskog rata. 10. avgusta 1995 u Hrvatskoj više nije bilo Srba.

To sve nije sprečilo Marka Miloševića da otvori novi butik a predsednik Slobodan Milošević ni u deliću sekunde nije pomislio da bi možda trebalo da podnese ostavku.

Šta vi mislite da li predsednik Slobodan Milošević, njegova supruga Mirjana Marković, njihov sin Marko Milošević i njihov zajednički potrčo Vojvoda prof. dr. Vojislav Šešelj snose makar deo odgovornosti za najveći zločin u Evropi posle II Svetskog rata?
 
Јао како мало ти знаш....

1. Откуд ти идеја да је Милошевић одбио Z4?
2. Ако је план одбијен, да ли ти даје Хрватској одрешене руке да етнички очисти хрватску?
3. Зашто НАТО није реаговао и бомбардовао Хрватску?
 
Ево да се мало информишеш, вероватно ниси ти крив што немаш појма о овој тематици:

Da li je "Plan Z4" mogao biti alternativa ratu

B92: Gospodine Štrbac, učesnik ste događaja. U to vreme mnogo se vikalo ’Izdaja, izdaja’, zar ne?

Štrbac: "Kad je u pitanju Plan Z4, zaista sam bio prisutan na sastanku kad su Galbrajt i društvo, ostali ambasadori donijeli u Kninu plan s namerom da ga predaju Srbima Krajišnicima. Martić kao predsednik Krajinške države odmah u početku je prekinuo Galbrajta i rekao, nije rekao – Mi odbijamo plan, nego: "U ovome momentu nismo spremni da plan primimo u ruke i da vidimo, pročitamo njegov sadržaj. To ćemo uraditi kad Savjet bezbednosti odluči o mandatu UNPROFOR-a." A trebalo je da se odluči o produžetku mandata UNPROFOR-a krajem marta ’95. godine, a ovo je kad su nam donijeli u Knin bio, čini mi se, 30. ili 31. januar takođe ’95. godine. Već je bilo najavljeno da će UNPROFOR promjeniti i ime i mandat, tako se i desilo, postao je UNKRO. Umjesto da bude raspoređen po, kako se kaže, sistemu mrlja od mastila po Krajini, oni su trebali da iziđu na Avnojevske granice Hrvatske. Tako da, Krajišnici nisu odbili plan, a prihvatili su plan kao osnovu za konačno riješenje srpsko-hrvatskih odnosa na području Hrvatske u Ženevi dan prije. Zapravo, 2. i 3. avgusta u Ženevi su se sastale dvije delegacije hrvatske i RSK pod pokroviteljstvom Međunarodne zajednice, a predsjedavao je Stoltenberg, koji je bio kopredsjednik mirovne konferencije u Jugoslaviji."

B92: Kažete prihvatili su plan kao osnovu, je l’?

Štrbac: "Sve što im je ponuđeno, Međunarodna zajednica – kad kažem Međunarodna zajednica, na čelu su bile UN – predložila je nacrt obijema delegacijama u sedam tačaka. Jedna od tih tačaka je bila pod brojem tri - da strane, i jedna i druga, i hrvatska i srpska, a sve da prestanu ratni sukobi, vojni napadi, da se izbegnu žrtve, prihvaćaju kao osnovu za razgovore o konačnom riješenju Plan Z4."

B92: A šta se čekalo do avgusta?

Štrbac: "Pa, od januara do avgusta nije to neko vrijeme. U međuvremenu je došlo do akcije ’Bljesak’..."

B92: Kako bi se reklo, možemo o tome da razgovaramo.

Štrbac: "Možemo razgovarati, ali ovde nije u pitanju vrijeme. Pitanje koje se spominje ovde je da smo mi Srbi odbili plan."

B92: Meni se čini da je upravo vreme u pitanju.

Štrbac: "Ja vam kažem da Srbi iz Krajine nisu odbili plan, već da ga nisu u određenom momentu prihvatili u ruke, a kasnije su prihvatili. To je isto uradio i tadašnji predsednik Vlade RSK Babić na sastanku u ambasadi, mislim da je bilo 3. ili 2. uveče. Isti taj plan, nacrt koji je bio ponuđen delegacijama Hrvatske i Krajine u Ženevi, ponuđen je i ovde Babiću, i on ga je parafirao kao što su i oni parafirali. Međutim, problem je bio kad su Srbi parafirali taj plan, onda su Hrvati tražili bezuslovnu reintegraciju ili kapitulaciju, kako bi je ko nazvao. A sad kad znamo, tad nisam ni ja znao a sad znam jer su obelodanjeni brionski transkripti, onda se zna da je Tuđman rekao: "Ide naša ekipa, ide naša delegacija na taj sastanak. Ništa tamo nećemo što nam se ponudi potpisati, jer je već bila odluka donesena da se krene ovom ofanzivom na Krajinu.""
 
intra:
To je bio samo prijedlog, pitanje je da li bi ga hrvati prihvatili/poštovali i nisam siguran da je bio tako povoljan, čini mi se da je bilo riječi o kulturnoj autonomiji, mješovitoj policiji i sl.

Саво Штрбац лепо описује ток догађаја - и Срби и Хрвати су ПРИХВАТИЛИ И ПАРАФИРАЛИ тај план на преговорима у Женеви 3. и 4. августа - али очигледно је да то била само димна завеса усташа који су у позадини припремали агресију на РСК.
 
Изгубљени господине мл2, твоја тема има наслов:

Пад Републике српске крајине - 500 000 избеглих.


Питем и тебе а и друге форумаше ГДЕ СЕ ДЕДОШЕ ТИ ЉУДИ. У Србији је

регистровано свега 106 000 ИЗБЕГЛИХ РАЧУНАЈУЋИ И ИЗБЕГЛЕ СА КОСМЕТА.
 
eremita:
Изгубљени господине мл2, твоја тема има наслов:

Пад Републике српске крајине - 500 000 избеглих.


Питем и тебе а и друге форумаше ГДЕ СЕ ДЕДОШЕ ТИ ЉУДИ. У Србији је

регистровано свега 106 000 ИЗБЕГЛИХ РАЧУНАЈУЋИ И ИЗБЕГЛЕ СА КОСМЕТА.

Један део је отишао у иностранство док је други део узео држављанства и не региструје се као избегла лица.
 
eremita:
Изгубљени господине мл2, твоја тема има наслов:

Пад Републике српске крајине - 500 000 избеглих.


Питем и тебе а и друге форумаше ГДЕ СЕ ДЕДОШЕ ТИ ЉУДИ. У Србији је

регистровано свега 106 000 ИЗБЕГЛИХ РАЧУНАЈУЋИ И ИЗБЕГЛЕ СА КОСМЕТА.
Треба развејати илузију да срби из хрватске мрзе своју постојбину....
Највећи број њих се није ни регистровао....А готово сви које знам имају путовнице и домовнице и обилато користе све предности хрватског држављанства.....Не треба стално и стално понављати приче које одавно немају упоришта у реалности...
 
goxy:
Треба развејати илузију да срби из хрватске мрзе своју постојбину....
Највећи број њих се није ни регистровао....А готово сви које знам имају путовнице и домовнице и обилато користе све предности хрватског држављанства.....Не треба стално и стално понављати приче које одавно немају упоришта у реалности...

Јасна ствар, они су у ствари захвални Хрватској што их је протерала, побијала рођаке и пријатеље, попалила домове...
 
untouchable:
Јасна ствар, они су у ствари захвални Хрватској што их је протерала, побијала рођаке и пријатеље, попалила домове...
Pa dok im se to jos nista nije desilo onda su vikali i kurcili se kako nikad nece dokumenta sa sahovnicom koju je li ne priznaju a kada su im se desile te strasne stvari koje pominjes odjednom su pohrlili da uzmu dokumenta sa mrskom im sahovnicom medju njima cak i neki oficiri pobunjenicke vojske iako ih niko na to ne tera i pored toga vec imaju pasose sa milom im kokardom.
PS iz Krajne je u akciji oluja proterano oko 200 000 i u akciji bljesak 70 000 po podacima UN.
 
al bundy:
Pa dok im se to jos nista nije desilo onda su vikali i kurcili se kako nikad nece dokumenta sa sahovnicom koju je li ne priznaju a kada su im se desile te strasne stvari koje pominjes odjednom su pohrlili da uzmu dokumenta sa mrskom im sahovnicom medju njima cak i neki oficiri pobunjenicke vojske iako ih niko na to ne tera i pored toga vec imaju pasose sa milom im kokardom.
PS iz Krajne je u akciji oluja proterano oko 200 000 i u akciji bljesak 70 000 po podacima UN.

Па то што су узели документа не доказује тврдњу goxy-а.
Слажем се за цифре протераних током Олује, мада је бројка потераних од почетка сукоба сигурно ближа 500.000.
 
untouchable:
Јао како мало ти знаш....
Hvala lepo.

untouchable:
1. Откуд ти идеја да је Милошевић одбио Z4?
Predsednik Slobodan Milošević nikada nije javno odbio plan Z4. Međutim, ne samo da ga nije podržao već je naložio agentu svoje Službe Milanu Martiću da ga odbaci. Nesmejući A da kaže šefu svega što postoji u svim srpskim zemljama, Milan Martić je to i učinio kao što to piše ovde:

untouchable:
Martić kao predsednik Krajinške države odmah u početku je prekinuo Galbrajta i rekao, nije rekao – Mi odbijamo plan, nego: "U ovome momentu nismo spremni da plan primimo u ruke i da vidimo, pročitamo njegov sadržaj.
Naravno, u sklopu propagandne akcije koja je imala za cilj da objasni srpskom narodu zašto ne treba prihvatiti plan Z4, nego treba nastaviti sa pravednom oslobodilačkom borbom Milan Martić dodao je sledeće:

untouchable:
To ćemo uraditi kad Savjet bezbednosti odluči o mandatu UNPROFOR-a." A trebalo je da se odluči o produžetku mandata UNPROFOR-a krajem marta ’95. godine, a ovo je kad su nam donijeli u Knin bio, čini mi se, 30. ili 31. januar takođe ’95. godine. Već je bilo najavljeno da će UNPROFOR promjeniti i ime i mandat, tako se i desilo, postao je UNKRO. Umjesto da bude raspoređen po, kako se kaže, sistemu mrlja od mastila po Krajini, oni su trebali da iziđu na Avnojevske granice Hrvatske.
Pitam ja sada zašto Milan Martić nije prihvatio plan 31 marta 1995, kao što je to najavio?

A ovde izvesni gospodin Štrbac (mislim da bi bilo dobro da nam kažeš kakve značajne funkcije je obavljao ovaj prvorazredni političar) objašnjava kako predsednik Slobodan Milošević zapravo nikada nije odbio plan Z4

untouchable:
Tako da, Krajišnici nisu odbili plan, a prihvatili su plan kao osnovu za konačno riješenje srpsko-hrvatskih odnosa na području Hrvatske u Ženevi dan prije.
Pitam se samo šta su čekali 7 meseci? 7 meseci je plan Z4 stajao kod predsednika Slobodana Miloševića čekajući da ga on javno podrži, odnosno da svojim agentima iz RSK naloži da ga potpišu.

Nastavlja dalje izvesni gospodin Štrbac:

untouchable:
Zapravo, 2. i 3. avgusta u Ženevi su se sastale dvije delegacije hrvatske i RSK pod pokroviteljstvom Međunarodne zajednice, a predsjedavao je Stoltenberg, koji je bio kopredsjednik mirovne konferencije u Jugoslaviji."
Da, ali me živo interesuje o čemu je bilo reči na tom sastanku? Kako se završio sastanak? Da li je možda izdato saopštenje da je Milan Martić potpisao sporazum?

A ovde je izvesno lice gospodin Štrbac (opet molim da se indetifikuje ovaj visoki zvaničnik) izjavio da je srpska strana prihvatila plan Z4. Prosto ne verujem u to što čitam. Pa zato ja pitam gospodina Štrpca (još jednom molim da se indetifikuje ovaj državnik) i untouchabla a gde je to i kad potpisao neko od srpskih zvaničnika taj plan?

untouchable:
B92: Kažete prihvatili su plan kao osnovu, je l’?

Štrbac: "Sve što im je ponuđeno, Međunarodna zajednica – kad kažem Međunarodna zajednica, na čelu su bile UN – predložila je nacrt obijema delegacijama u sedam tačaka.
Dalje gospodin Štrbac (stvarno bih voleo da saznam ko je ovo lice) objašnjava građanima Srbije da je 7 meseci (210 dana) malo vremena . Objašnjava gospodin Štrbac dalje da je 7 meseci ne dovoljno da predsednik Slobodan Milošević pročita 7 tačaka na 5 strana A4 formata i da javno iznese svoje viđenje, svoje primedbe i da eventualno predloži neke izmene:

untouchable:
B92: A šta se čekalo do avgusta?
Štrbac: "Pa, od januara do avgusta nije to neko vrijeme. U međuvremenu je došlo do akcije ’Bljesak’..."
Ovde gospodin Štrbac objašnjava građanima Srbije da bi predsednik Slobodan Milošević verovatno stigao da u roku od narednih 56 godina razmotri plan i onda ga i prihvati. Problem je što EU i USA nisu bile spremne da čekaju 56 godina pa sad imamo 500.000 izbeglih.

untouchable:
B92: Kako bi se reklo, možemo o tome da razgovaramo.

Štrbac: "Možemo razgovarati, ali ovde nije u pitanju vrijeme. Pitanje koje se spominje ovde je da smo mi Srbi odbili plan."
Dalje gospodin Štrbac iznosi najgnusniju laž i iskrivljuje istinu:

untouchable:
B92: Meni se čini da je upravo vreme u pitanju.

Štrbac: "Ja vam kažem da Srbi iz Krajine nisu odbili plan, već da ga nisu u određenom momentu prihvatili u ruke, a kasnije su prihvatili. To je isto uradio i tadašnji predsednik Vlade RSK Babić na sastanku u ambasadi, mislim da je bilo 3. ili 2. uveče
Milan Babić nije mogao u ime Srba iz RSK da potpiše ništa pošto je u vreme plana Z4 nije obavljao nikakvu funkcijku (smenio ga je predsednik Slobodan Milošević tako što je organizovao "fer i demokratske izbore u RSK"). To bi bilo isto kao da u ovom momentu Čeda Jovanović, koji njje na nikakvoj državnoj funkciji, potpiše samostalnost Kosova.

Dakle ja ponovo pitam ko je, gde i kad potpisao plan Z4?

Samo nemoj da mi Štrbac prodaje fore da je takav plan, u čijoj su izradi učestvovale 4 najveće svetske sile, potpisivan noću u nekoj ambasadi, ne zna se gde i ne zna se kog meseca i koje godine. Takav plan se potpisuje onako kako je potpisan Dejtonski sporazum. Dakle, po danu, uz prisustvo svih svetskih medija i visokih državnih zvaničnika svetskih sila. [/QUOTE]
Dalje, nastavlja gospodin štrbac da spominje Babića. BABIĆ JE U VREME PLANA Z4 NIJE BIO NA POLITIČKOJ FUNKCIJI.

untouchable:
.Isti taj plan, nacrt koji je bio ponuđen delegacijama Hrvatske i Krajine u Ženevi, ponuđen je i ovde Babiću, i on ga je parafirao kao što su i oni parafirali.
Prudužava izvesni gospodin Štrbac dalje:

untouchable:
Međutim, problem je bio kad su Srbi parafirali taj plan, onda su Hrvati tražili bezuslovnu reintegraciju ili kapitulaciju, kako bi je ko nazvao.
A gde su to tražili? Na kojoj međunarodnoj konferenciji? Na kom sastanku? Preko kog medija je to preneto?

Ponovo nastavlja Štrbac:

untouchable:
A sad kad znamo, tad nisam ni ja znao a sad znam jer su obelodanjeni brionski transkripti, onda se zna da je Tuđman rekao: "Ide naša ekipa, ide naša delegacija na taj sastanak. Ništa tamo nećemo što nam se ponudi potpisati, jer je već bila odluka donesena da se krene ovom ofanzivom na Krajinu."
Samo da podsetim da je isti ovaj Štrbac (ja stvarno molim da mi se objasni ko je ovo lice koje me muči da demantujem njegove izjave) samo par rečenica ranije rekao ovo:

untouchable:
.Isti taj plan, nacrt koji je bio ponuđen delegacijama Hrvatske i Krajine u Ženevi, ponuđen je i ovde Babiću, i on ga je parafirao kao što su i oni parafirali.
Toliko.

A da, dodajem da sve to nije sprečilo Marka Miloševića da otvori Bambilend.
 
untouchable:
Саво Штрбац лепо описује ток догађаја - и Срби и Хрвати су ПРИХВАТИЛИ И ПАРАФИРАЛИ тај план на преговорима у Женеви 3. и 4. августа - али очигледно је да то била само димна завеса усташа који су у позадини припремали агресију на РСК.

Ajde ponovo: ko je u sa srpske strane parafirao taj plan??? Kako se zove taj čovek???
 
ml2:
Hvala lepo.


Predsednik Slobodan Milošević nikada nije javno odbio plan Z4. Međutim, ne samo da ga nije podržao već je naložio agentu svoje Službe Milanu Martiću da ga odbaci. Nesmejući A da kaže šefu svega što postoji u svim srpskim zemljama, Milan Martić je to i učinio kao što to piše ovde:


Naravno, u sklopu propagandne akcije koja je imala za cilj da objasni srpskom narodu zašto ne treba prihvatiti plan Z4, nego treba nastaviti sa pravednom oslobodilačkom borbom Milan Martić dodao je sledeće:


Pitam ja sada zašto Milan Martić nije prihvatio plan 31 marta 1995, kao što je to najavio?

A ovde izvesni gospodin Štrbac (mislim da bi bilo dobro da nam kažeš kakve značajne funkcije je obavljao ovaj prvorazredni političar) objašnjava kako predsednik Slobodan Milošević zapravo nikada nije odbio plan Z4


Pitam se samo šta su čekali 7 meseci? 7 meseci je plan Z4 stajao kod predsednika Slobodana Miloševića čekajući da ga on javno podrži, odnosno da svojim agentima iz RSK naloži da ga potpišu.

Nastavlja dalje izvesni gospodin Štrbac:


Da, ali me živo interesuje o čemu je bilo reči na tom sastanku? Kako se završio sastanak? Da li je možda izdato saopštenje da je Milan Martić potpisao sporazum?

A ovde je izvesno lice gospodin Štrbac (opet molim da se indetifikuje ovaj visoki zvaničnik) izjavio da je srpska strana prihvatila plan Z4. Prosto ne verujem u to što čitam. Pa zato ja pitam gospodina Štrpca (još jednom molim da se indetifikuje ovaj državnik) i untouchabla a gde je to i kad potpisao neko od srpskih zvaničnika taj plan?


Dalje gospodin Štrbac (stvarno bih voleo da saznam ko je ovo lice) objašnjava građanima Srbije da je 7 meseci (210 dana) malo vremena . Objašnjava gospodin Štrbac dalje da je 7 meseci ne dovoljno da predsednik Slobodan Milošević pročita 7 tačaka na 5 strana A4 formata i da javno iznese svoje viđenje, svoje primedbe i da eventualno predloži neke izmene:


Ovde gospodin Štrbac objašnjava građanima Srbije da bi predsednik Slobodan Milošević verovatno stigao da u roku od narednih 56 godina razmotri plan i onda ga i prihvati. Problem je što EU i USA nisu bile spremne da čekaju 56 godina pa sad imamo 500.000 izbeglih.


Dalje gospodin Štrbac iznosi najgnusniju laž i iskrivljuje istinu:


Milan Babić nije mogao u ime Srba iz RSK da potpiše ništa pošto je u vreme plana Z4 nije obavljao nikakvu funkcijku (smenio ga je predsednik Slobodan Milošević tako što je organizovao "fer i demokratske izbore u RSK"). To bi bilo isto kao da u ovom momentu Čeda Jovanović, koji njje na nikakvoj državnoj funkciji, potpiše samostalnost Kosova.

Dakle ja ponovo pitam ko je, gde i kad potpisao plan Z4?

Samo nemoj da mi Štrbac prodaje fore da je takav plan, u čijoj su izradi učestvovale 4 najveće svetske sile, potpisivan noću u nekoj ambasadi, ne zna se gde i ne zna se kog meseca i koje godine. Takav plan se potpisuje onako kako je potpisan Dejtonski sporazum. Dakle, po danu, uz prisustvo svih svetskih medija i visokih državnih zvaničnika svetskih sila.
Dalje, nastavlja gospodin štrbac da spominje Babića. BABIĆ JE U VREME PLANA Z4 NIJE BIO NA POLITIČKOJ FUNKCIJI.


Prudužava izvesni gospodin Štrbac dalje:


A gde su to tražili? Na kojoj međunarodnoj konferenciji? Na kom sastanku? Preko kog medija je to preneto?

Ponovo nastavlja Štrbac:


Samo da podsetim da je isti ovaj Štrbac (ja stvarno molim da mi se objasni ko je ovo lice koje me muči da demantujem njegove izjave) samo par rečenica ranije rekao ovo:


Toliko.

A da, dodajem da sve to nije sprečilo Marka Miloševića da otvori Bambilend.[/QUOTE]

imas li ti pametnija posla od pisanja kilometarskih poruka?
 
Само да по ко зна који пут демонстрирам колико је овај лик глуп и неинформисан

ml2:
Dalje, nastavlja gospodin štrbac da spominje Babića. BABIĆ JE U VREME PLANA Z4 NIJE BIO NA POLITIČKOJ FUNKCIJI.


Бабић је у јулу 1995. године изабран на место председника владе РСК и на том месту је остао до агресије на РСК. Он је на преговорима у Женеви 3. и 4. августа и потписао план Z4.
http://www.un.org/icty/bhs/cases/babic/babic_cis.htm
 
untouchable:
Само да по ко зна који пут демонстрирам колико је овај лик глуп и неинформисан

Hvala lepo.


untouchable:
Бабић је у јулу 1995. године изабран на место председника владе РСК и на том месту је остао до агресије на РСК. Он је на преговорима у Женеви 3. и 4. августа и потписао план Z4.
http://www.un.org/icty/bhs/cases/babic/babic_cis.htm

Dakle, plan Z4 je prezentovan početkom 1995 (mesec JANUAR) . Zločinački poduhvat poznat kao operacija Oluja počeo je 4 avgusta. To što je Babić bio premijer ukupno 7 dana (polovina jula - 4. avgust) to ne znači ništa. A posebno ne znači ništa to što je Babić prihvato plan 3 avgusta (dan pred početak Oluje) posle 7 meseci od dana kada je plan prezentovan. Dakle kada je sve već bilo gotovo. Znaš možeš tako da kažeš i da je Boris Tadić (u svojstvu predsednika) juče potpisao plan Z4 i da to znači da ga je srpska stana prihvatila.

Glupo je da događaje tumačiš onako kako ti u tom momentu odgovara i još da nazivaš ljude glupima.

Uzgred bi mogao da objasniš sledeće:

Zašto predsednik Slobodan Milošević nikada nije javno jasno i glasno podržao ovaj plan?

Zašto niko nije pregovarao o ovom planu 7 meseci?

Da li je plan bio loš?
 
ml2:
Hvala lepo.

Dakle, plan Z4 je prezentovan početkom 1995 (mesec JANUAR) . Zločinački poduhvat poznat kao operacija Oluja počeo je 4 avgusta. To što je Babić bio premijer ukupno 7 dana (polovina jula - 4. avgust) to ne znači ništa. A posebno ne znači ništa to što je Babić prihvato plan 3 avgusta (dan pred početak Oluje) posle 7 meseci od dana kada je plan prezentovan. Dakle kada je sve već bilo gotovo. Znaš možeš tako da kažeš i da je Boris Tadić (u svojstvu predsednika) juče potpisao plan Z4 i da to znači da ga je srpska stana prihvatila.

Glupo je da događaje tumačiš onako kako ti u tom momentu odgovara i još da nazivaš ljude glupima.

Uzgred bi mogao da objasniš sledeće:

Zašto predsednik Slobodan Milošević nikada nije javno jasno i glasno podržao ovaj plan?

Zašto niko nije pregovarao o ovom planu 7 meseci?

Da li je plan bio loš?

Ако је крајем јунара месеца презентован тако битан план који би одредио судбину Срба у Хрватској и саме Хрватске јасно је да се он не може тек тако потписати већ да се о њему мора размислити и преговарати. То је очигледно и урађено и српска и хрватска страна су га потписале почетком августа.
Сасвим је очигледно свима, сем онима који би да чак и егзодус Срба из Крајине припишу као одговорност српском руководству, да је план Z4 био фарса и да Хрвати нису имали намеру да га икад спроведу у делу - јер су извршили агресију на РСК само пар дана по потписивању плана, кад су Срби помислили да је рат готов.

И даље остајем при ставу да си јако глуп и то не само зато што си стравично неинформисан већ зато што игноришеш чињенице кад ти се оне презентују, а то је одлика глупих људи.
 
untouchable:
Са њим очигледно нешто ние у реду.
А и шта да се дискутује са ликом који не зна ни ко је Саво Штрбац.

Da, ajde da vidimo ko je Savo Štrbac i zašto bi ja morao da znam njegovo ime i prezime?

Predsednik Centra za istraživanje i dokumentaciju Veritas i bivši sekretar vlade RSK. Ma on je bio ključna politička figura, bez njega ništa.

Zašto bi ja morao da znam njegovo ime i prezime? Šta je on to značajno uradio?
 

Back
Top