Ubistvo!

SavaBonJovi

Primećen član
Poruka
736
Moj ujak je pre nekoliko meseci usmrtio čoveka automobilom.
Ujak je bio faktično drogiran,jer je sat posle lekova popio nekoliko piva,seo u auto
i krenuo kući.
To se desilo negde oko podne.Zgazio je starijeg čoveka na biciklu koji je išao u isto smeru kao i on,s tim što nije postojala biciklistička staza kraj druma pa je žrtva vozila drumom verovatno krajem druma.
Moj ujak kao da nije bio svestan zločina koji je počinio,sačekao je policiju,tačnije je odspavao dok oni nisu došli,a pregaženi je preminuo na putu do bolnice,i kada su stigli policajci,on se čudio zašto ga privode,tek kada su mu ponovili šta se desilo on je mirno pošao sa njima.
Moj ujak je srčani bolesnik i pati od povišenog pritiska,i stariji je čovek,i ne pije
Tada je popio ne zna s kime,ne seća se,ali ja verujem da to nije uradio svojom voljom nego da mu je podmetnut alkohol ne zna koliko je imao promila alkohola u krvi,ali je bio nakljukan lekovima i pijan
Na koliko može da zaglavi?
Tuže ga zbog vožnje u pijanom stanju i ubistva ja mislim iz nehata!
Koliko je on zapravo kriv?
Na koliko biste ga Vi osudili,a da znate da on tako nešto nikada ne bi uradio,i kada bi znali da je on bolestan čovek koji je napravio jednu kobnu grešku!
On se samo seća da je išao da sklopi posao sa nekim ljudima,inače ujak je odgajivač rasnih pasa i seća se da je imao kupca za 2 rotvajlera i pretpostavljam da se s njim napio
Znači:
koliko može da dobije zatvora,otprilike?
Može li da se pozove na neko pravo,ne bi li mu to umanjilo kaznu jer umreće zbog srčane bolesti i visokog pritiska u zatvoru?
 
Jezivo... pa na koliko bi ti osudio nekog ko je nekom oduzeo zivot?
Stavi se u kozu onih koji su ostali bez clana porodice. OK on jeste tvoj ujak... ali lekovi, alkohol... na kraju ubistvo... jeziva tema i za razmisljanje.
 
Osudio bih ga na 5-6 godina ali bih ga posle 3 pustio na uslovnu!Ali to je moj ujak i verovatno nisam objektivan! Zato Vas pitam!
Interesuje me koliko dugo neću moći s ujom na pecanje?
 
SavaBonJovi:
Osudio bih ga na 5-6 godina ali bih ga posle 3 pustio na uslovnu!Ali to je moj ujak i verovatno nisam objektivan! Zato Vas pitam!
Interesuje me koliko dugo neću moći s ujom na pecanje?
jezhim se ovakvih doskochica........

ne mozhe ti niko recji koliko cje on ostati u zatvoru.... mozhe da se pozove na privremenu neurachunljivost i da nikada ni ne vidi zatvor...... u shtini taj sluchaj skroz zavisi od advokata... ako ima dobrog advokata, zaista mozhe da se desi da ne ostane duzhe od 3 god.... ali sa loshim advokatom je to vecj drugachije.... shta znam.... u sushtini.... pravda se kupuje.... tako da ne znam shta da ti kazhem.....
ja ga, lichno, ne bih osudila uopshte.... ali to je zbog nekog mog lichnog stava koji nema veze s tvojim ujakom.... mada moje mishljenje ovde i nije bitno.... tj relevantno... ja ni ne znam kako pravosudje tu fungcionishe.... ali ne verujem da cje dobiti preko 10-15 god....
 
SavaBonJovi:
Osudio bih ga na 5-6 godina ali bih ga posle 3 pustio na uslovnu!Ali to je moj ujak i verovatno nisam objektivan! Zato Vas pitam!
Interesuje me koliko dugo neću moći s ujom na pecanje?

Decko, zaista je neukusan taj komentar. Covek je izgubio zivot, drugi covek zbog toga moze otici u zatvor, a tebe to pogadja samo utoliko sto se brines sa kim ces na pecanje.
Potpuno sam uzasnuta.
 
Nije to ništa. Moj komšija je zgazio dvojicu.
Jednog biciklistu ovde u Sremu (seljak koji je svako jutro nosio mleko u mlekaru), a drugi je "bio" pešak u Crnoj Gori (penzioner koji prelazio ulicu van pešačkog prelaza).
Prvi put ga je izvukao njegov ćale, koji je bio predsednik opštine u to vreme, ali drugi put nije mogao da ga spase robije, zato što je nesrećni čovek preminuo na putu do bolnice.
Oba puta je pobegao sa mesta nesreće. U crnogorskom zatvoru proveo je samo godinu dana, iako ja mislim da je i 10 godina malo.
Međutim, taj lik je u Miloševićevo vreme sarađivao sa auto mafijom, i svaki dan dovozio je kući neki drugi auto...
a i vozio je kao manijak, pošto skoro nikad nije bio trezan za volanom,
pa mi je odavno bio ljigav.

Razumem ja to što ti njega voliš, ali prilično je neumesno sa tvoje strane da uvom trenutku misliš na vaše odlaske na pecanje,
umesto da se zapitaš kako je porodici tog nesrećnog čoveka kojeg je "ubio" tvoj uja...
i da li će ga oni pustiti da živi kada izađe iz zatvora???
 
jel ste gledali na TV-u kako je onaj tip ubio mladica kojio mu je pre nekoliko godina zgazio 18-ogodisnjeg siina..krvna osveta...pravda je zakazala u slucaj poceo da zastareva

jbg ja verujem u stari zavet
 
Da verujes Stari zavet... to se lako da videti... Mislim... starii zaveti su uvek bolji od novih, samim tim sto su stari...
A stari svasta nesto znaju pripovedati.
 
@Amfibijasta Vragolija
...da...kako ono bese:decu ti nisam oprostio...
...tuga..sve mi diraj...decu...
...au,to su bas zayebane stvari...pupupupupu daleko bilo,nedo Bog nikome....pomeri se smesta...bu bu sotono,u vodu...
 
stari zaveti su sustina zivota i ponasanja..nove zavete su stvorili nasi EGO-i.zaomi je stoje ID tako srozan,to mu je hvala sto nas je milijardama godina spasavao od sabljastih tigrova i medveda...

izvinite,ali sve sto je zakon,sve sto je "pravda",pravila..sve su to ljudi napisali.

ljudi napisali...ljudi mogli i da pogrese...i ja sam ljud jbg i ja mogu da postujem ili ne...na zalost nesto moram od otpostujem ali nesto i ne moram.

izgleda da je ID danas privilegija pojedinih klasa i pojedinaca fino uvijena u zakone.
kadija te tuzi,kadija tisudi.

npr,,,na osnovu cega je jedino opravdano ubistvo-ubistvo za domovinu !!! molim vas !!!

ako cemo,ubistvo je ubistvo i nema razloga zbog kog bi ono bilo pojedinacno opravdano.e sad...sto su nasi EGO-i iskonstruisali da je neko ubistvo svirepo bla bal i da ga treba jace kazniti nego neko drugo....to su sve sto se mene tice s.r.a.nj.a.

ja postujem misao : JA NE GOVORIM DA JE TO ISTINA,JA SAMO U TO VERUJEM
 
Pa dobro vragolasta... koliko je to godina zatvora, sa stanovista nekog ko ne kaze da je to istina, vec ko veruje u TO?
Sta god "TO" bilo.

Ti kao "medicinar" verovano eutanaziju sa "TO" stanovista gledas kao svirepo ubistvo, cak i u slucaju ako te neko moli da to uradis.
Operacije koje su rizicne i posle koji pacijent ne prezivi... takodje su podjednako surove i brutalne...

Da ti nisi casna-precasna sestra?
 
pa ako nisi shvatio "godina zatvora" nije moja merna jedinica kazne...

ako si spreman da izvrsis eutanaziju onda si ubio i toga moras da budes svestan a ne da mislis da si ubio "u dobre svrhe" a ja nisam rekla da nikada ne bih ubila bas naprotiv,ako si pazljivo citao

psihologiju izvodjenja operacije prosto ne mozes ni da razumes jer se sa time nikada kao izvrsioc nisi ni sretao...

i na kraju,ne ja nisam casna sestra jer mi se cini da u pravoslavlju ne postoji taj red ali mozda eventualno mogla da budem monahinja ili nesto slicno...e to jesam...zar si mogao da pomislis da sam nesto drugo? :-D
osecam se prosto bozanski :-D
 
Naravno vragolasta...sva si bozanstvena... i ja sam to oduvek znao. Visokih moralnih normi, uvek spremna za sprdacinu... deset bambija bez razmisljanja.

Psihologiju izvodjenja operacije... pa dobro, nikada to necu razumeti, to je jasno, ali u tom slucaju doktor nije ubica... pokusao je da nekome spasi zivot a taj neko nije preziveo zbog te operacije... dakle, "nesto" ga je "ubilo". Vidis, ne mislim da je taj dotKor uboJica.
Ne bih ima snage da "upucam" bilo koga...
Nego... kako "vragolasti red" gleda na pobacaj i abortus?
Hocu da naucim sto vise... moras mi pomoci...

Vragolasta "mi" te volimo!
 
brate nikodime,ja ne znam zasto si se ti navrzo,ukoliko ti nije bilo jasno nakon par hiljada mojih postova iz kojih si mogao da uvidis da ja svoj mozak trosim samo na pojedine stvari ( na forumu skoro vrlo retko),onda nema ni svrhe da od mene trazis polemiku jer je neces sigorno dobiti.

ja sam iznela svoje misljenje i objasnila sam ga SASVIM OBICNIM I PROSTIM RECIMA ,na kraju zasto je tebi stalo da dopres do moje srzi,,,,
ali hajde bas kad si pomenuo abortus,htela sam i ja da ga pomenem u proslom postu ali sam mislila da cu mnogo da sirim temu a kao sto rekoh ja to ne volim,jednostavno ne volim polemisanje i ubedjivanje..

moje misljenje o abortusu na zalost jos uvek nije konacno a mislim da nicije prakticno ne moze da bude.
sad obrati paznju jer sledi objasnjenje recenice : ja ne kazem da je to istina,ja samo verujem ou to..koju ocigledno nisi shvatio.

abortus je zakonom dozvoljen zakljucno sa III mesecom trudnoce.na zalost,u III mesecu trudnoce fetus je potpuno formiran,ima sve delove tela i sve organe...! znaci,fetus je tada zivo bice,definitno.ali samo pre III meseca to zivo bice je bila samo jos jedna gomila celija u organizmu koja se ni po cemu nije razlikovala od drugih tkiva osim u POTENCIJALU !

ko ce sad da mi kaze u cemu je razlika fizicki unistiti parce koze i morulu,blastulu ili gastrulu kad ni jedno ni drugo nisu "zivo bice"?

pravo pitanje ali u isto vreme i najgluplje je : kada ta gomilica celija postaje zivo bice? krajnje bizarno,zar ne,s obziorm da se zivim bicem ipak smatra nesto sto je vec prethodno rodjeno sto znaci da fetus postaje zivo bice tek nakon rodjenja,sto je totalno jos bizarnije jer se zna da intrauterino srce kuca,organi rade,dete place,sisa prst,mokri,kaki.
ako cemo da cepidlacimo,prelazna linija je sasvim sigurno pocetak disanja jer su pluca jedni organ koji ne radi unutra.
znaci-fetus je ziv kad pocne da dise :-,,hehe...smesno ali ovako glupom ali tacnom indukcijom se upravo do toga dolazi.

tako da se od pitanja : da li je abortus ubistvo sada ostalo samo pitanje : kada fetus postaje ziv?

e to ti brate nikodime niko ne moze reci.jer sve sto kazu(crkva jedno lekari drugo) ,DEO JE DOGOVORA I ONE TEZE DA : ja ne kazem da je to istina,ja samo verujem u to

to ti je bilo uopsteno razglabanje o abortusu i nesot do cega sam ja licno dosla razmisljajuci...ali ja mislim da ti nisi hteo TO da me pitas nego da li bih ja imala/izvrsila abortus.

a odgovor je :
- imala bih abortus
-nikad ne bih izvrsila abortus...ne da prepravim NIKAD NIKAD NIKAD ne bih izvrsila abortus pa cak i kad bih znala da ce se dete roditi sa malformacijama...Uvek se nadje neko kome taj akt nije problem uciniti.ako ces sad da razglabas a sta ako se ne nadje...odgovor je-uvek se nadje.

no,da se vratimo na ubistvo i znacaju shvatanja"potencijala" : ako je plod star 2 dana grupa celija sa potencijalom i neko ga smatra "zivim bicem" zar covek koji misli ili planira ubistvo ali ga nikad ne izvrsi isto tako nema taj "potencijal" zbog koga bi mogao biti drugacije okarakterisan i drugacije se postupalo sa njim?????????????

vidis,ne mozes da pobijes nista od cinjenica koje sam iznela u vezi abortusa.mozes da pobijes jedino moje misljenje ali ja sam to upravo rekla : ja u to verujem,ne kazem da je to istina sto znaci da mozes da kazes : ti lazes Marija !

i samo to...daleko od toga da mi mozes reci da gresim.

i jos jedan osvrt na moj karakter : da ,ja volim da se segacim i sprdam, to je moj nacin shale,ali izvinte,druze nikodime,ko ste vi da to osudite,jel ste vi moralni ?mozda ste i vi monah?

onda mozemo da ramenjujemo poljoprivredna dobra i iskustva predenja vune

cao
 
@Amfibijasta pcelica

025.gif
024.gif
014.gif
011.gif


26.gif
 
ovo sa pcelicama i srcem odmah,,, da preformulisem O D M A H !!!!!!! da si mi poslao na pp

pobogu...ako imas jos tih pcela...bzzzzzz...posalji..

ovo je najsladji smajli koji sam videla

hvala
 
Varas se ako mislis da sam sve procitao... polovinu jesam.. ali do kraja ne... Mislim... opet... Ne kazem ja da je to sto sam napisao istina, vidis, ja samo verujem u to.
Jesam li ga procitao?
 
pa to je tvoja stvar...post stoji pa posle mozes da ga docitas ako zelis ako ne zelis ne moras...jer to je jednostavno...tvoja stvar :-D
 

Back
Top