ne podnosim buducu svekrvu,a ni zaovu

marushka81

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima,ne zalazim cesto po forumima ali mozda bas ovdje, medju onima koji su vec iskusili porodicni zivot i brak, nadjem dobar savjet.U vezi sam tri godine s momkom i konacno treba da se odlucim da li da se uzmemo. Volimo se i solidno se slazemo.Dvije me stvari koce.Prvo,nije obrazovan i nemamo iste centre intresovanja. Plasim da ce s godinama jaz da se produbi (i da cu sama u pozoriste a on s drugovima u grad).Drugo, brine me njegova prevelika vezanost za majku i sestru,(mijesaju se u sve zivo,a provalila sam da im se ispovjeda kad se posvadjamo).Da li je neko od vas imao slicne nedoumice?
 
Pa cim postoje cak dve stvari koje te koce, onda to znaci da nesto ipak nije u redu. A ako je tako zasto bi se odlucila na taj korak. Ipak se u brak stupa sa namerom da to traje ceo zivot, ne?
Znas, vas dvoje sad i u narednih nekoliko godina sigurno cete moci da vasu vezu definisete samo vezano za seks, ali sta cete za 20 godina ili vise? Tad treba da pricate i idete u pozoriste itd. Iluzija je da nekog mozes da promenis, mozete se samo prilagoditi, a ako tebi te stvari vec sad smetaju, nakon 3 godine, zamisli kako ce tek da ti smetaju nakon 30 godina.
Nemoj tako ishitreno da stupas u brak. Vrlo si mlada, imas jos vremena, a i da nije tako, ja ipak mislim da ne treba da se zadovoljis nicim sto nije najbolje, po bilo koju cenu.
A to sto on mami i sestri prica o vasim svadjama, to nikako nije ok.
I jos nesto, rekla si da se slazete solidno. Izvini, ali to mi zaista ne zvuci dovoljno dobro da bi sa nekim mogla da stupis u brak. A ti vec njih zoves buduca svekrva i zaova, znaci ipak si resila da one to i budu. Pazi, ne znaci da moras da se divno slazes sa njima, naprotiv, ne moras uopste ni da ih gotivis, ali je lose to sto se one mesaju u vasu vezu i lose je to sto se vas dvoje slazete "solidno" i sto vam se sfere interesovanja nigde ne preklapaju.
Razmisli dobro, ipak je to veoma bitno. Ako nisi sigurna, nemoj.
Nadam se da ces resiti nedoumicu i doneti pravu odluku, kakva god da je. Srecno :)
 
Maruska niko ne moze da ti kaze ni da se udajes ni da se ne udajes, ali cim se ti pitas da li bi trebalo da se udas za tog momka onda mi je sumnjivo da ti to stvarno zelis, a jos sad osecas moguce probleme zbog mesanja majke i sestre. Veruj u braku se ti problemi jos vise uvecaju nego samo u zabavljanju...Nemoj da odluku doneses zbog te tri godine koje ste proveli zajedno one su manje bitne u odnosu na ceo zivot ... Jos si mlada - pretpostavljam da je ovo 81 tvoje godiste, pametna si , i doooobro razmisli. Znaj da to sto on voli blejanje s drugovima vise nego odlazak u pozoriste s tobom, OGROMNO razlika medju vama...Puno srece i ljubavi!
 
Ja sam iz veze duge 7 godina otisla kada se postavilo pitanje braka jer jednostavno mislim da sam ga posle toliko vremena ( i nekih nasih gresaka) volela samo kao prijatelja. I bilo mi je jako tesko jer je zaista bio sjajna osoba (obrazovan, duhovit, pazljiv, uspesan,...), ali kada sada sve sagledam mislim da je to bio dobar potez jer u tom trenutku to sto smo imali nisu bili dobri temelji za brak. Zato dobro porazmisli da li je to sto imate dobra osnova, i nemoj da se plasis da ostanes sama. Ja, licno pobegla bi glavom bez obzira od nekoga ko nase rasprave prepricava roditeljima!
 
beži bre iz te veze.
šta ćeš u starijim godinama da radiš sa njim?
ti bi u pozorište, a on u siledzijki sa pivom ispred tv-a?
i da te doziva...ženoooooo daj...
i da te podseća kako je njegova majka ovo ili ono..(at i nisi)
a,tek njegova sestra kako je ona...
ma bzvz.
moj muž i ja imamo ista interesovanja,i zaista nam je super, ali on dolazi iz mnogo drugačije kuće...
pa ja već sada nazirem da ću imati muke(što je straiji sve više vuče na roditelje od kojih bi svako želeo da se razlikuje)
ipak mi ne možemo pobeći od činjenica...da ličimo i imamo navike ili narav kao naši roditelji...
dobro razmisli,ali ako ti već sada smeta...
to je to..izljubite se vi lepo,pozdravite se, pa kud koji mili moji:p
 
Ja se ne bih usudila da ti dam savet tipa - ostavi ga - ne ostavljaj ga.Mislim da to mora nekako da sazri u tebi samoj.Ako se sada razidjes s njim slusajuci razum, a ne srce - kajaces se verovatno.Zasto - zato jer si poslusala samo jedan deo sebe.Ja bih na tvom mestu sacekala i ne bih nikako zurila s brakom (vidim i da si jako mlada).Ali bih malo vise pocela da sagledavam nasu vezu i trudila se da maximalno koliko to mogu - budem realna.Vreme ce ti pokazati najbolje.Nadam se samo da neces zatvoriti oci i vrteti se u krug godinama!
 
Jao, bezi bre od njega! Ja sam jednom bila sa tipom koji je tako slusao mamu i dve sestre. Оn je bio ok covek (ali potpuno drugacija interesovanja - jbt. smejao mi se kad citam, a ja uglavnom samo to i radim). I sestre i majka su bile ok (ali u potpuno drugacijem fazonu od mene - "krhke", mozes misliti, stalno im je bila potrebna pomoc - njegova!). E kad je jednom ustao iz kreveta usred noci (posle sexa) i krenuo da resava neke porodicne probleme (jedna od njih mu je telefonirala) bilo je BAJ BAJ HEV A NAJS LAJF.
Posle se ozenio sa nekom lencugom, takodje "krhkom" i radi ko konj od jutra do mraka :)
 
e meni je malo tuzno kad ljudi nemaju NIKAKAV kontakt s roditeljima i rodbinom. ok nemam bash ni ja sa daljom
ali to vam kao zvuci super a pa dobro.
ma i ja ne bi imala nikakav kontakt a nije ga imao ni rubinshtajn artur, sa roditeljima, bas dugo
 
Ево мало другачијег става:
Прво, ко пред ступање у брак није прошао фазу преиспитивања:
Да ли је то заиста оно право? Смета ми што хрче или што оставља прљаве чарапе по кући...хоћу ли моћи да се носим са тим? Да ли могу да поднесем његове особине које ми сметају?...И све то...

Онај ко је ушао у брак са уверењем да се у СВЕМУ АПСОЛУТНО СЛАЖЕ СА ПАРТЕРОМ И ДА МУ НИШТА КОД ПАРТЕРА НЕ СМЕТА...тај је само био толико заљубљен да није био способан да реално процени ни партнера ни међусобни однос!!!...А заљубљеност увек прође....

То што ти сметају свекрва и заова, то је доста честа ситуација, ниси ти неки изузетак..Ипак су то две различите породице, увек постоји нека врста ривластва....иди на ''Дом и породицу'' па прочитај тему о свекрвама...а већина тих жена је и даље у браку...
Можеш да му кажеш да би волела да ваше свађе остану само ваша ствар, јер се то ипак тиче само вас двоје. Наравно, да му то кажеш у некој нормалној, присној комуникацији, не у свађи.
То што имате различита интересовања може да буде подстицајна ствар. Не морате заједно у позориште ни на пиво. У браку свако и треба да задржи неки свој лични простор и интересовања, брак није симбиоза!!! Сваком је потребан неки вентил, а многи се плаше да себи и партеру дозволе тај вентил, па брак постане патолошка веза две особе потпуно зависне једна од друге.

Знам неколио бракова у којима су партнери различитих интересовања и нивоа формалног образовања, који јако добро функционишу.
 
Ja sam vezu od pet godina razbila za tren kad je krenula prica o braku. Cim pocnes da se preispitujes tu nesto nije kako treba. Kazu da kad jednom pitas da li je on pravi, bez obzira sta odlucis odgovor je na kraju da nije, jer da jeste nebi se ni pitala.
Inace udala sam se za PRAVOG posle cetiri meseca zabavljanja, u braku smo pet godina i nisam nikad razmisljala da li je on taj! Sad smo dobili sincica i uzivamo u troje, i nista se ne pitamo. Znamo da je sve ok.
Bezi dok ne pocne KRLJANJE SA FAMILIJOM!!!!
P.S. suprotnosti se privlace ali ne opstaju, a vremenom su samo izrazenije.
 
muvalo:
Jao, bezi bre od njega! Ja sam jednom bila sa tipom koji je tako slusao mamu i dve sestre. Оn je bio ok covek (ali potpuno drugacija interesovanja - jbt. smejao mi se kad citam, a ja uglavnom samo to i radim). I sestre i majka su bile ok (ali u potpuno drugacijem fazonu od mene - "krhke", mozes misliti, stalno im je bila potrebna pomoc - njegova!). E kad je jednom ustao iz kreveta usred noci (posle sexa) i krenuo da resava neke porodicne probleme (jedna od njih mu je telefonirala) bilo je BAJ BAJ HEV A NAJS LAJF.
Posle se ozenio sa nekom lencugom, takodje "krhkom" i radi ko konj od jutra do mraka :)

:lol: :lol: :lol:
 
Hellen:
Онај ко је ушао у брак са уверењем да се у СВЕМУ АПСОЛУТНО СЛАЖЕ СА ПАРТЕРОМ И ДА МУ НИШТА КОД ПАРТЕРА НЕ СМЕТА...тај је само био толико заљубљен да није био способан да реално процени ни партнера ни међусобни однос!!!...А заљубљеност увек прође....

Ovo je tačno po mom mišljenju.
A u čitavoj toj "ispovesti" iz prvog posta ove teme, meni je nekako najviše zazvečalo: "solidno se slažemo".
E, o tome mislim da treba da razmisliš.
Da li je to nešto iz ovoga što je rekla Hellen ili ti preispituješ svoja osećanja?
To je osnova priče.
S druge strane, ne treba se mnogo ni nadnositi nad budućnošću, jer niko ne zna šta će biti.
Ali, treba da pokušaš da predvidiš onoliko koliko možeš.
Želim ti zdravu pamet i vetar u leđa. :D
 

Back
Top