Najjeftinija karta do Latinske Amerike

djorax:
Jel` zna neko kojom avio kompanijom se najjeftinije moze leteti do severa Juzne Amerike ili Kariba. Pretpostavljam da takvih letova nema iz BG-a. Odakle voze brodovi-trajekti, iz Evrope? Koje su cene? Linkovi? Svaka informacija je dobrodosla.
Hvala :)

Jedna od jeftnijih kompanije za J. Ameriku je Al Italia, to proveri.......

Za Karibe je situacija nesto drugacija, znam da leti AirFrance, KLM je leteo ranije, nisam siguran ali mislim da i dalje rade Karibe.........

Nema direktnih letova iz BG-a.

Sto se tice brodova, postoji opcija iz Holandije, ali to je prilicno komplikovano i nece te nista jeftinije izaci, zaboravi na tu varijatnu, jedino ukoliko ti je stalo do avanture. A i to su teretni brodovi.............
 
djorax:
Hvala Pedja,
trazim nesto da nije iz EU zbog vize, cekanja i sl. Jedino iz Italije ili Grcke. Jel` postoji ona jeftina linija iz Milana za Santo Domingo, ili nesto slicno do Karakasa, Kartagene, Trinidada, Pname...?

Nema nista jeftino do DR, sve je tu oko 1000 eura. Nista te nece jeftinije doci do osalih karipskih ostrva. Proveri u GEA-i, oni su uvek imali najpovoljnije karte, a mozes i BeoTours.

Znam da Al Italia ima dosta povoljne varijante za Buenos Aires, trebalo bi da je izpod 1000 eura, naravno zavisi od sezone, u letnjim mesecima su cene jake, cekaj oktobar.
 
djorax:
Jel` zna neko kojom avio kompanijom se najjeftinije moze leteti do severa Juzne Amerike ili Kariba. Pretpostavljam da takvih letova nema iz BG-a. Odakle voze brodovi-trajekti, iz Evrope? Koje su cene? Linkovi? Svaka informacija je dobrodosla.
Hvala :)
U principu letovi za Karakas su najeftiniji.Za severoistok Brazila , gde sam terenutno, leti nekoliko evropskih kompanija.Redovni letovi za Fortalezu i Recife najeftiniji su sa TAP-om, portugalska aviokomp.
Zavisno od sezone idu od 350 -500 evra bez takse.Odprilike je to sto sam video i u Lisabonu proslog proleca.
Najeftini su carter letovi ali to moras sam da pogledas. Znam da MartiAir leti redovno iz Amsterdama za gorenavedene gradove.
AIRMADRID ima dobre cene za Bogotu( Kolumbija) i Recife (Brazil). idi na njihov sajt pa vidi.Povratna do Bogote iz Madrida je bila bez takse oko 400 evra.
Vize za Kolumbiju i Venecuelu su dosta problematicne za dobiti, traze povratnu i rezervacije, cak sam morao i racun u banci da pokazujem .Brazilska se vadi lako i jeftina je 20 US. Najbolje vaditi iz susednih zemalja koje nama ne traze vizu: Peru, Cile, Argentina, Bolivija, Ekvador.
Srecno i javi se ako ti treba jos neki info.
 
Hvala puno, al` u kojoj ambasadi se vadi, jel` u Sofiji ili BG-u (samo na jednom sajtu sam pronasao gde pise da se nalazi na Terazijama br. 45, al` ne verujem da kod nas uopste postoji ambasada Venecuele, mozda od skora).
Jel` posatoji mogucnost da se viza vadi u susednim zemljama, jel` malo lakse?
Kakve bre izvode iz banaka da im predajem, dacu im samo index, pasos i uverenja prevedena na spanski. Jel` zna neko koliko se dugo ceka na dobijanje vize?
Jel` moze da se dobije neka tranzitna viza kroz Spaniju ili Portugaliju, zbog ovih letova?...jos ako to mora da se ceka. Meni je zurno.
Malo sam ga preterao sa pitanjima, ali ostajem duzan pivo ako se vidimo dole. Vazi i za tebe Pedja.
 
Ako ides sada..preko leta, zaboravi na varijantu da ides preko bilo koje zemlje EU, tu tesko da ces dobiti termin za predaju dokumenata....ja sam jedva dobila za Italiju, ali mi je urgirala avio kompanija jer imam vec kupljenu kartu za Buenos Aires, a moja drugarica je htela da ide u Francusku preko leta, i zvala pocetkom juna a termin je dobila za septembar. Znaci, sada je leto i sezona i velika je navala.

Dalje, tranzitna viza ti je skoro ista kao i turisticka, jedino sto ti ne treba pozivno pismo ili rezervacija hotela, ali sto se tice procedure, zajebani su u svakom slucaju. Za nas, te varijante, su jako zeznute, jer trebas da se cimas oko vize, zatim da stignes do te neke zemlje odakle ce te trajekt ili avion voziti....u svakom slucaju, cak i da postoji mogucnost da prodjes nesto jeftinije, morao bi planirati mesecima unapred. Nazalost, iz iskustva znam da se svi ti prekokeanski letovi moraju planirati mesecima unapred i cak kupiti po 3-4 meseca pre putovanja, ako bi hteo da prodjes najjeftinije sto mozes. Ovako, sto se vise priblizava datum planiranog putovanja, sve je skuplje i skuplje. Znam da se to mnogo promenilo, cak i u odnosu na pre par godina, a takse su otisle u nebo, pa i cene karata. Neka povoljnija varijanta je da se prate te promocije iz zemlja EU, koje lete za te destinacije, pa da se kupuje preko interneta, ali opet to tebi ne pomaze sada, jer je tebi hitno.

Tako da, hitno i jeftino ne idu zajedno. Ako si planirao nesto preko leta, tesko da ces naci sada neku povoljnu varijantu.
 
Zavisi od perioda u kome ides. Za Brazil je uglavnom najjeftinije sa Swiss-om i Lufthansom. Nema direktnih letova iz Beograda, moras da presedas negde u Evropi, i za to ti nije potrebna dodatna viza, jer i onako ostajes u tranzitnoj zoni na aerodromu do sledeceg leta.
Mislim da nije dobra ideja ici iz Portugalije jer avio karta kosta oko 500 evra + sledeca karta do Fortaleze kako je gore neko rekao je oko 300, 350. I jos treba da platis dodatnu do destinacije u Brazilu do koje zelis da ides. Tako da ispadne dosta skuplje i ima vise cimanja.
 

Back
Top