STA VAM SMETA U NOVOM SADU

Mikowiny

Zainteresovan član
Poruka
423
tema se odnosi na problem (nepropisnog) parkiranja, smeca, rupa na putevima, zapustenim zelenim povrsinama, gradski prevoz (propadanje kroz pod autobusa - linco iskustvo), nedostatak kanti za smece i kontejnera, nedostatak decjih igralista...

budite precizni i upoznajte nas sa problemima u svom delu grada.
 
TAKSISTI !!!!!!!!!!!!!
stanu gde hoce, kad primaju ili iskrcavaju putnika, stanu i u sred raskrsnice, pa dok se ne iskusuraju......... a da ne pominjem da su napravili taxi stanice svuda po gradu, najgore je na raskrsnici futoskog puta i bul oslobodjenja...tu ispred osnovne skole vecito je neko parkiran na kolovozu i od dve trake naprave jednu ..............ladno ukljuce 4 zmigavca i stanu da kupe novine, cigarete......a automobili su pre za muzej nego za taxi, pa prljavi, zadimljeni od duvana i sl. cast izuzecima :)
 
Meni najvise smeta , i to do tacke ocaja, "gradjevinska mafija" koja je uspesno atrosira deo po deo grada koji su stariji od najstarije zgrade u prestolnici.

Grbavicu su veoma uspesno unakazili sa svojim ruglima arhikteture, i poceli su da osvajaju podbaru mic po mic. Fluoroscentno ruzne zgrade pored kuca iz vremena Marije Terezije.Uzas..

Naravno niko nikad nije ni pomenio ovaj problem, nigde nisam cula da se o tome i na racun toga raspravlja.S jedne strane vlasnike kuca razumem, dodje investitor i ponudi mu 4 stana i poslovni prostor cime doticni vlasnik resi stanbeno pitanje svojih potomaka i resi se ropstva odrzavanja kuce i okucanstva, tako da je lako shvatiti zasto razum preovladava sentimentalnost prema dedovini.

Ali ne razumem kako se neko nije dosetio da zastiti bar izvesne delove grada ili da tim ljudima obezbedi nekakve kredite za renoviranje or something..(nisam bas sigurna kako bi to islo nisam informisana o procedurama).

Ako se nesto i odluchi "gradjevinska mafija" to vrlo lako izvrda, eto recimo navodno je zabranjeno u krugo od 200-300 metara oko Almaske crkve dici zgradu koja ima vise od dva sprata, pa opet dizu gromade, po principu, prizemlje, visoko prizemlje, prvi sprat, drugi sprat, potkrovlje.. Koje su vizuelni atrositi, mislim da bi ih moja pokojna baba lepse isprojektovala.

Da ne govorim o problemu koji pri tom nastaje a tice se parking mesta. Na mestu gde je nekad bila jedna kuca ispred koje je bio parkiran, jedan, nijedan ili maximum dva automodila sada treba nekim cudom fizike da stane 20...

Dakle to je ono sto me najvise izludjuje, cim ih vidim kako grade prevrce mi se zeludac, i ne mogu da verujem da niko iz nekakvog ministarstva za ocuvanje dedovine, or something nije urgirao na tu temu.

Pogrdno je, neprakticno, i na kraju usudjujem se reci i nekulturno. Sta zna chika "pera peric" investitor iz Chekrchica kod Haj-Ne haja sta je period haus, mislim raspada se, i njegova kuca u rodnom selu je sto puta lepsa kicerastija, pa cini gradu uslugu a pri tom ce i on da zaradi za novu mecku..Huh..i tako...
 
paa smeta mi....ovaj...

sto nema parkinga dovoljno, sto se naplacuje, sto pauci mogu da ti naplate kaznu,cak i kad stanes na "par"minuta( pored banki i ostalih ustanova koje su na najgore urbano-prometnim mestima :mad: ),.....sto se farba u sred bela dana ( nova rambo reklama- odkud sunce u sred bela dana :lol: ),.....taksisti ( NARAVNO ), pesaci ( glupi ), .....MA CEO SAOBRACAJ BRE :mad: ....

ondak....razgolicene ribe u koje moram da gledam :D pored sve muke i vrucine :|

( kraj prve epizode )
 
prelazim ulicu kod skupstine vojvodine. znate onu malu raskrsnicu pored dunavskog parka, ulicica koja ide od crvenog krsta.... prelazim ja tako pesacki prelaz na ZELENO. pogledam zenu koja sedi iza volana nekog fijata. a ona me pogleda onako "sta se ovaj vuce kao kao glista preko pesackog". iznervrana sto sam toliko spor, doda gascinu, zamalo me udari i skrene odmah desno ka "carigradu". zaboravio sam da drzim upaljac u ruci inace bi je gadjao. $%/&%$"%$"/%$/&"
 

Back
Top