Ko je glavni krivac za inflaciju 1993?

ml2

Primećen član
Poruka
520
Ja mislim da je glavni krivac za najveću inflaciju u istoriji planete Zemlje predsednik Slobodan Milošević koji je svo vreme ustvari sprovodio politiku mira i prosperiteta. Evo i zašto:

Predsednik Slobodan Milošević je, u cilju stvaranja teritorijalno velike zemlje sa njim kao vrhovnim vođom na čelu, ušao u rat sa Republikom Hrvatskom i Bosnom i Hercegovinom. Držao je pod svojom vojnom i političkom kontrolom 40% teritorije Republike Hrvatske i 70% teritorije Bosne. Međutim, takva politika mira i prosperiteta predsednika Slobodana Miloševića kosila se sa planovima EU i USA što su mu razni emisari stavljali do znanja. Međutim, predsednik Slobodan Milošević je smatrao da državni i nacionalni interesi države Srbije, precizirane u Memorandumu SANU, ne smeju biti dovedeni u pitanje.

Uzalud su emisari objašnjavali predsedniku Slobodanu Miloševiću da će njihove zemlje morati da preduzmu mere ako on i dalje bude sprovodio svoju politiku mira i prosperiteta. Predsednik Slobodan Milošević je smatrao da :

"Mi ne mozemo biti blokirani. Mozda za 1000 godina embargo moze imati neki efekat. Ali, za nekoliko godina? To je nista!" (RTS 1, 26. decembar 1996.)

Onda su njegove stavove emisari preneli svojim vladama zbog čega su Srbiji uvedene ekonomske sankcije. Predsednik Milošević je tada zauzeo stav:

"Niti će se Srbija smrzavati niti će gladovati a neće ni pritati da zbog pritiska bilo kakvih sankcija svoje državne i nacionalne interese na bilo kakav način dovede u pitanje" (jun 1993, za vreme najveće inflacije u istori čovečanstva)

Zbog pritiska sankcija u Srbiji dolazi do najveće inflacije u istoriji čovečanstava. Tako su se svakog petka štampale nove novčanice koje su imale sve više i više nula. Plata u Srbiji bila je 2 marke. Pakla cigara koštala je prepodne 1.000.000.000 dinara a već uveče bi cena iste te paklice bila 2.000.000.000. Počinju restrikcije struje pa su tako određeni delovi Srbije bili u mraku i po 12 sati dnevno. Predsednik Slobodan Milošević je stalno imao struju ali je zato nešto korigovao svoje stavove:

"Naravno da se tesko zivi, sankcije su nam i uvedene da bismo tesko ziveli, ali mi smo pokazali da mozemo da se odupremo tome i da mozemo da zivimo i da gradimo svoju zemlju sve bolje i bolje."

Svo to vreme određena lica, bliski saradnici predsednika Slobodana Miloševića koji je zapravo svo vreme vodio politiku mira i prosperiteta, su sticala enormna bogatstva. Tako su Bogoljub Karić i Miroslav Mišković postali najuspešniji preduzetnici na planeti pošto su uspeli da se obogate preko noći.

Šta vi mislite ko je krivac za najveću inflaciju u istoriji čovečanstva?
 
jasno je da ga,niko drugi do
soros_topkey.jpg
placa po temi..ne zatvarajmo ochi;)
 
Oximoron:
hahahahahhahahahahhahahahahha nisi svestan koliko je ovo bilo jadno!!!
'43 i '50 su se toliiiiko razlikovale od '93 '2006....


По чему су се разликовале?
- Ни Енглеска ни Србија нису биле одговорне за ратове који су им наметнути.
- Током рата се тешко живи

Шта је нејасно у овим сасвим једноставним чињеницама?
 
untouchable:
По чему су се разликовале?
- Ни Енглеска ни Србија нису биле одговорне за ратове који су им наметнути.

Ali predsednik Slobodan Milošević je tvrdio da Srbija nije u ratu? Njegov glavni propagator i agent njegove Službe Vojvoda prof.dr. Vojislav Šešelj je rekao da je srpski narod u RSK i RS sam ustao na oružije.


Druga stvar nije ratovala Srbija nego predsednik Slobodan Milošević. A predsedniku Slobodanu Miloševiću rat nije nametnut nego ga je lično izazvao. Više o tome možeš pročitati ovde: http://forum.krstarica.com/threads/104478



untouchable:
Током рата се тешко живи

Da, ali zbog čega rat. Kako? Ko je do njega doveo. Ko je kriv? Buš? Ma ne Zoran Đinđić
 

Back
Top