Pitanje oko grcke vize

EMU

Početnik
Poruka
2
Trebalo bi uskoro da vadim grupnu vizu preko agencije,ali imam jedan problem,posto sam sada zavrsio srednju skolu a pre prijemnog za fakultet trebam da predam papire za vizu,da li cu imati problema oko dobijanja i sta bi od papira moglo dodatno da pomogne?


Hvala unapred
Pozdrav!
 
Nista ti dodatno netreba. Samo ono sto trazi agencija. Ako ti nesto i zafali falsifikuj slobodno jer pouzdano znam da ne proveravaju. Moj komsija je sve papira zbrckao na prevaru i bili smo zajedno u maju u Grckoj na Halkidikiju. Napominjem da on nije student ali da su ga proveravali on bi dobio vecnu zabranu za Grcku. Pozdrav !
 
I mene to isto zanima. Znaci, nije problem da mi koji smo zavrsili srednju skolu donesemo dokumenta iz iste? Jer, sigurno da ne mozemo da donesemo dokumenta sa fakulteta koji nismo ni upisali+za studente treba vise dokumenata...
 
ne treba za studente vishe dokumenata... samo ti umesto jedne potvrde treba druga...
mozete odneti potvrdu da ste redovan uchenik neke srednje shkole, a daleko uverljivije bi bilo ako imate vremena da sachekate da upishete fax i odmah uzmete potvrdu da ste redovan student ali i ono prvo prolazi...
 
djorax:
A vidis, neke agencije to ne pominju. Nema veze, ja cu sve kopije da overim, za svaki slucaj.
e jel ti idesh preko agencije ili ne? ako idesh preko agencije, onda pitaj njih shta ti sve treba, ono shto ti oni kazu ti je zvezda vodilja i to je potreban i dovoljan uslov... ako nemash veze ni sa jednom agencijom onda skupljaj i shta treba i shta ne treba... od vishka ne boli glava... dakle sve originale, sve kopije, izvodi, pasoshi, lichne karte, vozachke dozvole, saobratjane dozvole, vaucher, karta za put, zaposlenje/studije, plata eventualno, drzavljanstvo, izvod, potvrda da zivish tu gde zivish, eventualno da posedujesh neshto u mestu gde zivish... ma sve shto ti padne na pamet... i shto si u mogutjnosti da skupish...
 
posto je verovatno sada dosta nas angazovano na dobijanju vize (ili su vec sredili), jel zna neko da li je bilo nekih neprijatnih iskustava tj da li je neko odbijen zbog nekog razloga?
ja sam dobio termin u ambasadi na samo 10 dana pre puta, pa je laki malo nervozan zbog toga jer nema popravnog......
 
Dule, dobrodosao u klub nervoznih, i mi predajemo zahtev 10 dana pre polaska na put :)
Samo da za koji dan ne otvorim temu pod nazivom "U po cene prodajem aranzman za letovanje"... puj, puj da ne ureknem, tesi me sto se jos niko nije zalio da su ga odbili...

A sad jedno glupo pitanje, da li ja treba da dovlacim i klince u ambasadu u zakazano vreme? Nista nam ne rekose prilikom prijavljivanja. Na suprugovom su pasosu.
 
@sly mislim da ne morash da ih vodish sa sobom...

@duleNS - grci u principu ne daju vizu do 10 dana pred put... to im je neko kao pravilo... ja sam zbog toga imala proshle godine problema jer nisam bila tu chitavih mesec dana pre puta, a trebao mi je pasosh, te ga nisam mogla ostaviti u agenciji... zato sam jurila individualnu vizu 2 meseca pre puta... ne znam da li inache imash iskustva sa agencijama ili grchkom, ali agencije ti jave za vizu tek 3-4 dana pre puta...
 
Ja sam danas imao zakazan razgovor za vizu. Posto prvi put predajem nisam ocekivao ovako nesto. Prozove te, udjes unutra i stanes za salter i predas papire. Sve papire treba da spojis i das "salterusi' grkinji koja je od ove silne guzve veoma nadrndana. U svoj toj guzvi vratila mi je kopiju medjunarodne vozacke i zelene karte posto idem sopstvenim prevozom. Ja joj pokazujem original a ona mi vraca, uzima novac i to je to. Vratio sam se posle 5 min u ambasadu da je ponovo pitam i opet mi na mutavom srpskom rekla da ne treba.
E sad me interesuje da li je jos nekom vracena kopija vozackih dokumenata?
 

Back
Top