VOLONTERI

pa upravo zato sam i odustala... ako tjui itji npr u mexiko da teram kornjache, i dobiti 200 evra, a samo avion [ne znam kako drugachije da stignem tamo.. mozda ima neki bus] mi izadje bar 1000 evra... brate mili odoh negde drugde da uzivam ko gospodin chovek...
 
Imas mnogo besplatnih, proguglaj pa mozda nadjes nesto, popunis on-line aplikaciju na nekoliko mesta i mora da upali, i naravno nista ne placas, u nekim slucajevima samo put.
 
i nja sam razmisljala o tome, bila sam na sajtu www.mis.org.yu
trebalo bi da se placa samo put, ali... treba da se plati jos nekih 3 600, pa jos za veliki broj kampova ima neka nadoknada/....
mada, pretpostavljam da se moze isplatiti, ako je neka evropska zemlja, pa se ide busom, i ostaje nekoliko nedelja - to je ok.
 
Evo ja popunjavam aplikaciju za Nemacku, jezicki kamp. Idem preko VCV, posto preko njih izadje jeftinije. Jeste, da, posto je jezicki kamp, placam nadoknadu, ali mislim da vredi za te 3 nedelje.
Ti kampovi jesu skupi ako idete u Afriku ili Lat. Ameriku. S druge strane, evropske zemlje su ok; kada saberes koliko kosta smestaj, pa hrana, pa nesto za troskarenje....
 
cicos - macos:
Evo ja popunjavam aplikaciju za Nemacku, jezicki kamp. Idem preko VCV, posto preko njih izadje jeftinije. Jeste, da, posto je jezicki kamp, placam nadoknadu, ali mislim da vredi za te 3 nedelje.

da li mozes da mi kazes malo vise o tome? posto bih i ja isla u nemacku, vrlo me interesuje kurs nemackog - tj. ucim neko vreme pa bih da prosirim znanje. koliko otprilike ispadne za te 3 nedelje?
thanx
 
U pitanju Drezden, svakog dana imas casove i neke lekcije iz nemackog + druzenje sa mladjanim Nemcima. Jasno se napominje da apsolutni pocetnici ne dolaze u obzir i da moras vec da budes u stanju da komuniciras na nemackom, posto komunikacija na drugom jeziku ne dolazi u obzir. Pored toga, volonteri ce raditi na nekoj rekonstrukciji, ali to, kao, bi trebalo da bude usput. Takodje je potrebno da se napise Motivationschreiben i placas 120 evra po dolasku.
 

Back
Top