(Ne)Prihvatanje....

DjuraMornar

Iskusan
Poruka
5.284
Ne verujem da cu ovde pronaci odgovor...ali cesto se pitam...
Zbog cega se redovno desava da nase umetnike ovdasnje galerije odbijaju ,ne postuju i ne cene njegov rad dog ga u isto vreme neki "beli svet" trazi ,placa mu izlaganja , bori se za samog umetnika....casopisi pisu osvrte na njegov rad ,blabla...ali kada taj isti umetnik pozeli da napravi izlozbu u svojoj zemlji ,nailazi na zid.
Ovo se desavalo svima ...pocevsi od Marine Abramovic pa do pokojnog i divnog Cvetka Lainovica....

Boli me , boli me nepravda. ,jer ne zanima me uspeh u "svom selu" to je lokalnog karaktera i zaista smesno ,ali lepo je pokazati i podeliti sa ovdasnjom publikom ono sto radis i nekako logicno da oni prvito vide....Jako mi je licemerno nekoga velicati tek kada ga vise nije ,kada ga je neki dalek svet priznao pa sad kao ponosno "On/na je nas " !!!
A u trenucima kada je njihova podrska bila najpotrebnija ,nije ih bilo nigde.

Ovo je jedan paradoks koji mi odavno ne da mira...
 
Mozda smo i sami tome krivi ? Vidis cak i ovde ,nema nas puno ,ali i to malo sto nas ima nije spremno na "diskusiju" o tome.....Da li je u pitanju rezigniranost ili nesto trece....? Nista necemo promeniti , ali je komunikacija zdrava ,pa cak i na tu temu...
 
Problem je stvarno mnogo veci nego sto izgleda,i to je u svim,ili u vecini zivotnih svera.Jednostavno ne mogu ni da zamislim sta sve treba da nam se desi,i koliko da se sami promenimo,pa da ne bude tako.Izgleda kao da svi nekako podsvesno i individualno razmisljamo kako bi bilo idealno dobro kada bi svima oko mene bilo barem za malo gore nego meni samome,pa tako i podsvesno vucemo jedni druge na dno,i nikako da isplivamo i skapiramo da nas to naprosto samo unistava.Pa otuda i razmisljanje:ako meni ne valja ne mora ni sveta biti...To je prokleto,i opasno,jer su takvi ljudi svuda oko nas,u autobusu,u prodavnici,na ulici,na poslu i "truju"sve oko sebe...Mi treba samo da se potrudimo da budu manjina,i da tako postanu bezopasni!!!
 

Slične teme


Back
Top