Prijemni na matematickom

raven17

Obećava
Poruka
79
Ljudi, zna li neko kakva je konkurencija na matematickom pri upisu, itd.. Mislim, koliko mi poena treba da upadnem u budzet... Znam ja solidno matu i volim je pre svega sto je najvaznije, ali nisam neki freak koji ce da uradi 90% tacno... Pa ima li nekog ko je upsivao proslih godina, a rad je da mi odgovori, koja je tad bila donja granica za budzet itd... Zelim da upisem smer inforamtiku..
 
Ja sam možda malo bajata da ti odgovaram na ovu temu, ali pošto vidim da nema drugih...Ja sam završila prošle godine, a upisala sam ´99 i tad se zbog bombardovanja nije polagao prijemni. U svakom slučaju, na Matematičkom nije velika konkurencija i ne treba ti nešto mnogo poena, osim za računarstvo i informatiku gde se i inače najviše ljudi. Na svim drugim smerovima je manjak studenata. Radi testove od ranijih godina i videćeš kako je, uvek bude nešto slično. A ako ne upadneš na informatiku, možeš da se prebaciš posle ako očistiš godinu i imaš prosek preko 8 (nisam sigurna možda i više). Pa, srećno!
 
На Математичком је већ годинама поприлично олакшан пријемни, јер већ дуго не можемо регуларно да попунимо буџет, него накнадно уписујемо људе који су окинули пријемни на ЕТФ-у, ФОН-у, архитектури... Додуше, смерови за рачунарство, информатику и професорски су мало популарнији и деси се да се упише више студената него што је предвиђено, али се то компензује са мањком студената на осталим смеровима. Тако је прошле године свако које имао 51 поен уписан на буџет, на смер који је хтео, па не верујем да ће ове године бити другачије.
 

Back
Top