Medjunarodna oznaka za Srbiju - SRB

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Plava Bilja

Domaćin
Poruka
3.533
Predlog za nove međunarodne oznake Srbije, onu od tri slova, kakva se koristi na vozilima, i oznaku od dva slova koja se koristi na Internetu, Zavod za standardizaciju dostaviće ministarstvima za nauku i spoljne poslove u ponedeljak, 19. juna, saznaje „Blic”. „Ta ministarstva treba da daju mišljenje o predlogu nakon čega se on prosleđuje Vladi, koja o tome obaveštava međunarodnu organizaciju ISO, koja se bavi dodelom međunarodnih oznaka”, kaže za „Blic” Ljiljana Pavković-Bugarski, pomoćnik direktora Zavoda za standardizaciju. Oznaka od tri slova nije problematična, i ona će najverovatnije biti SRB, a takva skraćenica se za Srbiju već koristi u svetskim organizacijama poput Svetske trgovinske organizacije, kaže ona.

„Problematična je oznaka sa dva slova, budući da su sve oznake na ´s´, koje asociraju na Srbiju, već zauzete. Oznaka rs kao Republika Srbija takođe ne dolazi u obzir, jer u oznaku države nikada ne ulazi njeno državno uređenje”, objasnila je Ljiljana Pavković-Bugarski.

Dok ISO ne odluči o našoj novoj međunarodnoj oznaci, u upotrebi će ostati YU, kao i domen yu na Internetu, koji će moći da se upotrebljava još tri do pet godina. (Mondo)
 
Kohen:
Medjunarodna oznaka ce biti "SER"............i to mi je tako svejedno........
Ionako medjunarodne oznake sluze , kada ides u inostranstvo.....

S obzirom da milioni Srba , svake godine svojim dobrim automobilima krstare po Evropi, moze da pise
i "Lonac"
Je l' ti meni dodjes kao sudbina :confused:
I sta ti uopste znaci ovaj komentar?
Pa, mozes TI da budes serpa, ali Srbija nije ti, Srbija je drzava :twisted:
 
Kohen:
Medjunarodna oznaka ce biti "SER"............i to mi je tako svejedno........
Ionako medjunarodne oznake sluze , kada ides u inostranstvo.....

S obzirom da milioni Srba , svake godine svojim dobrim automobilima krstare po Evropi, moze da pise
i "Lonac"

Hahahahaahahhh...
Mislim, Kohen zna biti kretencina, ali, svejedno, nemojte da ga banujete... nikad. I PAC-PACa. Treba staviti pod 'lepljivu' ovakve komentare. Ako se neko seca PAC-PACovog, uputio ga BL-u kad je ovaj rekao da ima jevrejske krvi. "Je l' u ampulama il' na rukama?", mislim da je tako glasio.
:lol: :lol:
 
migud:
Hahahahaahahhh...
Mislim, Kohen zna biti kretencina, ali, svejedno, nemojte da ga banujete... nikad. I PAC-PACa. Treba staviti pod 'lepljivu' ovakve komentare. Ako se neko seca PAC-PACovog, uputio ga BL-u kad je ovaj rekao da ima jevrejske krvi. "Je l' u ampulama il' na rukama?", mislim da je tako glasio.
:lol: :lol:

Pored dovitljivih opaski ima i veoooma problematične koje se kose sa pravilnikom foruma.
Sam je izabrao...
 
Mozete vi njega da branite koliko hocete ( a hocete i ciinite natcovecanske napore) ali, neka je tama takva kavva je (mozda nije bas za neku razradu) ipak, domen ili nedomen, tek ne moze se na taj nacin govoriti o imenu svoje zemlje!
Nekako se veceras osecam kao stranac ovde, nigde nikoga od mojih:(
 
Plava Bilja:
Mozete vi njega da branite koliko hocete ( a hocete i ciinite natcovecanske napore) ali, neka je tama takva kavva je (mozda nije bas za neku razradu) ipak, domen ili nedomen, tek ne moze se na taj nacin govoriti o imenu svoje zemlje!
Nekako se veceras osecam kao stranac ovde, nigde nikoga od mojih:(

To je zato sto smo svi svoji. ;)
Nego, ne budi na kraj srca, Biljce, Srbiju svi mi volimo samo je neki dozivljavaju k'o dete pa se tako i ophode... Znas kako to ide, kudis dete da bi valjalo. Neko i cuske primenjuje. A neko, pak, lepu rec.
 
jomini:
Sad znaš kako će biti nama ostalima kada se vrate No_problem, Paola, Strela, Aleksandar, Untouchuble i ostali sa Cecinog koncerta.... :lol:
A ovo je ništa u poređenju sa onom Torturom...
Malo neumesno, Postovani :shock:
Untouchuble i Paola su banovani, ne znam za ove, ali se osecam jako glupavo, i molim da se tema zakljuca.
Ne mogu svi biti pametni, ne mogu sve znati, a pravo da vam kazem gospodo demokrate, ja vise volim one koji ne znaju. Oni koji znaju, znaju na isti nacin, oni koji ne znaju- ne znaju na razlicite nacine,pa su zato mnogo interesantniji :roll:
 
Oho, sad smo na ''Vi''??? Što se vređaš? Nego, jesi ozbiljna za
thread_lock.gif
 
migud:
To je zato sto smo svi svoji. ;)
Nego, ne budi na kraj srca, Biljce, Srbiju svi mi volimo samo je neki dozivljavaju k'o dete pa se tako i ophode... Znas kako to ide, kudis dete da bi valjalo. Neko i cuske primenjuje. A neko, pak, lepu rec.
Lepo je, migud kad odrastao covek u sebi zauvek sacua dete, taj covek je uvek srecan, i onda kad razlog za srecu bas i nema.
Onda ostaje razlika izmeju odraslog coveka koji je ostao na novou deteta, i ovog prvog sto pomenuh, ogromna.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top