Protest 18.juna u Zemunu

alexbgd71

Gost
Poruka
50
U nedelju, 18.6.2006. održaće se protest na Zemunskom keju kod hotela Jugoslavija, povodom gostovanja cirkusa Corona. Protestvovaće se protiv nehumanog korišćenja životinja u cirkuskim tačkama, a za više informacija, posetite

http://sloboda-za-zivotinje.org/newsletter/protest_cirkus2.html

i dodjite ako možete! Bilo bi dobro da potvrdite mailom dolazak radi uspešnije organizacije protesta.

Pozdrav!
Saša

NAPOMENA: moderator je izbrisao neprikladne komentare jednog clana pa ce vam mozda odgovori delovati malo nepovezano.
 
Oximoron:
koji ste vi idioti jbt...
Imas li ti nesto pametnije da kazes ili je to vrhunac tvoje misje inteligencije?

Ko nije razmisljao o tome da se zivotinje i u cirkusima maltretiraju, moze da procita na pomenutom sajtu. Ko je citao ali ne kapira, taj je malo zatucan uticajem okoline i trebace mnogo vremena da ukapira, ali ce ukapirati jednog dana. A ko je mentalno retardiran (medicinski izraz za osobe sa koeficijentom inteligencije ispod 60), taj nikad nista nece skapirati, i moze samo da lupa nesto u 2-3 reci u forumima. Takvi se lako prepoznaju.
 
Protest sluzi za to da ljudi javno iskazu svoje ne zadovoljstvo, i ukazu drugim ljudima na to da postoji i drugi nacin zabave od gledanja tigra kako skace kroz neke krugove i sl., a pritom ga posteno izmaltretiraju.I zasta sve to - da se neko dete zabavi, i mozda cak usadi ideja kako su divlje zivotinje u sustini stvorene za zabavu sirokih narodnih masa.
U vecini civilizovanih zemalja u cirkusima je zabranjeno koristiti zivotinje jer je to oblik zlostavljanja zivotinja.
Onaj ko je protiv toga i ima vremena doci ce, onaj ko nema vremena ili nema nista protiv toga nece doci.Komentari poput tvojeg su apsolutno suvisni i cak glupi.
Ljudi kao sto si ti su extra licemerni jer sa jedne strane ces da pricas kako je glupo odrzavati takve proteste jer to nije nasa stvar a sa druge strane ces da zabadas nos u tudje zivote koji te se apsolutno ne ticu (sto mi se cini da upravo radis).
 
Zasto svi koji su neobavesteni o problemu zivotinjskih prava, porede zastitu ljudi i zastitu zivotinja? Ljudi imaju svoje politicare koji se brinu o njima, imaju i neku pomoc drustva, vecina ih zivi bar slobodno, i imaju razum da se brinu o sebi. Zivotinje su slabije vrste od nas, ali to ne znaci da trebamo zato da ih zgazimo i unistimo, nego bas da se pokazemo koliko smo pametni, pa da im pomognemo da zive zajedno sa nama.

Za sada, jos uvek ih drzimo otprilike kao sto su fasisti jevreje u logorima, muce se i ubijaju, samo sto to niko ne vidi, osim onih koji rade u mesarama i sl.. Za sve ostale, to je skrivena industrija smrti, jer covek dobije kravu u obliku hamburgera i na to gleda kao na hranu i ne razmislja kako je to dobio.

> i shta zapravo ochekujete da postignete protestom?

Ocekujemo da ce svaki normalan covek da shvati da divljim zivotinjama ne prilichi da zive u kavezima, da preskacu zapaljene burice ili igraju uz dobos, niti im se svidja da ih bodu ili mlate lancima ako ne slusaju. Znaci, prvo se informisite, razmislite o tome i tek onda pricajte nesto, a ne napamet cisto da nekog napljujete.
 
@Mackic
Naleteo sam sluchajno na temu gledajutji kroz nove poruke,i zabezeknuo sam se da bi neko uopshte oko svega toga pravio veb-stranicu,organizovani protest itd...
Mislim da je to jednostavno glupo,jer se apsolutno nishta ne postizhe protestom,barem ne sa ovakvom tematikom.A gde sam ja to,po tebi,zabo nos u tudji zhivot?
@alexbgd71
Po broju poruka sa moga nicka,i mom statusu,mozhesh videti da nisam neko ko ide i pljuje ljude na forumu kako mu padne na pamet.
Kod tebe vidim cest problem,koji se u poslednje vreme pojavljuje i kod nas.Ne mozhe chovek stavljati prava zhivotinja ispred prava choveka...Ovo shto kazhesh za hamburgere je sasvim besmisleno,meso je potrebna kultura u chovekovoj ishrani.Chovek,takodje,jede zhivotinje od kada je sveta i veka,trenira ih,koristi ih kao ljubimce,prodaje.Ne kazhem da je to dobro,ili korisno,ali potrebno i nezaustavljivo jeste.Ti mislish,da otvorish vrata od kaveza tom slonu,da bi on pobegao?E,tu se varash grdno brale...takvim zhivotom su zhiveli svi njegovi preci,to je genetski kod koji se prenosi generacijama kod pitomijih zivotinja,da sluze coveku...zivotinje ne mozemo postaviti kao sebi ravne,jer to i nisu.Priroda je to jasno odredila.
 
Ako se slazete sa nama, nemojte da pustate da to neki drugi zavrse jer tako se nista nece postici. Dodjite cisto onako, da cujete sta imamo da kazemo o tome, a usput prosetajte po keju, a koliko sam cuo, vreme ce biti lepo kao i u subotu.

Pozdrav!
 
IZVESTAJ!

Dragi moji, sa velikim zadovoljstvom mogu da objavim da je protest bio vise nego uspesan, a niko nije ocekivao da ce toliki broj ljudi biti zainteresovan da nekako pomogne zivotinjama! Planirano je da se pokupimo i odemo u 21h00, spakovali smo se ali do 21h45 nismo mogli da idemo jer su ljudi trazili da potpisu peticiju (ime i prezime, broj licne karte, adresa i potpis). Sa mnogima smo danas razgovarali u vezi ove teme, i imali smo neocekivano mnogo razumevanja, prosto neverovatno!!! Znaci, ljude samo treba animirati i otvoriti im oci, jer masa njih jednostavno ne razmislja o tome kako se zivotinje pate, sve dok ne vide neki transparent i slicno.

Zahvaljujem se svima koji su bili a i ostalima koji podrzavaju zastitu zivotinjskih prava uopste.
Pozdrav!
 
Zao mi je shto nisam mogla da dodjem,a planirala sam,ali pas mi je bolestan jako,mnogo se brinem za nju i ne odvajam se od nje,...nisam mogla da je ostavim...Ali pozdravljam sve uchesnike i zainteresovane za pomoc tim zivotinjama,...josh jednom,svaka vam chast!! :wink:
 
Sanha:
Zao mi je shto nisam mogla da dodjem,a planirala sam,ali pas mi je bolestan jako,mnogo se brinem za nju i ne odvajam se od nje,...nisam mogla da je ostavim...Ali pozdravljam sve uchesnike i zainteresovane za pomoc tim zivotinjama,...josh jednom,svaka vam chast!! :wink:
Извињавам се, нема везе са темом, али само да питам, како ти је куца? Јел` се опоравља? И шта јој је?
 
Izvinjavam se moderatorima,samo da kazem da je Rea malo zivnula,3 dana je imala temperaturu,povracala,...bila je totalno umrtvljena,kunjala je 3 dana,samo je vode pila,...Sad je na dijeti,pirinach i belo meso i pije Linex,....a mislim da je pokvarila stomak zachinjenom hranom koju joj je dala moja mama,...prshuta,slatki kupus sa zachinima i biberom i neka stara salama,...ja to nisam znala do juche,...Sad je bolje,samo nece da jede pirinach...Ne znam kako da je nateram da jede...

Josh jednom se izvinjavam i hvala vam na brizi...Bice ona dobro ;)
 

Back
Top