Словачка најавила прекид реформи?? (са СЦ-а)

untouchable:
Ма како је то могуће да "од економског раста корист има само уска група људи" - чак и у Словачкој, нек ми објасни неко од од великих реформатора са овог форума...

http://abcnews.go.com/International/wireStory?id=2090046
Ja bih ti pomogla :wink: ali, ne znam, ja sam reformisana, nisam reformator :)
 
znate kako,postoji razlika izmedju prekida neoliberalnog kursa (inace,slovacka zadnih godina,za vreme dzurinde ima izuzetno visok godisnji rast) i prekida reformi i vracanja na neki retro model. u slovackoj ce doci najnormalniji socijaldemokrati na vlast,a ne mecijar...
znate valjda za tu klackalicu-malo neoliberali,pa malo socijldemokrati...tako je to po evropi.samo,nema niceg cudnog u tome
 
~Petar~:
znate kako,postoji razlika izmedju prekida neoliberalnog kursa (inace,slovacka zadnih godina,za vreme dzurinde ima izuzetno visok godisnji rast) i prekida reformi i vracanja na neki retro model. u slovackoj ce doci najnormalniji socijaldemokrati na vlast,a ne mecijar...
znate valjda za tu klackalicu-malo neoliberali,pa malo socijldemokrati...tako je to po evropi.samo,nema niceg cudnog u tome


Veruj mi, srednji vek je napredak u odnosu na ove sadasnje reforme...
 
Петре, можеш да обрћеш и окрећеш колико год хоћеш, али "радикалан прекид" је "радикалан прекид". :)

Slovakia's leftist Smer party promised a radical break with economic reforms on Sunday after winning an election that showed voters' fatigue with the tough changes made during eight years of center-right rule.
 
Слаб си Петре...

rad·i·cal P Pronunciation Key (rd-kl)
adj.
Arising from or going to a root or source; basic: proposed a radical solution to the problem.
Departing markedly from the usual or customary; extreme: radical opinions on education.
Favoring or effecting fundamental or revolutionary changes in current practices, conditions, or institutions: radical political views.

n.
One who advocates fundamental or revolutionary changes in current practices, conditions, or institutions: radicals seeking to overthrow the social order
 
untouchable:
Петре, можеш да обрћеш и окрећеш колико год хоћеш, али "радикалан прекид" је "радикалан прекид". :)
Nedodirljivi, zabrinut sam za tebe...Sve više podsećaš na svog kolegu problema nebulozama koje pišeš...Slovačka je već u EU i ti zaista misliš da nešto drastično može da menja u svojoj politici ili ekonomiji. Radikalno? Putuj malo, izađi malo iz svog mesta, poseti neku zemlju EU da bi video bar malo kako to funkcioniše, pa onda malo promisli i daj neki smisleni komentar. I nemoj sada da pokušaš da prodaješ priču kako ti to znaš, kako si bio, kako ti je sve jasno, jer da jesi ne bi ovako lupetao.
P.S. Isti savet važi i za Aleksandra2.
 
Handsome Brown:
Nedodirljivi, zabrinut sam za tebe...Sve više podsećaš na svog kolegu problema nebulozama koje pišeš...Slovačka je već u EU i ti zaista misliš da nešto drastično može da menja u svojoj politici ili ekonomiji. Radikalno? .


Алоооооо, па не кажем ја да ће они да мењају нешто радикално - већ вођа партије која је победила на изборима.
 
Handsome Brown:
Nedodirljivi, zabrinut sam za tebe...Sve više podsećaš na svog kolegu problema nebulozama koje pišeš...Slovačka je već u EU i ti zaista misliš da nešto drastično može da menja u svojoj politici ili ekonomiji. Radikalno? Putuj malo, izađi malo iz svog mesta, poseti neku zemlju EU da bi video bar malo kako to funkcioniše, pa onda malo promisli i daj neki smisleni komentar. I nemoj sada da pokušaš da prodaješ priču kako ti to znaš, kako si bio, kako ti je sve jasno, jer da jesi ne bi ovako lupetao.
P.S. Isti savet važi i za Aleksandra2.


Idem u Angolu. Kazu da je veci standard nego u Srpskoj Demokratiji.
Inace to vazi i za Belorusiju.
 

Back
Top