Cirkusi i zooloski vrtovi
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Cirkusi i zooloski vrtovi

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Cirkusi i zooloski vrtovi

U nedelju, 18.6.2006. održaće se protest na Zemunskom keju kod hotela Jugoslavija, povodom gostovanja cirkusa Corona. Protestvovaće se protiv nehumanog korišćenja životinja u cirkuskim tačkama, a za više informacija, posetite

http://sloboda-za-zivotinje.org/new...st_cirkus2.html

Nije mi jasno po kojem osnovu je originalna tema zatvorena.
    Odredjeni Oximoron dodje, izjavi u jednoj recenici psovku i kategorise ljude kao idiote, a zatim tu svoju poruku kao izbrise i zatvori temu navodno zakljucivsi debatu nekim svojim misljenjem.

Tema se tice zivotinja, na pravom je podforumu i jedine vulgarnosti i bahatosti su bile izjavljivane od strane korisnika Oximoron.

Licno smatram da mucenje zivotinja da bi se neko zabavio sat vremena zlocin, i da zasluzuje kritiku. A protest jeste vid kritike. Ljudi koji ce tamo doci nisu nikakvi idioti. To su ljudi koji imaju osecaj odgovornosti i dovoljnu motivaciju da ne sede skrstenih ruku, odobravajuci onaj horor.
    Poslednji put ažurirao/la pudlala : 17.06.2006. u 10:05
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Cirkusi i zooloski vrtovi

Molila bih moderatora da naziv teme izmeni u Cirkusi i zooloski vrtovi. Hvala.
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Zainteresovan član Afrodity (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2006.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: protest

Pudlala, mislim da je gigule zakljucala tu temu, ako se ispostavi da je to ucinio oximoron, otkljucacemo je...

Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: Cirkusi i zooloski vrtovi

Vazi Afrodity, zaista mislim da je najava protesta bila odlican povod za kvalitetnu diskusiju. Naravno da ljudi imaju prava na razlicita misljenja, samim tim i da misle da zivotinjama svrha jeste da zabave coveka po bilo koju cenu... ali zato valjda i sluze forumi, da oni koji ne misle isto suoce misljenja.

Hvala na izmenjenom naslovu.

Učlanjen
    24.02.2006.
    Reputaciona moć
    47

Tacno, na zalost, ne shvata svako svrhu jedne diskusije koja u sebi nosi razlicite poglede i stavove. Proverila sam sada, gigule i jeste zakljucala ovu temu, tako da se ona moze i javiti i reci koju vezano za to. Ja licno ne vidim razlog za zakljucavanje iste, normalno je da ce biti suprotnih misljenja, ali mozda je trebalo sacekati i videti da li se ista moze drzati pod kontrolom, jer ipak je bila u samom zacetku,a sto se tice Oximorona, on i nema tu mogucnost da zakljucava teme na ovom podforumu.

Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

OK, pogresno sam shvatila da je covek moderator.
    Neka onda ovo bude tema gde ce ljudi moci da razmene misljenja o zoo-vrtovima i cirkusima.

Po meni su to najlicemernija moguca mesta, gde se iza navodne brige o zivotinjama krije najprostija finansijska racunica-profit.
    A specijalno je strashan bgd zoo-vrt, gde se one nesrecne zivotinje bukvalno raspadaju. Meni nije jasno kako za sve ove godine nista, ali bas NISTA nije uradjeno po tom pitanju.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Slazem se sa tobom, ja sam prestala da idem u zoovrt, jer prosto ne mogu vise da gledam te sirote zivuljke kako zivotare u prostoru i klimi koja nije za njih.
    Najgore mi je kad vidim pantere, tigrove i te velike macke kako zive u kavezu koji ne bi bio dovoljan ni mom psu. Covece ta zivotinja moze da trci 100km/h a oni je strpaju u kavez gde ne moze nista drugo da uradi nego da se setka s leva na desno.
    To je samo jedan primer a ima ih jos gomilu.
    Ma sta reci o coveku koji ostavlja bul terijera da mu cuva zoovrt tako sto ga preko noci vezuje ispred kapije (tacnije za kapiju). Valjda treba neko od radnika da bude tu, a ne samo pas i to vezan.
    A jos kad vidim da poziva volontere da rade u vrtu, jos me vise iznervira. Gospodin ce da se vozika u dzipu ko da je na safariju, kupovace ilegalno zivotinje koje kostaju nenormalno, a ovamo trazi besplatnu radnu snagu. Ma djubre....

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Samo da dodam, ne znam da li ste bili u Palickom zoovrtu, ali vam iskreno preporucujem da ne idete, jer je 100x gori od ovogo Beogradskog. Ja sam bila tamo pre 4 godine i smrzla sam se kako je strasno....

Zainteresovan član Luftiguz (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

U koliko sati je protest?
    Znaci, drugari, vidimo se tamo? Znak raspoznavanja za forumase - karanfil u reveru ili dekolteu?
    "Pets are always a great help in times of stress. And in times of starvation too, o'course."

(Terry Pratchett, Small Gods)

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

ja sam zaključala temu jer TO nije bila normalna rasprava već nisko prozivanje a zaključala sam je SAMO da se ista prekine... ali ako je problem, temu mogu otključati
    evo ovako
    i još moram da kažem i ovo...
    pošto ne dolazim na ovaj forum, ne znam šta se dešava i da nije ta tema prijavljena i ne bih ni znala da ista postoji... a trebalo je neko od nas tri,mislim na moderatore, da reaguje u samom startu a ne da dođe do pljuvanja pa onda zašto je tema zaključana...

pozz

Učlanjen
    24.02.2006.
    Reputaciona moć
    47

Gigule, zar ne mislis da bi neko vec odreagovao od nas moderatora, da je na vreme video sta se sve izdesavalo?

Početnik
    Učlanjen
    29.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

http://www.well.org.yu/zoo%20vrtovi.htm

http://www.well.org.yu/cirkusi.htm

toliko od nas...
    e da pridruzite nam se