Nea Kalikratia

zenazmaj

Zainteresovan član
Poruka
194
Molim poznavaoce grckog podneblja da sa nama podele iskustva sa letovanja iz mesta Nea Kalikratia. Prvi put idemo kolima sa dvoje juniora (11 i 13 godina) u hotel "Birdas", zainteresovani za mirniju varijantu porodicnog odmora (sreca te jos nismo stasali za diskoteke :!: ). Sta vredi posetiti u okolini, izuzev Soluna i Waterland-a? Koje plaze preporucujete?
Hvala!
 
Ja sam bila, al ne mogu mnogo pomoci jer bjese davno. isli smo tako ko i vi, ja i sestra smo otprilike bili tih godina kao vasa djeca. isto smo isli kolima, al smo bili smjesteni privatno. kupali smo se mislim na glavnoj gradskoj plazi. isli smo jedan dan u solun. eh, obisli smo nase groblje iz I svjetskog rata, zejtinlik, al to smo valjda usput isli, kad smo se vracali. pitacu tatu za malo detalja.
 
Nea Kalikratia je prvo mesto van Srbije koje sam posetio i koliko me secanje sluzi, bilo je super. Jeste da sam bio mali isto kao i vasa deca ali secam se par stvari. Kao prvo, vreme u Nea K, je savrseno, nema kise, nema oblaka, skoro ceo letnji period, plaze su predivne od sitnog peska, ne secam se tacno koliko je plaza bilo ali znam da je bilo prelepo. mi smo isli samo na jednu. Nea je mesto bas sa supruznike sa decom, jer je prepuno velikih robnih kuca sa igrackama kojih nema nigde gde sam bio, znaci izbor iz snova. Iako glasi kao mirno mesto, ima dosta i restorana i kafica i dosta zanimljivih luna parkova, barem je ranije bilo.
Ima relativno dosta nasih preduzetnika, kao sto je bio vlasnik hotela u kom sam odseo ali stvarno ne mogu da se setim koji je hotel u pitanju. Cela Nea je malo brdovita, ne bukvalno brdovita ali ima dosta strmih ulica. Nije kao, na primer crnogorsko primorje ili krf ili bugarska jer su one totalno ravne.
Nadam se da cete uzivati, pozzz :D
 
Molba za Ženuzmaj!!!
Sledeće nedelje agenciji Mondorama izlazi cenovnik i ja želim da što pre rezervišem apartman.Volela bih da čujem što više o apartmanima "Birdas",Nea Kalikratiji i šta se još preporučuje u blizini od smeštaja.
Hvala Ženizmaj kao i svima koji mi pruže neku informaciju!!!
 
Ok, motiv ici sa malom decom, u redu, cisto more, relativno mirno itd...
Argumenti protiv ?......Bilo bi mnogo. Kada vec putujem, zelim nesto i da vidim, a tamo nema NISTA. Poruka za mlade: NEMOJTE DA SE SALITE DA VAS NEKO NASANKA DA ODETE TAMO !!!!
 
Zivim u grckoj i poznajem malo bolje neke stvari.Pokusajte da se informisete o hotelu,jer "c" kategorija u atini u nekim slucajevima ima zajednicka kupatila.Obzirom da se radi o turistickom mestu verovatno je hotel u redu,ali povedite racuna jer je to prva primedba nasih ljudi,jer "a" kategorija u srbiji i grckoj ne mogu da se porede.Ovde imaju dozvole za rad hotela "a" kategorije izdate 1980 ali danas je 2007.Takodje nisam mogao na google.gr da nadjem ni jednu sliku hotela mada posroji cenovnik i sl.Ne bih da reklamiram ostrvo i apartmane gde zivim jer je to dosta skuplja varijanta,ali bih predlozio kad je rec o letovanju sa decom koja imaju disajnih problema i sl.U gradicu Nea Anghelo blizu Volosa gde sam ziveo,upoznao sam na desetine beogradskih pedijatara,koji su dolazili tu zbog peska koji (po zvanicnim istrazivanjima) na tom delu obale ima zracenje koje fantasticno deluje na disajne organe.Ostavili su utisak jer su bili sigurni u to a i doktori su, cak je jedan od njih pregledao moje dete jer se prehladilo.Danas to dete ima 17 god. i hvala bogu nikad nije imao problema sa bronhijama isl, mada zivimo u velikoj vlagi, na ostrvu smo.Udaljio sam se od teme,ali nadam se da je nekome korisna informacija
 
Pošto idem sa suprugom i decom(8 i 10 god.)odgovara mi mirnije mesto sa lepom plažom,a putujemo našim kolima pa planiramo češće odlaske u Solun,Watherland,Ikeu itd. pa mi položaj ovog mesta odgovara.Zanima me kakva je plaža,da li je more bistro kao na prstu i da li su ovi apartmani pristojni(ovo je nekeda bio hotel a sada su apartmani sa kuhinjom).Takođe,blizina Beogradu mi odgovara jer mi je dosadila gužva do Pefkohorija a prošlog leta smo putovali kolima do Krfa pa bi ove godine malo da predahnemo.
 
NađaM:
Pošto idem sa suprugom i decom(8 i 10 god.)odgovara mi mirnije mesto sa lepom plažom,a putujemo našim kolima pa planiramo češće odlaske u Solun,Watherland,Ikeu itd. pa mi položaj ovog mesta odgovara.Zanima me kakva je plaža,da li je more bistro kao na prstu i da li su ovi apartmani pristojni(ovo je nekeda bio hotel a sada su apartmani sa kuhinjom).Takođe,blizina Beogradu mi odgovara jer mi je dosadila gužva do Pefkohorija a prošlog leta smo putovali kolima do Krfa pa bi ove godine malo da predahnemo.

Mi smo letovali sa decom proslog leta i vrlo smo zadovoljni. More je cisto, ali bih vam preporucila da ne idete na gradsku plazu. Nije bas najcistija, pogotovo vikendom, kada dolaze Grci iz Soluna na vikend. Na par minuta voznje uz obalu, levo od gradske plaze, ima divnih plaza, cisto more. Mislim da na jednoj od njih ima i parkic za klince.
Apartmani su korektni, mada relativno skromni. Ono sto je bitno, cisto je, mada nije novo. Za mene je apartman samo "baza" za kuvanje i tusiranje na brzinu, i da udobno i u cistom prespavamo. Preporucila bih vam da ponesete nesto od posudja, ako vec idete kolima. Npr. dobar veci tiganj sa poklopcem ili neku serpu. Sve zavisi kakav vam apartman zapadne, mozda ne budete zadovoljni onim sto zateknete. Snabdevanje je OK, cak im apoteke rade i uvece i vikendom, sto nije slucaj u Solunu, na primer. Solun vam je blizu za vece kupovine u trznim centrima.
Mesto je lepo za setnju i zabavu sa klincima, mada smo mi cesto isli i u Solun u obilazak grada. Tu uglavnom letuju Grci, ali ima i nasih, ali ne previse.
Ako te jos nesto konkretno interesuje, pitaj...
Pozdrav
 
Hvala na ovim informacijama,zaista mi mnogo znače!
Interesuje me još par stvari.Da li su četvorokrevetni apartmani prostrani i komforni pošto su mi u agenciji objasnili da imaju jednu sobu a udrugoj sobi je kuhinja sa malo izdvojenim delom sa krevetom.Više bih volela da imamo dve spavaće sobe i odvojenu kuhinju ali oni nemaju takav apartman u ponudi.Da li apartmani imaju terase i kolike su?Da li bi mi preporučila neki određeni apartman i da li znaš da još neka agencija radi Nea Kalikratiju?Da li je agencija korektna pošto ništa ne znam o njima?
 
NađaM:
Hvala na ovim informacijama,zaista mi mnogo znače!
Interesuje me još par stvari.Da li su četvorokrevetni apartmani prostrani i komforni pošto su mi u agenciji objasnili da imaju jednu sobu a udrugoj sobi je kuhinja sa malo izdvojenim delom sa krevetom.Više bih volela da imamo dve spavaće sobe i odvojenu kuhinju ali oni nemaju takav apartman u ponudi.Da li apartmani imaju terase i kolike su?Da li bi mi preporučila neki određeni apartman i da li znaš da još neka agencija radi Nea Kalikratiju?Da li je agencija korektna pošto ništa ne znam o njima?

Mi smo uplatili apartman preko neke niske agencije, mislim da se zove Mondorama.Nisu nista specijalno ponudili, osim sto na licu mesta sacekaju i isprate grupu. Nisam nasla drugu ponudu osim njihove, ne znam za ovo leto sta ima. Mi smo uzeli dva dvokrevetna apt, bolja mi je varijanta sa dva kupatila, dva seta posudja, dva frizidera isl. Na primer, jedna soba je imala lepsu terasu, a druga bolji frizider. Terase su duze i uske, sa plasticnim stolicama i stocicem. TV i klimu placate po danu, ako zelite.
Do nas, na 5.spratu je bio lep cetvorokrevetni apt, jedna soba je odvojena, a u dnevnom boravku su valjda jos dva lezaja, nisam sigurna. Glavna mana je to sto taj apt nema klimu, a to vam ne bih preporucila nikako!
Za slicice cu da vidim, probacu da ih ubacim!
 
mobilni:
Zivim u grckoj i poznajem malo bolje neke stvari.Pokusajte da se informisete o hotelu,jer "c" kategorija u atini u nekim slucajevima ima zajednicka kupatila.Obzirom da se radi o turistickom mestu verovatno je hotel u redu,ali povedite racuna jer je to prva primedba nasih ljudi,jer "a" kategorija u srbiji i grckoj ne mogu da se porede.Ovde imaju dozvole za rad hotela "a" kategorije izdate 1980 ali danas je 2007.Takodje nisam mogao na google.gr da nadjem ni jednu sliku hotela mada posroji cenovnik i sl.Ne bih da reklamiram ostrvo i apartmane gde zivim jer je to dosta skuplja varijanta,ali bih predlozio kad je rec o letovanju sa decom koja imaju disajnih problema i sl.U gradicu Nea Anghelo blizu Volosa gde sam ziveo,upoznao sam na desetine beogradskih pedijatara,koji su dolazili tu zbog peska koji (po zvanicnim istrazivanjima) na tom delu obale ima zracenje koje fantasticno deluje na disajne organe.Ostavili su utisak jer su bili sigurni u to a i doktori su, cak je jedan od njih pregledao moje dete jer se prehladilo.Danas to dete ima 17 god. i hvala bogu nikad nije imao problema sa bronhijama isl, mada zivimo u velikoj vlagi, na ostrvu smo.Udaljio sam se od teme,ali nadam se da je nekome korisna informacija

kako nije korisna, informacija je 5+!
ja bih volela nesto vise da cujem o tom mestu.
mi ove godine planiramo da idemo u sopstvenoj reziji, pa me zanimaju i sve informacije o smestaju.
pozz
 
Mesto je lepo,ali smeštaj nisam našla odgovarajući pa smo se ipak odlučili za Dionisos kod Nea Moudanie gde smo našli lepu vilu sa duplexima.Nea Kalikratija je udaljena samo 10km tako da ćemo otići da je vidimo.
Pozdrav!
 
NađaM:
Mesto je lepo,ali smeštaj nisam našla odgovarajući pa smo se ipak odlučili za Dionisos kod Nea Moudanie gde smo našli lepu vilu sa duplexima.Nea Kalikratija je udaljena samo 10km tako da ćemo otići da je vidimo.
Pozdrav!

Kakve su cene za ovo leto? Koja agencija?
Mi cemo verovatno opet gledati nesto u okolini Soluna, pa me interesuje sta ste lepo nasli.
Pozz!
 
Agencija je Travelland a cena za četvorokrevetni apt. u drugoj polovini jula je 635 eura + 9450 din. za 15 noćenja.Imaju celu ponudu na sajtu pa možeš da pogledaš.Rade i Nea Kalikratiju.Ponuda za okolinu Soluna je dosta oskudna,agencije uglavnom rade Kasandru.
Srećna potraga!
 

Back
Top