Prosirene vene i kontraceptivne pilule i njihov uticaj!?

Amazonka

Zainteresovan član
Poruka
170
Molila bih vase misljenje, ko je imao slican problem kao ja. Imam neredovne menstrualne cikluse i dijagnozu cistocisticne jajnike, pa mi je moj ginekolog prvo preporucivao tablete endrometril da regulise neregovne cikluse. Otisla sam drugom ginekolog koji mi je preporucio kontraceptivne pilule Mikroginon i s njima mi se regulisao mjesecni ciklus. Ali, imam drugi problem,problem prosirenih vena i to na lijevoj nozi dijagnoza: Varices cruris et femoris l sin, gdje mi je vaskularni hirug obavezno naglasio da ne pijem mikroginon pilule jer uticu na prosirene vene i stvaranje tromba. Obavezno mi je naglasio da prestanem sa pijenjem kontraceptivnih pilula. Pa mi recite, koje tablete da pijem da regulisem ciklus, a da ne uticu na prosirene vene ili sta dalje da radim?
Hvala!
 
I sta,sad vam neko kaze koje tablete da uzmete i vi bi ih uzeli na svoju ruku?
Vaskularni hirurg je bio u pravu sto se tice vasih vena i tromba,mogu vam samo reci da ponovo konsultujete ginekologa.
Ono sto je vasa greska jeste sto menjate ginekologe,verujem da i onaj prvi koji vam je prepisao endometril posle neuspesne terapije bi primenio nesto drugo,ali vi ste otisli kod drugog ginekologa,a sad cete kod treceg...
Morate se drzati jednog doktora,drugacije samo cinite sebi magarecu uslugu.Doktor mora kad pogleda ime na vasem kartonu da zna koga ocekuje na vratima ordinacije,a ako ih stalno menjate niko se ozbiljnije nece pozabaviti vasim problemom,jer ste samo jedno lice vise tog dana.
Jeste li u opste svog ginekologa upozorili na problem sa venama?
Uzmite nalaz vaskularnog hirurga i sa tim nalazom otidjite kod ginekologa koji ce vam naci onda adekvatniju terapiju za vase stanje.
Pozdrav!
 
dr:
I sta,sad vam neko kaze koje tablete da uzmete i vi bi ih uzeli na svoju ruku?
Vaskularni hirurg je bio u pravu sto se tice vasih vena i tromba,mogu vam samo reci da ponovo konsultujete ginekologa.
Ono sto je vasa greska jeste sto menjate ginekologe,verujem da i onaj prvi koji vam je prepisao endometril posle neuspesne terapije bi primenio nesto drugo,ali vi ste otisli kod drugog ginekologa,a sad cete kod treceg...
Morate se drzati jednog doktora,drugacije samo cinite sebi magarecu uslugu.Doktor mora kad pogleda ime na vasem kartonu da zna koga ocekuje na vratima ordinacije,a ako ih stalno menjate niko se ozbiljnije nece pozabaviti vasim problemom,jer ste samo jedno lice vise tog dana.
Jeste li u opste svog ginekologa upozorili na problem sa venama?
Uzmite nalaz vaskularnog hirurga i sa tim nalazom otidjite kod ginekologa koji ce vam naci onda adekvatniju terapiju za vase stanje.
Pozdrav!

Hvala tebi na savjetu, posto vidim da si ljekar i da dajes adekvatne savjete. Jeste promijenila sam ginekologa zato sto nisam bila zadovoljna s njim, a naravno da sam mu rekla sve, ali uvijek istu terapiju mi je propisivao, pa sam ga zato promijenila.
Pozdrav i tebi!
 
Iako je tema zastarela, ja ću odgovoriti u nadi da će odgovor nekom nekad dobro doći (slabo se u Srbiji piše na temu proširenih vena).
Ovako-ja sam do juče (bukvalno do juče, bila sam na laserskoj intervenciji) imala proširene vene na obe potkolenice. Pre četiri godine sam, uprkos problemu a u dogovoru sa ginekologom, počela da pijem Logest. Da li je on pogoršao moje stanje ili ne, ne znam, ali pre nekoliko meseci sam prestala da ga pijem i konsultovala više vaskularnih hirurga. Svi su rekli da kontraceptivne pilule treba izbegavati.
Treba naravno pitati i ginekologe za mišljenje ali u ovom slučaju mislim da se 99% treba osloniti na vaskularnog hirurga.
I NIKAD ništa na svoju ruku i uvek iz više izvora. Pozdrav :bye:
 

Back
Top