Slepa ljubav i ocaj

Situacija koja dovodi do ocaja-ne vredi ni da se obeznanis od alkohola,ni da udaras rukama u vrata dok ne poplave, ni da vristis na Kalisu dok ne ostanes totalno bez glasa.......... Nista ne vredi, jer si zatocenica sopstvenog srca - zato je bolje nemati srce - voleti razumom - al kad bi to moglo bilo bi super - bem ti rakove i ko ih izmisli8)

p.s.moram da dodam ovo jer ima tripera koji ce pomisliti da je prvi deo recenice autobiografkog porekla8)
 
esperanca137:
Situacija koja dovodi do ocaja-ne vredi ni da se obeznanis od alkohola,ni da udaras rukama u vrata dok ne poplave, ni da vristis na Kalisu dok ne ostanes totalno bez glasa.......... Nista ne vredi, jer si zatocenica sopstvenog srca - zato je bolje nemati srce - voleti razumom - al kad bi to moglo bilo bi super - bem ti rakove i ko ih izmisli8)

p.s.moram da dodam ovo jer ima tripera koji ce pomisliti da je prvi deo recenice autobiografkog porekla8)

Racice, draga, dobrodosla u klub. Apsolutno te razumem - ja sam od iste sorte...
 
To je boba htela da kaže da je u ljubavi prisutna i socijala....i gospodinluk....

E nije....

Socijale ima dok nema prave ljubavi.
Gospodinluka ima na nivou platonske ljubavi.

E sad cim se ubaci platonska ljubav , onda je sve ljubav. Jer ako volim ljude , volim i žensku "decu".Ako volim decu , čak i ako nisu moja , nisam pedofil....
Tu ima one čuvene volim sebe u drugima, bar ono što sam ja video kod drugih....
Ali ima i volim druge zbog drugih u sebi......dati priliku drugima da vas svojim emotivnim i nekontrolisanim ispoljavanjima zapljuskuju pitanjima, odlukama, problemima, ali i odgovorima koji će vama značiti, povezanošću, podelom radosti.

Ono što još može da bude iza bobinih reči je i blic ljubav....Stara ljubav koja više ne zadovoljava "dinamiku" koju žene i žena pojedinačno zahteva da bi se osećala živom i prilagodljivom , naprednom i nova nada, plam , zanesenost, oslobadjajuće ushićenje kojem je cilj razbijanje stegnutih strahova zbog ustajalog, ili preusmerene mržnje prema drugom koja je ustvari produkat nepodnošenja sebe i svojih slabosti...

Uslovljena ljubav, je česta pojava.... Žene ne shvataju koliko je česta povezanost preko dece i sa muškarčeve strane. Bar po pitanjima i starijih i mladjih koje iz svog "nedužnog" slučaja pitaju kad će muškarac da poštuje majku svog deteta.....
Ja ne znam nijednog muškarca koji voli požrtvovano svoje dete , a da deo te ljubavi ne projektuje i na majku....Znači tu je vezana ljubav u pitanju. Veliko zlo po modernim šovinističkim pogledima , jer zaboga on nju ne voli radi nje , kao ličnost , već kao ličnost majke svoga deteta....

Ljubav je uvek shvatana animalno , pa je tako i ja tumacim , bez obzira što postoje i viši oblici ljubavi, ali animalna je najšira, najprirodnija, najženstvenija....A tu gospode nema....ni rukavica....
 
bobba:
Ne postoji tako okrutna kazna kao patnja zene koja se zatekne zatocena izmedju muskarca koga voli i drugog muskarca koji voli nju...

Zatochena? Zatochena! ...zatochena...Zatechena?
o, da...oooooooo,da....velika je patnja...ako, taj kojeg ona voli, ne voli nju...ili je zbog nekih drugih razloga''onemogucen prelet''...shto se tiche griznje savjesti prema ovom drugom...imam utisak da ljubav moze dovoljno da zaslijepi, pa da prefarba sve to shto ce da mu uradi farbom''izvini shto te ubih...nisam htela(namjerno) da te ubijem''...ne zna chovjek kolika zvijer moze biti, dok...a sve zbog ljubavi, univerzalno, vishenamjenske...a i kao tako, bolje je od pretvaranja...pa shta ce mu ako ga ne voli? Shta ce joj, ako ga ne voli (bitan detalj)? O, da li je nasha vrsta toliko humana, da bude s nekim ,SAMO ZATO shto taj neko voli tebe,a iskrsla je prilika?...Chime sprijechiti dalji rasplet...Chime vezati? Lisicama?...Jedna bi Karenjina, pa pod voz...mnogi tako funkcionishu duuuuuuugo...duuuuuugo...pa da je patnja toliko velika...vec bi ''podlegli ranama''...moze li se zaviriti u nechije misli?
Moze da bude tu patnje, za vishe uchesnika u eksperimentu...a ne samo za ''patnju zene''...ili da sve bude ''normalno''...naizgled...
 

Back
Top