Problem sa igricama

jimmyz

Početnik
Poruka
11
Ovako:kada god igram neku igricu ona prvo ide normalno,a posle pocne da se koci.Prvo sam pomislio da je nesto do graficke,medjutim,to mi je cudno,posto su sve te igrice kada sam kupio kompjuter normalno radile,sve do pre dva meseca.Sada ne mogu bas normalno da igram cak ni onaj pinball,a kamoli nesto drugo.Molim vas pomozite!Hvala unapred!
 
Virus,pregrevanje odredjenih komponenti kompjutera,pre svih procesora i graficke,svasta moze da bude uzrok.
Da li ti je racunar overklokovan?Da li si ga skoro proveravao/cistio od virusa i ostalog smeca?
 
Reinstalirao sam nedavno kompjuter,medjutim ni to nije pomoglo.Nego vidii,kad sam skinuo skinove za GTA Vice City,nesto se pokvarilo u samoj igrici.Onda sam pokusao da izbrisem igricu i pojavilo mi se nesto kao:"Are you sure you want to delete ATI Panel,tako nesto.Ja sam Kkiknuo yes,jer mi je to bilo nelogicno,i obrisao to.I od tad u nijednoj igrici ne mogu da menjam rezoluciju u display options.E jedno nedelju dana posle toga su igre pocele da se koce.Kada sam done komp sa reinstaliranja,video sam da mi to nije namesteno i da je i dalje isto.E da,jel mozes da mi objasnis kako da overklokujem kompjuter?Pozdrav.
 
Ovo je sa hardvera,za pocetak iscitaj temu:
http://forum.krstarica.com/threads/21753

Ako imas Ati-jevu graficku karticu a laik si onda mi je jasan izvor problema.
Da sam na tvom mestu prvo bih reinstalirao drajvere od graficke i to probaj da nabavis najnoviju verziju.
Naravno da bi ti ti drajveri omogucili Ati Control Panel aplikaciju moras instalirati i Net framework:
http://www.microsoft.com/downloads/...FamilyID=262D25E3-F589-4842-8157-034D1E7CF3A3
Malo je veci download,ako si na dial up-u,smorices se.
 
cekaj sta si video da ti nije namesteno?
Malo bolje objasni sta je bilo posle reinstalacije.
Za sada najbolje ti je da skines najnovije drajvere (ili neke starije od ortaka da se ne mucis sa skidanjem ako nisu mnogo bajati). Bitno je da su provereni i da dobro rade na drugom kompu.
Ako i tada imas problema javi.
 
Pa nije mi bilo namesteno ono za rezoluciju,ono sto sam obrisao.Na primer ja mogu da namestam rezoluciju ekrana kad idem u properties na desktopu,ali kada sam u nekoj(bilo kojoj igrici) i udjem u options/display properties/sve mi je dostupno i mogu da menjam,jedino rezoluciju ne mogu(pre sam mogao)od kad sam obrisao to.Meni su ljudi kod kojih sam reinstalirao komp rekli da tu opciju mogu da vratim jedino reinstalacijom,medjutim,ni posle toga nisam je imao.
 
Reinstalacijom drivera vratice ti se i kontrol panel za iste.
Ako imas sporu internet vezu i ne bi da ih skidas sa neta,kupi casopis Digital ili PC Press,uz svaki dolazi DVD na kojem izmedju ostalih drivera i programa imas obavezno i poslednje drivere za Ati i nVidia graficke karte.Proces instalacije je prost,ali obavezno prvo uninstal stari driver.
Cisto da izbegnes eventualije.:D
Poz.
 

Back
Top